Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 lutego 2013, 12:59

autor: Hed

Współtwórcy LittleBigPlanet zbierają pieniądze na Death Inc. – strategię o Mrocznym Żniwiarzu

Ruszyła zbiórka pieniędzy na grę Death Inc., którą tworzy studio Ambient, założone przez współautorów takich serii jak LittleBigPlanet, czy Fable. Deweloperzy potrzebują 300 tysięcy funtów na swoją nietypową strategię o… śmierci.

Wciel się w Mrocznego Żniwiarza – ruszyła zbiórka na grę Death Inc. - Współtwórcy LittleBigPlanet zbierają pieniądze na Death Inc. – strategię o Mrocznym Żniwiarzu - wiadomość - 2013-02-05
Wciel się w Mrocznego Żniwiarza – ruszyła zbiórka na grę Death Inc.

Ambient Studios, deweloper założony przez byłych pracowników Media Molecule (LittleBigPlanet), wystartował na Kickstarterze ze zbiórką pieniędzy na Death Inc (zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami). W tej strategii zmierzymy się z dość niewygodną dla wielu ludzi materią – śmiercią oraz życiem pozagrobowym. Deweloper podchodzi do tematu humorystycznie, oferując posadę ambitnego Mrocznego Żniwiarza z XVII wieku.

Gra jest we wczesnym stadium produkcji, chociaż autorzy przygotowali już kilka prostych poziomów, aby zaprezentować jej styl. Na tej bazie Ambient Studios chce opracować pełną wersję skierowaną na komputery PC oraz Mac – na ten cel potrzeba 300 tysięcy funtów. Jeśli uda się zebrać pieniądze, Death Inc. pojawi się w październiku 2013 roku. Dostęp do cyfrowej wersji produkcji gwarantują progi wsparcia od 15 funtów wzwyż.

„Death Inc. to unikatowe połączenie strategii z widokiem z góry, gry o byciu bogiem i symulatora biznesowego” – opisuje projekt Mike Green, jeden z producentów. W dalszej części materiału kolejni deweloperzy wymieniają ciekawe inspiracje. Wzorem dla Ambient Studios jest zdecydowanie dorobek studia Bullfrog oraz takie japońskie serie jak Katamari, czy Pikmin. Wszystko to zostanie podane w sympatycznej, kreskówkowej oprawie.

Podstawowa koncepcja rozgrywki jest o tyle ciekawa, że polega na zarażaniu plagą kolejnych ludzi i przeobrażaniu ich we własnych poddanych. Tym, co będzie wyróżniało Death Inc., oprócz cieszącej oko oprawy, ma być intuicyjny system sterowania. Drogę oddziałom wskażemy rysując ścieżkę na ekranie. Po więcej informacji na temat projektu odsyłamy oczywiście na Kickstartera i oficjalną stronę studia Ambient.

Współtwórcy LittleBigPlanet zbierają pieniądze na Death Inc. – strategię o Mrocznym Żniwiarzu - ilustracja #2Ambient Studios mieści się w brytyjskim mieście Guildford i zostało założone w 2011 roku przez byłych pracowników Media Molecule. Obecnie deweloper zatrudnia 11 osób. Wśród nich są współtwórcy tytułów z serii LittleBigPlanet, Fable, Burnout oraz Need for Speed.

  1. Death Inc. na Kickstarterze