Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 lutego 2013, 12:00

autor: Adrian Werner

Activision ujawniło grę Skylanders Swap Force

Firma Activision zapowiedziała Skylanders Swap Force, czyli najnowszą odsłonę szalenie popularnej serii. Gra wykorzysta nowe, dwuczęściowe modele figurek, co pozwoli graczom na tworzenie wymyślnych kombinacji bohaterów.

Skylanders Swap Force trafi do sprzedaży jeszcze w tym roku.

Gry Skylanders: Spyro's Adventure oraz Skylanders Giants okazały się jednymi z największych przebojów kasowych ostatnich lat. Nic zatem dziwnego, że firma Activision zamierza kontynuować serię. Wydawca właśnie zapowiedział najnowszą odsłonę zatytułowaną Skylanders Swap Force.

  1. Skylanders – oficjalna strona serii

Największą zmianą ma być wprowadzenie dwuczęściowych figurek - podzielonych na tors z głową oraz nogi. Na pierwszy rzut do sklepów trafi szesnaście modeli. Będziemy mogli je dowolnie połączyć, a następnie przeniesiemy nasze kreacje w świat wirtualny. Przykładowo, ośmiornica ma sporą siłę ataku, ale wolno porusza po lądzie. Wystarczy jednak połączyć jej tułów z mechanicznym nogami innej postaci, aby uzyskać znacznie potężniejszą kombinację niż którykolwiek z pierwotnych bohaterów.

Przykład jak wyglądać będzie łączenie części różnych figurek. - Activision ujawniło grę Skylanders Swap Force - wiadomość - 2013-02-05
Przykład jak wyglądać będzie łączenie części różnych figurek.

Skylanders Swap Force będzie w pełni kompatybilny z figurkami wypuszczonymi do poprzednich dwóch odsłon. Ponadto, poza 16 dwuczęściowymi zabawkami do sklepów trafią 32 dodatkowe modele standardowe, z czego połowa stanowić ma nowe postacie, a reszta będzie unowocześnionymi wersjami wcześniejszych bohaterów.

Premiera zapowiadana jest na końcówkę tego roku. W planach są wersje na konsole Xbox 360, PlayStation 3, Wii U, Wii oraz 3DS. Warto na koniec dodać, że w przeciwieństwie do dotychczasowych produkcji z cyklu, tworzenie Skylanders Swap Force powierzono studiu Vicarious Vision. Firma Activision chce dać autorom dwóch poprzednich części, czyli zespołowi Toys for Bob, więcej swobody i czasu, tak aby pracujący w nim ludzie mogli w spokoju przygotować następny wielki skok ewolucyjny całej marki. Ponadto edycję na Wii opracuje firma Beenbox, a wydaniem na 3DS zajmie się studio n-Space.

Skylanders to seria poboczna w stosunku do cyklu Spyro. Jej cechą szczególną jest wykorzystanie plastikowych figurek, które gracze mogą kolekcjonować i jednocześnie robić z nich użytek w wirtualnym świecie. Cykl okazał się ogromnym sukcesem kasowym. Do marca zeszłego roku sprzedano ponad 30 mln figurek.