Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 czerwca 2012, 15:09

autor: Aver

Saints Row: The Third – Enter the Dominatrix zastąpione przez Saints Row 4

Firma THQ poinfromowała, że samodzielne rozszerzenie do gry Saints Row: The Third – Enter the Dominatrix stało się fundamentem Saints Row 4, nad którym pracuje studio Volition.

Jason Rubin, szef firmy THQ, poinformował w rozmowie z serwisem Edge, że planowany samodzielny dodatek do gry Saints Row: The ThirdEnter the Dominatrix stał się podstawą do prac nad czwartą odsłoną popularnej serii, którą w zeszłym roku wydano w nakładzie 3,8 mln egzemplarzy.

Saints Row: The Third – Enter the Dominatrix zastąpione przez Saints Row 4 - ilustracja #1
Zły kosmita Zinyak zaatakuje później, ale w lepszym stylu

Odnosząc się do powodów zmiany koncepcji tytułu, Rubin powiedział:

Gdy zobaczyłem dodatek Enter the Dominatrix nad którym pracuje studio Volition, zawarte w nim pomysły zwaliły mnie z nóg. Wyczułem silne pragnienie rozwijania historii związanej z tą marką. Zapytałem twórców co takiego mogliby osiągnąć mając do dyspozycji więcej czasu, większy budżet i mogąc nadać projektowi większy rozmach.

Jednocześnie padła pierwsza wstępna data premiery Saints Row 4. Firma THQ stwierdziła, że wyniki jej sprzedaży pojawią się w roku fiskalnym 2014, co oznacza, że debiut na rynku nie nastąpi wcześniej niż w maju 2013 roku.

O pracach nad Saints Row 4 pisaliśmy miesiąc temu. O sequelu serii mówił także Danny Bilson, były szef THQ, w jednym ze swoich ostatnich wywiadów na stanowisku.