Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePS3X360
Okładka UFC Undisputed 3 (PS3)

UFC Undisputed 3

Trzecia odsłona sportowej serii gier bazujących na licencjach organizacji Ultimate Fighting Championship oraz nieistniejącej już PRIDE. Gracze mają okazję wcielić się w ponad 150 zawodników UFC oraz PRIDE i stoczyć widowiskowe pojedynki w oktagonie i na ringu.

Sportowe | MMA | na 2 osoby | podzielony/wspólny ekran

Okładka UFC Undisputed 3 (PS3)

producent: Yuke's

wydawca: THQ Inc.

wydawca PL: CD Projekt S.A.

Strona oficjalna

data premiery gry:

14lut2012

PS3 X360
Kolekcja gier
Obserwuj grę

UFC Undisputed 3 to gra sportowa na licencji federacji Ultimate Fighting Championship, stworzona przez japońskie studio Yuke's, mające w dorobku także wcześniejsze odsłony serii, ale również inne sportowe bijatyki jak WWE SmackDown vs. Raw czy WWE Wrestlemania. Tym razem twórcy postawili na usprawnienie swojego produktu i uzupełnienie go o nowe elementy tak, aby stał się najlepszą grą pokazującą widowiskowość i brutalność walk w stylu MMA.

Gracze mogą wcielić się w 150 zawodników wzorowanych na prawdziwych zawodnikach federacji UFC i nieistniejącej już PRIDE, w tym jej największych gwiazdach. Po raz pierwszy w cyklu pojawiają się reprezentanci lżejszych kategorii wagowych – koguciej i piórkowej – a to dzięki wchłonięciu przez UFC federacji WEC. Tak więc oprócz gwiazd pokroju Brocka Lesnara, Andersona Silvy czy Tito Ortiza, w grze występują także Dominic Cruz czy Uriah Faber. Dzięki bogatym opcjom indywidualizacji cech i wyglądu tworzyć można również własnych zawodników.

Pojedynki w UFC Undisputed 3 toczą się w zamkniętej klatce, zwanej oktagonem lub na klasycznym ringu. Bogactwo dostępnych technik walki sprawia, że starcia są wyjątkowo różnorodne i emocjonujące. Po raz pierwszy w historii serii gracze mogą walczyć według reguł nieistniejącej już japońskiej organizacji PRIDE, które uznawane są za najbardziej brutalne (dozwolone są kopnięcia w głowę leżącego zawodnika). Na uwagę zasługuje realistyczne odwzorowanie pojedynków, które zgodnie z rzeczywistością rozgrywają się w stójce, klinczu czy parterze. Obok wprowadzenia wielu technik do tej pory nieobecnych (między innymi poddania w stójce czy możliwości nokautu technicznego przez kopnięcia w nogi) gruntowne zmiany przeszedł nieco kulejący w poprzednich odsłonach system poddań. Oparty na dwuwymiarowej mini grze daje większą kontrolę niż kręcenie analogiem, a ponad to jest w większym stopniu zależny od umiejętności zawodnika i jego stanu fizycznego.

Twórcy UFC Undisputed 3 starali się, by ich gra zapewniała graczom spore emocje, a jednocześnie odznaczała się intuicyjnie prostym systemem sterowania. W odniesieniu do poprzednich części serii wprowadzono kilka ułatwień, szczególnie w zakresie walki w parterze. Dla przyciągnięcia nowych graczy zmieniono też system treningu. UFC Undisputed 3 wprowadza nas w tajniki MMA stopniowo, wyświetlając podpowiedzi i proponowane rozwiązania sytuacji w miarę postępów w walce. Dzięki temu szybciej przyswajamy odpowiednie dla każdej sytuacji zachowania.

W porównaniu do wcześniejszych odsłon serii poprawiona została oprawa wizualna. Na twarzach zawodników widać chociażby grymasy bólu, a wejściu na ring towarzyszy odpowiednia prezentacja. Usprawniono także pracę kamery, która może pokazywać obraz na wzór relacji telewizyjnych. Warstwa dźwiękowa dzięki komentarzowi duetu Goldberg i Rogan oraz Rutten i Quadros w przypadku PRIDE, nadal stoi na najwyższym poziomie. Dodatkowo, nie bez znaczenia jest komentarz naszych towarzyszy z narożnika. To dzięki ich podpowiedziom dowiemy się co robimy źle i co możemy zrobić lepiej.

Nie zapomniano również o miłośnikach starć w trybie multiplayer. Pojedynki z żywymi przeciwnikami w UFC Undisputed 3 toczyć można zarówno korzystając ze wspólnej konsoli, jak i poprzez Internet.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Nośnik: 1 BD

Ocena czytelników: 8,6 / 10 na podstawie 537 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,9 / 10 na podstawie 355 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 229,99 PLN

Gry podobne do UFC Undisputed 3

Klasyfikacja PEGI UFC Undisputed 3

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.
To nie jest sport dla słabych ludzi - recenzja gry UFC Undisputed 3
To nie jest sport dla słabych ludzi - recenzja gry UFC Undisputed 3

Recenzja 23 lutego 2012, 13:47

Tryb kariery to zabawa na całkiem długi czas, ale przechodzenie jej kilkakrotnie może trochę znuzyć. Na szczęście w UFC Undisputed 3 dostępne są również inne opcje. Ja osobiście najbardziej cenię tryb pozwalający na odtwarzanie historycznych pojedynków. Są tego dwa główne powody. Pierwszy to doskonała możliwość nie tylko przypomnienia sobie tych walk ale i obejrzenia (po wcześniejszym odblokowaniu) skrótów wraz z komentarzem. Drugi to świetny trening przed podjęciem wyzwań na wyższych poziomach trudności. W tym wariancie gra wyznacza nam konkretne cele – np. sprowadzić rywala do parteru w ciągu minuty, zdobyć pozycję boczną w sześćdziesiąt sekund, trafić przeciwnika sześć razy łokciem w głowę w stójce – i tak dalej. Określone zadania – i konkretne nagrody za ich zrealizowanie – pozwalają uczyć się technik, które następnie stosuje się w innych trybach. Dla mnie bomba: świetna rozrywka plus nauka owocująca podczas dalszej zabawy z grą.

PS3
X360