Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 stycznia 2012, 17:10

autor: Sarge

3,8 mln sztuk gry Saints Row: The Third w sklepach. THQ rezygnuje z gier dla dzieci

Firma THQ przedstawiła nową strategię biznesową, w myśl której skoncentruje się na wydawaniu sprawdzonych marek, rezygnując z produkcji przeznaczonych dla dzieci. Amerykański wydawca ujawnił także przybliżone wyniki sprzedaży gry Saints Row: The Third.

Firma THQ ujawniła przybliżone wyniki sprzedaży gry Saints Row: The Third. Dowiedzieliśmy się również, że amerykański koncern chce w najbliższej przyszłości skupić się na wydawaniu najbardziej rozpoznawalnych marek, porzucając jednocześnie produkcje tworzone przede wszystkim dla dzieci.

Do tej pory do sklepów trafiło 3,8 miliona egzemplarzy gry Saints Row: The Third. Produkcji studia Volition udało się osiągnąć ten wynik w dwa miesiące – premiera pełnej wersji miała miejsce w listopadzie ubiegłego roku. Oczywiście liczba faktycznie zakupionych sztuk w rzeczywistości jest odpowiednio mniejsza, ale wynik i tak robi wrażenie.

3,8 mln sztuk gry Saints Row: The Third w sklepach. THQ rezygnuje z gier dla dzieci - ilustracja #1

Jak powiedział Brian Farell (prezes firmy THQ), Saints Row: The Third jest doskonałym przykładem tytułu stworzonego według nowej strategii biznesowej mówiącej o wydawaniu wyłącznie najmocniejszych serii. Dość powiedzieć, że do końca „życia” Saints Row: The Third planuje się wprowadzenie do sklepów ok. 5-6 milionów egzemplarzy tej produkcji.

Następstwem odmienionej strategii koncernu jest rezygnacja z wydawania gier dla dzieci. Trudno powiedzieć, czy w ofercie THQ w ogóle zabraknie tego typu pozycji, ale z pewnością nie będą one odgrywały znaczącej roli. Na liście wydawniczej znajdują się obecnie takie gry, jak UFC Undisputed 3, Darksiders II, Insane, kolejne odsłony serii Saints Row oraz Warhammer 40,000, a także nowy tytuł, nad którym pracuje Patrice Désilets.

Więcej informacji na temat planów firmy THQ powinniśmy usłyszeć 2 lutego. Wtedy odbędzie się specjalna konferencja, na której podsumowany zostanie trzeci kwartał 2012 roku fiskalnego.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Saints Row: The Third

Saints Row: The Third