Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCX360SwitchPS4PS3XONE
Okładka Saints Row IV (PC)

Saints Row IV

Saints Row IV: Re-Elected

Czwarta część cieszącego się sporą popularnością cyklu gier akcji Saints Row. Gra stworzona została przez studio Voliton Inc., początkowo we współpracy z koncernem THQ, a następnie firmą Deep Silver. Fabuła Saints Row IV kontynuuje wątki z Saints Row: The Third.

Akcji | TPP | sandbox | superbohaterowie | humorystyczne | multiplayer | TPS | reedycje/remastery/remaki | strzelanki

Okładka Saints Row IV (PC)

data premiery gry:

20sie2013

PC X360 PS3

20sty2015

XONE PS4

27mar2020

Switch

Czwarta odsłona popularnej sandboksowej serii Saints Row. Marka stworzona w 2006 roku przez studio Volition jako alternatywa dla cyklu Grand Theft Auto, z czasem przeobraziła się w oryginalną i przepełnioną absurdalnym humorem trzecioosobową grę akcji, zyskując swoje własne grono wiernych fanów.

Fabuła

Pod względem fabularnym gra stanowi bezpośrednią kontynuację trzeciej części i jej akcja rozpoczyna się dokładnie tam, gdzie zakończyła się kampania podstawki. Żądny władzy kosmita Zinyak przygotowuje swoją armadę do inwazji na Ziemię, pragnąć posiąść jej surowce i kobiety. Zagrozić realizacji jego planów może jedynie gang Third Street Saints. Dlatego obcy generał, chcąc zagwarantować sobie zwycięstwo, porwał przywódcę grupy (w tej roli występuje gracz) i uwięził go wewnątrz wirtualnej symulacji miasta Steelport. Ta komputerowa lokacja z pozoru przypomina pierwowzór, ale jednocześnie została tak zaprojektowana, aby uczynić naszego bohatera niewolnikiem. Wielokrotnie pojawiamy się także w innych miejscach, m. in. w typowym amerykańskim mieście lat 50-tych, w środku programu komputerowego czy na ogromnym statku kosmicznym.

Mechanika

Gra oferuje rozbudowaną kampanię, na którą składa się potężny zestaw misji, zarówno tych należących do głównego wątku fabularnego, jak i zadań pobocznych. Podstawowe mechanizmy rozgrywki w większości pozostały takie same jak w poprzednich odsłonach, z jednym niezwykle istotnym wyjątkiem – kontrolowany przez gracza bohater posiada teraz szereg supermocy. Nasza postać obdarzona została m.in. nadludzką siłą oraz prędkością, jak również umiejętnością wykonywania gigantycznych skoków. W znaczącym stopniu zmienia to możliwości rozgrywki i pozwala na jeszcze bardziej szaloną zabawę oraz większą demolkę.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 7,7 / 10 na podstawie 3539 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,7 / 10 na podstawie 1414 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 124,90 PLN

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Gry podobne do Saints Row IV

Klasyfikacja PEGI Saints Row IV

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Saints Row IV

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2.5 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB (GeForce GTX 260 lub lepsza)
  • 10 GB HDD
  • Windows Vista(SP2)/7/8
Recenzja gry Saints Row IV - szalony sandbox odlatuje w kosmos
Recenzja gry Saints Row IV - szalony sandbox odlatuje w kosmos

Recenzja 14 sierpnia 2013, 15:00

Pod względem oprawy wizualnej trudno odczuć jakikolwiek postęp – projekt miasta niewiele się zmienił, kiczowate kolorki nadal okazują się znakiem rozpoznawczym serii. Jak na dłoni widać, że na silniku graficznym odcisnęło się już piętno czasu. Niedoskonałości w tym aspekcie można dostrzec praktycznie na każdym kroku – dotyczy to również animacji oraz symulacji zniszczeń, która nierzadko nie odzwierciedla rozmiarów akcji, jaką udało się nam przeprowadzić. Niestety momentami zdarzają się również błędy tekstur, przez które przenika nasza postać, często uniemożliwiające dokończenie misji i wymuszające jej rozpoczynanie od ostatniego checkpointa. Twórcom zdołali za to całkiem nieźle zoptymalizować silnik gry – chwilowe spowolnienia zdarzają się tylko podczas wielkich eksplozji czy walk z udziałem dziesiątków przeciwników. Znakomite wrażenie robi soundtrack, w którym każdy znajdzie coś dla siebie – poszczególne stacje radiowe serwują tu zarówno muzykę klasyczną, jak i ostre, tłuste bity, a w opozycji do hip-hopowych nowości i kawałków z pierwszych miejsc list przebojów stoją takie szlagiery jak „What is Love” czy „Song 2” zespołu Blur. Pod względem doboru utworów autorzy zdecydowanie nie zawiedli.

PC
X360
PS3
XONE
PS4
Switch