Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCWiiPS3X3603DS
Okładka Skylanders: Spyro's Adventure (Wii)
OkładkaSkylanders: Spyro's Adventure (Wii)

Skylanders: Spyro's Adventure

Zręcznościowa platformówka z fioletowym smokiem Spyro i jego kompanami w rolach głównych. Tym razem nasi bohaterowie zostają przeniesieni do świata ludzi, w wyniku knowań głównego antagonisy, Kaosa.

Zręcznościowe | fantasy | platformówki 3D | zabawki | kooperacja

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Skylanders: Spyro's Adventure Premiera

14paź2011

PC X360 PS3 Wii 3DS

Gry podobne do Skylanders: Spyro's Adventure

Rayman Origins

Pokemon Battle Revolution

Skylanders Giants

Seria zręcznościowych platformówek Spyro, zapoczątkowana w 1998 roku przez studio Insomniac Games, doczekała się kilkunastu odsłon, których łączna sprzedaż przekroczyła 20 milionów kopii. Na tle poprzednich części cyklu Skylanders: Spyro's Adventure wyróżnia się przede wszystkim oryginalnym pomysłem na połączenie zabawek i gry wideo.

Prace nad tytułem trwały ponad dwa lata. Pierwotnie gra zapowiadana była jako Spyro's Kingdom. Ekipę deweloperów z Toys For Bob wsparli scenarzyści filmu Toy Story - Alek Sokolow i Joel Cohen, którzy zajęli się warstwą fabularną. Od strony wydawniczej nad projektem czuwał koncern Activision, który posiada prawa do postaci Spyro.

W założeniach gra łączyć ma światy realny i wirtualny. Główne wątki fabularne koncentrują się wokół knowań podstępnego Kaosa. Za pomocą jednego z Portali Mocy złoczyńca zdołał przenieść Spyro i jego kompanów do świata ludzi. Bohaterowie przemienieni zostali w figurki. Jedyną szansą powrotu do swojego świata i pokrzyżowania planów Kaosa są dla nich Mistrzowie Portali, czyli gracze.

Jak na platformówkę przystało, w grze nie brakuje elementów zręcznościowych oraz sporej ilości łamigłówek. Wyzwaniem są także liczni przeciwnicy, którzy starają się przeszkadzać w wypełnianiu zadań, poszukiwaniu ukrytych skarbów czy gromadzeniu złota.

Kluczową rolę w Skylanders: Spyro's Adventure odgrywają kolekcjonerskie figurki, których łącznie jest aż 32. Każda z nich pozwala odblokować jednego bohatera o umiejętnościach bazujących na jednym z żywiołów (ogień, ziemia itp.) oraz zapewnia dostęp do specyficznych lokacji. Bazowe zestawy z grą zawierają 3 figurki postaci z uniwersum Skylanders oraz specjalną stację dokującą – Portal Mocy, podłączaną bezpośrednio do konsoli. Postawiona na niej figurka automatycznie odblokowuje bohatera w grze. Ponadto, w trakcie rozgrywki w pamięci zabawki zapisywane są informacje o zdobytym przez postać doświadczeniu, wyszkolonych umiejętnościach, czy posiadanym złocie.

Położenie drugiej figurki na portalu powoduje uruchomienie trybu zabawy wieloosobowej. Tu obok klasycznej kooperacji toczymy pojedynki na specjalnie przygotowanych arenach. Niewielka przestrzeń, duża ilość różnego rodzaju przeszkadzaczy i różnorodność dostępnych figurek czyni ten tryb zabawy szczególnie widowiskowym.

Oprawa graficzna Skylanders: Spyro's Adventure nie zachwyca, ale utrzymana jest w bardzo kolorowej, przyciągającej wzrok kolorystyce. Do atutów gry zaliczyć należy ścieżkę dźwiękową autorstwa popularnego kompozytora muzyki filmowej – Hansa Zimmera.

Ostatnia modyfikacja 3 października 2011

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran   Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 5,8 / 10 na podstawie 298 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8 / 10 na podstawie 115 głosów czytelników.

Skylanders: Spyro's Adventure cena w dniu premiery: 299,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Skylanders: Spyro's Adventure

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci. Gra zawiera elementy przemocy.

Skylanders: Spyro's Adventure Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2.6 GHz
  • 1 GB RAM (2 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 8600 GT lub lepsza)
  • 12 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
Wii
3DS
PS3
X360
PC