Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 lutego 2013, 12:10

autor: Sarge

Koch Media zapewnia o debiucie Metro: Last Light i Saints Row 4 w tym roku

Firma Koch Media, nowy właściciel praw do marek Metro oraz Saints Row, zapewnia, że premiery nowych odsłon wspomnianych serii w dalszym ciągu planowane są na 2013 rok. Wydawca nie zamierza znacząco opóźniać ich debiutu, choć w przypadku Metro: Last Light może dojść do kilkumiesięcznego poślizgu w stosunku do ostatnio podawanej daty.

Klemens Kundratitz (prezes firmy Koch Media) zapewnił w wywiadzie dla serwisu GamesIndustry International, że nowa odsłona serii Saints Row oraz gra Metro: Last Light zadebiutują na rynku w tym roku. Firma Koch Media wykupiła ostatnio studio Volition (Saints Row) oraz prawa wydawnicze do cyklu Metro od koncernu THQ.

Informacja od Kundratitza powinna uspokoić graczy obawiających się o to, że zawirowania wokół ważnych marek należących wcześniej do THQ mogą negatywnie wpłynąć na deweloping poszczególnych produkcji. Nie jest jednak tak różowo, jak mogłoby się wydawać. Gra Metro: Last Light ostatnio była zapowiadana na marzec bieżącego roku. Teraz firma Koch Media nie jest już tak precyzyjna w ustalaniu terminu, więc najprawdopodobniej dojdzie jednak do kilkumiesięcznego poślizgu. W sprawie Saints Row 4 od początku mówiło się ogólnie o premierze w 2013 roku, więc tutaj nic się nie zmieniło.

Kundratitz powiedział również, że firma Koch Media nie ma tak ambitnych planów jak koncern THQ, bo to mogłoby okazać się destrukcyjne w skutkach: „Ważne jest zrozumienie tego kim jesteś i co jesteś w stanie zrobić. Inni wydawcy są bardzo ambitni, ale aspirują do prowadzenia własnego biznesu w niezdrowy sposób”.

Prezes Koch Media nawiązał w powyższej wypowiedzi zapewne do koncernu THQ, który na skutek bardzo ambitnej polityki musiał w rezultacie ogłosić bankructwo i sprzedać studia deweloperskie oraz prawa do wszystkich marek. Rozmówca uważa, że innymi powodami był brak sukcesów produkcji typu AAA oraz „wpływ firmy Apple”.