Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Death Inc. (PC)

Death Inc. PC

Death Inc. to wyprodukowany przez Ambient Studios nietypowy RTS, w którym zadaniem gracza, jako ponurego żniwiarza, jest doprowadzenie do śmierci jak największej liczby mieszkańców Anglii w czasach renesansu.

Strategiczne | RTS

PC Windows
Okładka Death Inc. (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

anulowana

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Death Inc. to pełna czarnego humoru strategia czasu rzeczywistego, w której zajmujemy się roznoszeniem zarazy po XVII-wiecznej Anglii. Grę wyprodukował zespół Ambient Studios, założony przez byłych pracowników takich zespołów jak Media Molecule, Lionhead czy Criterion, gdzie brali udział w produkcji serii LittleBigPlanet, Fable oraz Burnout.

Wcielamy się w ponurego żniwiarza imieniem Grim T. Livingstone. Do niedawna pracował on dla wielkiej korporacji zajmującej się organizowaniem zgonów śmiertelników i transportem ich dusz w zaświaty. W końcu znudziło mu się jednak słuchanie rozkazów przełożonych i postanowił założyć własną firmę, którą nazwał Death Inc. Nowe przedsiębiorstwo do realizacji swoich celów wykorzystuje przede wszystkim plagi. Zadaniem gracza jest za pomocą różnorodnych zaraz doprowadzić do zgonów jak największej ilości ludzi i rozwinąć swój mały biznes do rozmiarów prawdziwego imperium śmierci. Wszystko to ukazane jest z mocnym przymrużeniem oka, a cała gra skrzy się czarnym humorem.

Death Inc. w uproszczeniu można opisać jako odwrotność serii Populous. Akcja toczy się w 1660 roku, a naszym zadaniem jest roznoszenie śmiertelnej plagi po miastach, zamkach i wioskach, a następnie gromadzenie dusz zmarłych. Nie jest to łatwe, gdyż mieszkańcy XVII-wiecznej Anglii zrobią wszystko, aby ocalić skórę. Uzbrojeni w patyki, widły, łuki, a nawet muszkiety spróbują obronić się przed rozsiewającym plagę żniwiarzem. Wraz z postępami w zabawie rozwijać się będzie nasza firma. Za zgromadzone dusze wykupimy dekoracje do biura oraz odblokujemy nowe umiejętności specjalne, takie jak moc przywoływania zakażonych szczurów lub zainfekowanych zwierząt hodowlanych, które we właściwym momencie eksplodują pokrywając całą okolicę bakteriami.

Bardzo mocną stroną Death Inc. jest sposób, w jaki gra została wykonana. Sterowanie odbywa się za pomocą prostego interfejsu użytkownika pozwalającego malować myszką rozkazy na mapach. Do tego autorzy postawili na nietypowy i bardzo kolorowy styl graficzny, który daje graczowi wrażenie oglądania ożywionej papierowej makiety.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 8.1 / 10 na podstawie 9 głosów czytelników.

Gry podobne do Death Inc.

Wymagania wiekowe Death Inc.

12+

Death Inc. – studio odpowiedzialne za grę zamknięte
Death Inc. – studio odpowiedzialne za grę zamknięte

wiadomość26 kwietnia 2013

Ambient Studios, czyli twórcy niedoszłej produkcji niezależnej Death Inc., kończą działalność. Mimo prób ratowania sytuacji takimi akcjami jak Kickstarter deweloper okazał się niewypłacalny. Prace nad projektem wstrzymano, a wszyscy gracze, którzy zapłacili za dostęp do wersji alfa, otrzymają zwrot pieniędzy.

Dreamfall Chapters: The Longest Journey wśród nowych gier zaakceptowanych przez Steam Greenlight
Dreamfall Chapters: The Longest Journey wśród nowych gier zaakceptowanych przez Steam Greenlight

wiadomość18 kwietnia 2013

Studio Valve opublikowało nową listę gier zaakceptowanych do dystrybucji na serwisie Steam za pośrednictwem usługi Greenlight. Znalazły się wśród nich takie tytuły jak Dreamfall Chapters: The Longest Journey, Battle Worlds: Kronos, Dead State, Death Inc. oraz City of Steam.

Death Inc. – wesprzyj projekt, otrzymasz dostęp do alfy
Death Inc. – wesprzyj projekt, otrzymasz dostęp do alfy

wiadomość12 kwietnia 2013

Twórcy Death Inc., specyficznej gry strategicznej, nie poddali się po nieudanej zbiórce na stronie Kickstarter. Ruszają z nową inicjatywą na oficjalnej witrynie internetowej tytułu, zachęcając potencjalnych nabywców dostępem do wersji alfa. Premiera na PC, Maca i Linuksa została zaplanowana na listopad tego roku.

Sukces Race the Sun oraz porażki Death Inc. i Project Awakened - Przegląd Kickstarterów (11/03/2013)
Sukces Race the Sun oraz porażki Death Inc. i Project Awakened - Przegląd Kickstarterów (11/03/2013)

wiadomość11 marca 2013

W najnowszym przeglądzie Kickstarterów omawiamy m.in. sukcesy Torment: Tides of Numenera i Race the Sun oraz porażki Death Inc. i Project Awakened. Przyglądamy się również projektowi Civitas, zapowiadanemu jako duchowy spadkobierca wczesnych odsłon SimCity.

Sukcesy At the Gates, The 90's Arcade Racer i Fortis Rex - Przegląd Kickstarterów (11/02/2013)
Sukcesy At the Gates, The 90's Arcade Racer i Fortis Rex - Przegląd Kickstarterów (11/02/2013)

wiadomość11 lutego 2013

W najnowszym przeglądzie Kickstarterów piszemy m.in. o sukcesach At the Gates, The 90's Arcade Racer i Fortis Rex: Rise Of The King oraz startach zbiórek na takie tytuły jak Dreamfall Chapters, Death Inc., czy będącą duchowym spadkobiercom serii Commander Keen platformówkę Secret Spaceship Club.