Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 lutego 2013, 12:10

autor: Sarge

Koch Media zapewnia o debiucie Metro: Last Light i Saints Row 4 w tym roku

Firma Koch Media, nowy właściciel praw do marek Metro oraz Saints Row, zapewnia, że premiery nowych odsłon wspomnianych serii w dalszym ciągu planowane są na 2013 rok. Wydawca nie zamierza znacząco opóźniać ich debiutu, choć w przypadku Metro: Last Light może dojść do kilkumiesięcznego poślizgu w stosunku do ostatnio podawanej daty.

Klemens Kundratitz (prezes firmy Koch Media) zapewnił w wywiadzie dla serwisu GamesIndustry International, że nowa odsłona serii Saints Row oraz gra Metro: Last Light zadebiutują na rynku w tym roku. Firma Koch Media wykupiła ostatnio studio Volition (Saints Row) oraz prawa wydawnicze do cyklu Metro od koncernu THQ.

Informacja od Kundratitza powinna uspokoić graczy obawiających się o to, że zawirowania wokół ważnych marek należących wcześniej do THQ mogą negatywnie wpłynąć na deweloping poszczególnych produkcji. Nie jest jednak tak różowo, jak mogłoby się wydawać. Gra Metro: Last Light ostatnio była zapowiadana na marzec bieżącego roku. Teraz firma Koch Media nie jest już tak precyzyjna w ustalaniu terminu, więc najprawdopodobniej dojdzie jednak do kilkumiesięcznego poślizgu. W sprawie Saints Row 4 od początku mówiło się ogólnie o premierze w 2013 roku, więc tutaj nic się nie zmieniło.

Kundratitz powiedział również, że firma Koch Media nie ma tak ambitnych planów jak koncern THQ, bo to mogłoby okazać się destrukcyjne w skutkach: „Ważne jest zrozumienie tego kim jesteś i co jesteś w stanie zrobić. Inni wydawcy są bardzo ambitni, ale aspirują do prowadzenia własnego biznesu w niezdrowy sposób”.

Prezes Koch Media nawiązał w powyższej wypowiedzi zapewne do koncernu THQ, który na skutek bardzo ambitnej polityki musiał w rezultacie ogłosić bankructwo i sprzedać studia deweloperskie oraz prawa do wszystkich marek. Rozmówca uważa, że innymi powodami był brak sukcesów produkcji typu AAA oraz „wpływ firmy Apple”.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.