Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 lutego 2013, 13:41

autor: Marcin "eLCeBe" Pietruszewski

Sukces Skylanders – ponad 100 milionów sprzedanych figurek, więcej niż 500 milionów dolarów przychodu

Kolejny sukces finansowy Activision. Bardzo dobrze sprzedaje się seria Skylanders, zręcznościowych gier dla dzieci, które można nabyć w zestawie ze specjalnymi figurkami.

Sympatyczne potworki zarobiły już sporo pieniędzy dla Activision. - Sukces Skylanders – ponad 100 milionów sprzedanych figurek, więcej niż 500 milionów dolarów przychodu - wiadomość - 2013-02-07
Sympatyczne potworki zarobiły już sporo pieniędzy dla Activision.

Podczas konferencji prasowej na targach Toy Fair 2013 (są to zjazdy osób związanych z branżą zabawkarską, odbywające się co roku w Nowym Jorku) dowiedzieliśmy się o kolejnych rekordach popularności osiąganych przez markę Skylanders. W Stanach Zjednoczonych sprzedało się już ponad 100 milionów figurek do gry, co pozwoliło firmie Activision, właścicielowi praw do Skylanders, osiągnąć przychód przewyższający 500 milionów dolarów.

Czym w ogóle jest Skylanders? To bardzo popularna w USA marka, obejmująca gry wideo, zabawki i wiele innych akcesoriów. Dużą część zysku Activision czerpie z oryginalnego pomysłu na sprzedaż gier komputerowych z tej serii, wykorzystując zamiłowanie do kolekcjonerstwa, tak popularne wśród Amerykanów.

Do tej pory na rynku ukazały się dwie gry reprezentujące tę markę, mianowicie Skylanders: Spyro’s Adventure oraz Skylanders Giants. Sama druga część wypracowała 195 milionów dolarów przychodu. Są to zręcznościówki dla dzieci, a ich nietypowość polega na pewnym istotnym szczególe – do każdego egzemplarza dołączane są 3 figurki postaci oraz specjalna stacja dokująca. Położenie fizycznej zabawki na podstawce odblokowuje możliwość korzystania z jej wirtualnego odpowiednika. Dokupowanie dodatkowych figurek powiększa więc grono postaci, którymi można kierować w grze komputerowej. Pomysł ten przypomina kolekcjonowanie potworków z kultowej już serii Pokemon. Jak wygląda to w akcji możecie zobaczyć na poniższym filmie:

W produkcji jest już trzecia część serii gier komputerowych, Skylanders Swap Force, która ma się ukazać jeszcze w tym roku na konsole Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Wii U, Nintendo Wii oraz przenośną Nintendo 3DS. Nowością ma być wprowadzenie dwuczęściowych figurek, dzięki czemu gracze będą mogli łączyć ze sobą umiejętności różnych postaci.

Dystrybutorem gier Activision w Polsce jest firma Licomp Empik Multimedia, która wydała pierwszą część serii, Skylanders: Spyro’s Adventure, w pełnej polskiej wersji językowej pod koniec zeszłego roku. Druga część, Skylanders Giants, nie została zlokalizowana. Nie mamy jeszcze informacji co do planów spolszczenia Skylanders Swap Force.

Trailer Skylanders Swap Force możecie zobaczyć tutaj: