Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 sierpnia 2019, 11:55

Trwają prace nad Saints Row 5

Firma THQ Nordic poinformowała, że studio Volition pracuje już nad kolejną odsłoną serii Saints Row. Wydawca zatrudnił również jednego z ojców cyklu TimeSplitters, aby ten pomógł w opracowaniu nowych odsłon tej marki.

Od premiery Saints Row IV minęło sześć lat. - Trwają prace nad Saints Row 5 - wiadomość - 2019-08-14
Od premiery Saints Row IV minęło sześć lat.
SERIA SAINTS ROW W SKRÓCIE:
  1. Saints Row (2006 r.),
  2. Saints Row 2 (2008 r.),
  3. Saints Row: The Third (2011 r.),
  4. Saints Row IV (2013 r.).

W nowym sprawozdaniu finansowym firmy THQ Nordic znalazła się informacja, że studio Volition pracuje nad kolejną odsłoną cyklu Saints Row. Będzie to pierwsza w pełni nowa część serii od czasu wydanego w 2013 roku Saints Row IV, gdyż wypuszczone dwa lata później Saints Row: Gat out of Hell było jedynie samodzielnym dodatkiem bazującym na „czwórce”.

Na razie nie ujawniono żadnych konkretów odnośnie nowego Saints Row. Wiadomo jedynie, że produkcja jest już na zaawansowanym etapie produkcji, więc mamy nadzieję, że dowiemy się czegoś więcej podczas tegorocznej edycji targów gamescom.

Ostatnią grą Volition było wydane dwa lata temu Agents of Mayhem. Gra spotkała się z dosyć chłodnym przyjęciem, czego skutkiem były zwolnienia w studiu. Nic więc dziwnego, że zespół zechciał po tej porażce powrócić do swojej najpopularniejszej marki.

W raporcie znalazło się jeszcze sporo innych ciekawych informacji na temat niezapowiedzianych projektów tego wydawcy. Ujawniono, że znane z serii Galaxy on Fire studio Fishlabs pracuje nad nową marką. Ponadto zespół zajmuje się jeszcze kilkoma innymi produkcjami.

Firma ma także dobre wieści dla fanów TimeSplitters. THQ Nordic wykupiło prawa do tej marki w zeszłym roku, a teraz wydawca poinformował, że zatrudnił Steve’a Ellisa, czyli jednego z ojców tego cyklu. Twórca pomoże w nakreśleniu przyszłości serii.

  1. Oficjalna strona studia Volition