Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 maja 2012, 14:20

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Studio Volition pracuje nad Saints Row 4 i grą na konsole nowej generacji?

Pojawiły się plotki, jakoby studio Volition pracowało nad Saints Row 4 oraz grą na konsole nowej generacji. Informacja na temat czwartej części Saints Row nie jest zaskoczeniem, bo jeszcze przed premierą trzeciej odsłony twórcy wspominali o możliwości wydania „czwórki”.

Na profilu LinkedIn jednego z pracowników studia Volition pojawiła się informacja, że amerykański deweloper pracuje obecnie m.in. nad grą Saints Row 4. Zespół miałby również być zaangażowany w tworzenie produkcji na konsole nowej generacji.

O trwających pracach nad czwartą odsłoną serii Saints Row nieoficjalnie poinformował David Payne, czołowy artysta studia Volition. Na jego profilu LinkedIn można wyczytać, że Saints Row 4 zmierza na PC, PlayStation 3 oraz Xboksa 360. Oczywiście nie są to potwierdzone informacje, ale twórcom zdarzało się zabierać głos w sprawie „czwórki” jeszcze przed premierą trzeciej części.

Studio Volition pracuje nad Saints Row 4 i grą na konsole nowej generacji? - ilustracja #1
Saints Row: The Third

W życiorysie Payne’a znajduje się również wzmianka o trwających pracach nad „niezapowiedzianą grą na Xbox Live Arcade, wydawaną przez THQ”. Nie wiadomo, o jaką pozycję chodzi, ale można tę informację połączyć z profilem LinkedIn Ariela Grossa ze studia Volition, który pisze o przygotowywaniu przez tego dewelopera trzech tytułów. Całkiem możliwe, że dwa z nich to wspomniane produkcje na Xbox Live Arcade oraz Saints Row 4.

Co ciekawe, w opisie na stronie Grossa znajduje się również wzmianka o projekcie na „tajemniczą, nową generację konsol”. Nie wiadomo, o jaką platformę sprzętową może chodzić, ale najbardziej prawdopodobny wydaje się być następca Xboksa 360, PlayStation 3 lub ewentualnie oba sprzęty. Najwyraźniej deweloper dołączył do innych firm mających dostęp do nadchodzącej technologii.

Obecnie wiadomo na pewno, że studio Volition pracuje nad samodzielnym dodatkiem Enter the Dominatrix do gry Saints Row: The Third. Rozszerzenie ukaże się na rynku we wrześniu i zaoferuje dodatkowe misje do kampanii dla jednego gracza, rozwijające fabułę znaną z podstawowej wersji gry. Oprócz tego gracze otrzymają możliwość wykorzystywania potężnych supermocy. Enter the Dominatrix w Stanach Zjednoczonych ma kosztować 29,99 dolarów, czyli połowę ceny nowej produkcji.