Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS5PS4XSXXONE
Okładka Saints Row (PC)
OkładkaSaints Row (PC)

Saints Row

Saints Row Reboot | Saints Row 5

Piąta odsłona znanego cyklu gier akcji, zapoczątkowanego w 2006 roku. Jako prequel, a zarazem „miękki” reboot serii, Saints Row zabiera nas w podróż do fikcyjnego Santo Ileso, pozwalając wziąć udział w narodzinach tytułowego gangu.

Akcji | TPP | gangsterskie | sandbox | humorystyczne | TPS | kooperacja | strzelanki | Epic Store exclusive

Saints Row Premiera

23sie2022za 87dni

PC PS4 XONE PS5 XSX

Saints Row to piąta główna część popularnego cyklu gier akcji z otwartym światem, okraszonych potężną dawką absurdalnego humoru. Produkcja została opracowana przez rozwijające serię studio Volition Inc., a jej wydaniem zajęła się sprawująca pieczę nad marką firma Deep Silver.

Fabuła

Saints Row jest prequelem całego cyklu, jednocześnie stanowiącym jego „miękki” reboot. Akcję tej produkcji osadzono przed wydarzeniami przedstawionymi w pierwszej części serii. Gra zabiera nas w podróż do Santo Ileso na południowym zachodzie Stanów Zjednoczonych, gdzie narodzili się tytułowi Święci. W trakcie rozgrywki wcielamy się w bohatera, który pnie się po szczeblach przestępczej kariery, próbując zbudować własne przestępcze imperium wraz z takimi osobistościami, jak Neenah, Kevin oraz Eli. Zadanie nie jest łatwe, gdyż protagonista i jego świta muszą zmierzyć się z licznymi przeciwnikami w postaci Los Panteros, Idoli czy Marshalli.

Mechanika

W Saints Row akcję obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby (TPP). Zabawę rozpoczynamy od stworzenia postaci, o której płci i wyglądzie decydujemy samodzielnie. Dalej nie pozostaje nam nic innego, jak rzucić się w wir przestępczych przygód.

Gra oferuje największy w historii serii i najbardziej zróżnicowany otwarty świat, na który składa się metropolia i okalające ją tereny, na czele z piaszczystą pustynią. Przemierzamy go na piechotę bądź za sterami licznych pojazdów oraz maszyn, jak samochody, motocykle, samoloty i śmigłowce, a nawet bardziej niecodzienne środki lokomocji pokroju hoverboardów czy gokartów. Swoistą wisienką na torcie jest kombinezon do szybowania, który pozwala pokonywać długie dystanse w powietrzu w przyjazny dla środowiska (choć niekoniecznie bezpieczny) sposób.

Mapę podzielono na pięć obszarów, a chcąc przejść kontrolę nad każdym z nich, musimy wykonywać misje oraz walczyć z zastępami przeciwników. Wrogów eliminujemy, robiąc użytek z rozbudowanego arsenału obejmującego zarówno broń białą oraz palną, jak i nieco bardziej egzotyczne narzędzia mordu.

Tryby gry

W Saints Row można grać w pojedynkę lub w trybie współpracy. Inni gracze mogą dołączać do rozgrywki w dowolnym momencie.

Kwestie techniczne

Saints Row posiada szczegółową grafikę utrzymaną w charakterystycznej, kreskówkowej i lekko karykaturalnej stylistyce.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Oczekiwania czytelników: 4,7 / 10 na podstawie 369 głosów czytelników.

Saints Row cena w dniu premiery: 269,00 PLN

Wymagania wiekowe Saints Row: 18+

PC
PS4
XONE
PS5
XSX