Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 5 lutego 2013, 12:14

autor: Hed

3DMark trafił do sprzedaży – można ściągać także wersję darmową

Pojawiła się nowa odsłona programu 3DMark w wersji na komputery z systemem Windows. W tej edycji swojego flagowego produktu firma Futuremark przygotowała trzy różne testy, za pomocą których będzie można sprawdzić zarówno szybki komputer, jak i urządzenie przenośne.

Już jest nowy 3DMark - na razie tylko w wersji na komputery z systemem Windows. - 3DMark trafił do sprzedaży – w wersji darmowej i płatnej - wiadomość - 2013-02-05
Już jest nowy 3DMark - na razie tylko w wersji na komputery z systemem Windows.

Firma Futuremark wypuściła nową wersję programu benchmarkowego 3DMark na komputerach PC z systemem Windows. W przyszłości pojawią się też edycje na Windows RT oraz urządzenia mobilne (iOS oraz Android). Aplikację można ściągnąć za darmo w wydaniu podstawowym, zawierającym ograniczoną liczbę funkcji. Kompletny produkt z wszystkimi opcjami kosztuje 18,74 euro na Steamie, czyli mniej więcej 78 zł.

Nowy 3DMark to trzy specjalne testy zbudowane pod kątem współczesnego sprzętu. Autorzy oprogramowania z firmy Futuremark przekonują, że pozwolą one sprawdzić szerokie spektrum urządzeń: najnowsze pecety stacjonarne, laptopy i notebooki, a nawet urządzenia mobilne. Program jest kompatybilny z kartami korzystającymi z bibliotek DirectX 9, DirectX 10 oraz DirectX 11 i pozwala porównywać wyniki testów z innymi użytkownikami.

Wspomniane dema testowe to pokazywane przez nas Fire Strike i Cloud Gate oraz Ice Storm. Pierwsze z nich jest dedykowane najlepszym maszynom, uzbrojonym w karty DirectX 11. W Cloud Gate sprzęt sprawdzą posiadacze nieco starszych urządzeń – test bazuje na DirectX 11, ale ogranicza jego funkcje do 10 poziomu bibliotek. Ostatnie z dem, Ice Storm, stworzono z myślą o tabletach, notebookach i słabszych pecetach (DirectX 9).

Przypominamy, że zarówno darmowa, jak i pełna wersja programu jest dostępna na Steamie, bezpośrednio na stronie firmy Futuremark lub u jej partnerów. Producent sprzedaje także biznesowe wydanie 3DMark, dedykowane profesjonalistom i kosztujące 995 dolarów. Różnice pomiędzy poszczególnymi produktami przedstawiono w tym miejscu. Czas sprawdzić nasze maszyny i przekonać się, czy sam 3DMark podąża w dobrym kierunku.

  1. Oficjalna strona programu 3DMark i firmy Futuremark