Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 kwietnia 2013, 14:20

autor: qjin

Death Inc. – wesprzyj projekt, otrzymasz dostęp do alfy

Twórcy Death Inc., specyficznej gry strategicznej, nie poddali się po nieudanej zbiórce na stronie Kickstarter. Ruszają z nową inicjatywą na oficjalnej witrynie internetowej tytułu, zachęcając potencjalnych nabywców dostępem do wersji alfa. Premiera na PC, Maca i Linuksa została zaplanowana na listopad tego roku.

W grze Death Inc. udamy się do Anglii w 1660 roku - Death Inc. – wesprzyj projekt, otrzymasz dostęp do alfy - wiadomość - 2013-04-12
W grze Death Inc. udamy się do Anglii w 1660 roku

Ambient Studios, składające się głównie z byłych pracowników zespołu Media Molecule – autorów serii Little Big Planet, nie zamierza się łatwo poddać w przypadku swojego nowego projektu – Death Inc. Zbiórka pieniędzy na Kickstarterze, która ruszyła na początku lutego bieżącego roku, zakończyła się fiaskiem. Studio Ambient zdołało uzyskać tylko 122 tys. z wymaganych do sfinansowania 300 tys. funtów. Pomimo nieudanej próby, zespół wystartował z nowym rozwiązaniem, uruchamiając akcję na oficjalnej stronie gry. Zainteresowani gracze mogą wesprzeć produkcję minimalną kwotą 10 dolarów, gwarantującą dostęp do wczesnej wersji gry na Windowsa, Maca i Linuksa oraz pełną wersję (w formie klucza Steam) po jej premierze. Oglądając załączony do newsa filmik, zobaczycie, czego można spodziewać się po alfie.

Zwiększenie progu wsparcia (15-5000 dolarów) wiąże się z liczniejszymi atrakcjami, od ścieżki dźwiękowej, przez nazwanie postaci w grze imieniem kupującego, do otrzymania wszystkich dostępnych w przyszłości DLC. Im większa wpłata, tym analogicznie więcej dodatków. Szczegółowo o poszczególnych ofertach Ambient Studios przeczytacie na stronie internetowej Death Inc.

Twórcy są dozgonnie wdzięczni za wszelkie wsparcie na Kickstarterze – okazanie go pomogło im się pozbierać i nie zaprzestać prac nad tą specyficzną grą strategiczną, będącą zgrabnym połączeniem Dungeon Keeper, Theme Park, Pikmina czy nawet Black & White, z akcją osadzoną w XVII-wiecznej Anglii. W grze obejmiemy posadę samego Mrocznego Żniwiarza, wcielając się w niejakiego Grima T. Livingstone’a. Zasiejemy postrach i spustoszenie, ześlemy na kraj różne plagi, przetransportujemy dusze w zaświaty czy – dla odmiany – zajmiemy się finansową stroną tego zajmującego biznesu. Wszystko to z przymrużeniem oka – humorystyczne podejście do tematu to dewiza, jaką Ambient Studios kieruje się w trakcie tworzenia tego projektu. Potwierdza to nie tylko pomysł i jego realizacja, ale również karykaturalna oprawa wizualna.

Charakterystyczny styl graficzny dodaje grze uroku - Death Inc. – wesprzyj projekt, otrzymasz dostęp do alfy - wiadomość - 2013-04-12
Charakterystyczny styl graficzny dodaje grze uroku

Ambient Studios potwierdziło, że premiera gry na PC, Maca i Linuksa odbędzie się w listopadzie bieżącego roku. Cena pełnej wersji w dniu wydania oscylować będzie w granicach 15 funtów, ale teraz można ją nabyć taniej, wspierając projekt na oficjalnej stronie Death Inc.

Za Death Inc. odpowiadają nie tylko ludzie z Media Molecule, ale również z LionHead Studios czy Criterion Games. Pracownicy szczególnie pierwszych dwóch deweloperów słynęli z zakręconych produkcji, często pozwalając sobie na eksperymentowanie przy opracowywaniu formuły rozgrywki. Opis gry i pierwsze materiały wideo sugerują, że podobnie będzie w przypadku debiutu nowo założonego studia Ambient. O czym przekonać się można już teraz, wspierając projekt na oficjalnej stronie gry i tym samym otrzymując dostęp do wersji alfa. Warto tylko mieć na uwadze, że choć zaszło dużo zmian w stosunku do pierwszego prototypu, to ciągle wiele elementów nie zostało dodanych, a te już wbudowane mogą nie działać poprawnie.