Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 lutego 2013, 11:45

autor: Marcin "eLCeBe" Pietruszewski

DayZ – nowy film z prac nad survivalową grą z zombie w rolach głównych

Autorzy DayZ, komercyjnej wersji bardzo popularnego moda do ArmA II o tym samym tytule, wypuścili do sieci nowy film przedstawiający przebieg dalszych prac nad grą. Co tym razem pokazało studio Bohemia Interactive?

Logo gry. - DayZ – nowy film z prac nad survivalową grą z zombie w rolach głównych - wiadomość - 2013-02-05
Logo gry.

Rzut oka na zmieniony interfejs użytkownika, kilka szczegółów dotyczących nowych funkcji związanych z ubraniami dla postaci, zwiedzanie nowych obszarów zaktualizowanej mapy Czarnorusi i usprawniona mechanika pojawiania się lootu – to wszystko zobaczymy w filmiku z przebiegu prac nad DayZ, który autorzy zamieścili na swoim blogu.

Teraz loot będzie pojawiał się za innymi obiektami w grze, bezpośrednio przy starcie misji na serwerze. Zmusi to graczy do bardziej aktywnego rozglądania się po świecie. Dzięki usprawnieniu systemu ubrań dla postaci (każda część garderoby ma być traktowana osobno), grający będą mieli do dyspozycji jakby kilka mniejszych plecaków. Nowe miejsca na mapie to m.in. bagna i powiększona baza wojskowa. U wybrzeży Czarnorusi pojawi się również nowa wysepka o nazwie Utes, na którą będzie można polecieć lub popłynąć. Interfejs nie ma już przypominać tego z ArmA II, co uczyni go przyjaźniejszym dla użytkownika.

Jeden z wczesnych screenów z gry DayZ.

Deweloperzy z Bohemia Interactive, czeskiego studia znanego przede wszystkim z serii ArmA, są zadowoleni z postępu prac nad grą. Wciąż jednak napotykają wiele błędów podczas prowadzonych obecnie zamkniętych testów i w związku z tym nie potrafią określić, kiedy DayZ będzie gotowe. Ich działania mają teraz skupić się na dalszym usprawnianiu inwentarza, systemu craftingu i pracach nad architekturą połączeń klient-serwer (podobną do gier z gatunku MMO).

DayZ – nowy film z prac nad survivalową grą z zombie w rolach głównych - ilustracja #3DayZ to sieciowa strzelanka, w której głównym celem ma być przeżycie inwazji zombie, walcząc przy okazji przeciwko innym graczom. Będzie to samodzielna wersja niezwykle popularnego moda do gry ArmA II. Produkcją zajmuje się czeskie studio Bohemia Interactive, a pracom przewodzi Dean Hall – autor wspomnianej modyfikacji. Nie znamy jeszcze dokładnego terminu pojawienia się gry.

Flim z tvgry.pl prezentujący rozgrywkę w modzie DayZ do ArmA II: