Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweX360PS33DSWiiUWii
Okładka Skylanders Giants (PS3)

Skylanders Giants

Skylanders Giants to niecodzienna gra platformowa sprzedawana w zestawach zawierających specjalne figurki oraz stacje dokujące. Głównymi bohaterami gry są tytułowe olbrzymy, które próbują powstrzymać zapędy złego do szpiku kości Kaosa.

Zręcznościowe | fantasy | platformówki 3D | zabawki | kooperacja | figurkowe

Okładka Skylanders Giants (PS3)

data premiery gry:

19paź2012

X360 PS3 Wii 3DS

18lis2012

WiiU
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Skylanders Giants to zręcznościowa platformówka będąca kontynuacja przeboju z 2011 roku pod tytułem Skylanders: Spyro’s Adventure. Grę opracowało te samo studio co wcześniejszy hit, czyli amerykańska firma Toys for Bob.

Fabularnie tytuł stanowi uzupełnienie poprzedniej części. Okazuje się, że podstępny Kaos korzystając z Portalu Mocy przeniósł do świata ludzi nie tylko Spyro oraz jego małych przyjaciół, ale także gigantyczne stwory, które również mają z nim na pieńku.

W pudełku oprócz płyty z grą, znalazło się miejsce na zabawki przedstawiające fantastyczne stwory oraz na specjalne urządzenie podłączane bezpośrednio do konsoli, czyli na tzw. Portal Mocy. Zabawę zaczynamy od postawienia figurki bohatera na portalu, który przenosi jej wirtualną wersję na ekran telewizora.

Nasi bohaterowie walczą z przeciwnikami, popisują się małpią zręcznością oraz rozwiązują nieskomplikowane łamigłówki. W dowolnym momencie rozgrywki możemy zmienić stwora korzystając ze wspomnianych figurek i Portalu Mocy. Każda z figurek posiada unikatowy wygląd, osobowość oraz umiejętności. Tytułowi giganci wobec swoich przeciwników stosują przede wszystkim rozwiązania siłowe. Biją ogromnymi pięściami, rzucają głazami i niszczą elementy otoczenia, co również jest istotnym elementem rozgrywki. W ten sposób możemy dostać się do trudniej dostępnych miejsc, np. robiąc dziurę w murze oddzielającego nas od zamku.

W tej części serii znalazło się miejsce dla szesnastu bohaterów. Co ciekawe, figurki z poprzedniego Spyro’s Adventure bez problemu współpracują z Skylanders Giants, co powoduje, że ogólna liczba bohaterów gry wzrasta do kilkudziesięciu.

Historię możemy przechodzić w kooperacji z kompanem lub rywalizować na specjalnie przygotowanych do tego arenach.

Wizualnie tytuł niewiele różni się od Skylanders: Spyro’s Adventure. Świat gry nadal jest kolorowy, ale jednocześnie dosyć ubogi w szczegóły. Z oczywistych względów najmniej atrakcyjnie prezentuje się wersja na konsolę Nintendo Wii.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran     Liczba graczy: 1-2  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 5 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Skylanders Giants

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci. Gra zawiera elementy przemocy.
Skylanders Giants - na E3 2012  widzieliśmy gigantów w świecie Spyro
Skylanders Giants - na E3 2012 widzieliśmy gigantów w świecie Spyro

Przed premierą 6 czerwca 2012, 08:00

Warstwa audiowizualna będzie mocno przypominać tę z poprzedniej części gry – wciąż mamy do czynienia z żywymi kolorami i różnymi (pod względem tematycznym) krainami. Zwiedzimy zielone łąki, skaliste góry i skute lodem wyspy. Cieszące oko kolory ozdobią również sylwetki bohaterów, jak na grę dla najmłodszych przystało. Wesołe efekty dźwiękowe, a także piskliwe głosiki Skylanderów i ich przeciwników również powrócą, nadając ich światu bajkową oprawę.

X360
PS3
Wii
3DS
WiiU