Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Black & White (PC)
OkładkaBlack & White (PC)

Black & White PC

Opracowana przez brytyjskie Lionhead Studios pod wodzą legendy branży, Petera Molyneux, nietypowa gra strategiczna z elementami RPG.

Strategiczne | fantasy | RTS | zabawa w boga

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Black & White Premiera PC

28marca2001

pudełko PL

6kwietnia2001

producent: Lionhead Studios wydawca: Electronic Arts Inc. wydawca PL: Cenega S.A. Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

Gry podobne do Black & White

Black & White 2

ParaWorld

The Universim

Black and White to dzieło legendarnej już postaci komputerowego świata – Petera Molyneux. Gatunkowo gra stanowi połączenie najlepszych elementów strategii i cRPG. Akcja przenosi nas do świata zwanego Edenem, tj. wyspy położonej z dala od jakiejkolwiek cywilizacji, posiadającej różnorodnie ukształtowaną powierzchnię, pełną łańcuchów górskich, zalesionych terenów nizinnych. Zamieszkała jest ona przez ludzi, którzy żyją w ścisłej harmonii i równowadze z naturą. Jednak równowagę tę zakłóca pojawienie się licznych bogów, którzy swoją obecnością i potrzebami wywołują wśród plemion dążenie do indywidualności oraz odmiennych celów. Z tego powodu żyjący dawniej w harmonii ludzie zaczynają toczyć ze sobą wojny, palić wioski oraz niszczyć plony, tylko po to by zaspokoić żądze władzy bogów.

W grze wcielamy się właśnie w jednego z tych wielkich bogów. Od tej pory będziemy musieli nauczać naszych wyznawców, szkolić ich w boju oraz wychowywać wielką kreaturę, tzw. chowańca, która w przyszłości pomoże nam w walkach i panowaniu nad plemieniem. Możemy stać się bogiem dobrym, kochanym przez lud za wspaniałomyślność i miłosierdzie lub też złym, który swą tyranią będzie zmuszał ludzi do uległości. Podobnie od tego czy będziemy dobrzy czy źli zależeć będzie wychowanie naszego chowańca. Możemy stworzyć z niego iście nieziemskiego potwora lub dobrego pupilka, który będzie walczył jedynie w naszej obronie. Podczas całej rozgrywki towarzyszyć nam będzie sumienie, uosabiane przez dwie karzełkowate istoty, które w sytuacji spornej będą podpowiadać skrajne rozwiązania. To czy wybierzesz dobro lub zło zależy tyko od Ciebie. Więc wciel się w wszechmogącego boga, poznaj bogatą fabułę gry, używając potężnych zaklęć pokonaj inne bóstwa i stań się najwspanialszym bogiem świata.

  • Nowa unikalna fabuła gry role-playing legendarnego już Petera Molyneux.
  • Do wyboru ponad dziesięć magicznych postaci, których osobowość, zdolności i umiejętności zależą od ich pochodzenia i warunków w jakich przyszło im egzystować.
  • Jeżeli tylko chcesz możesz otrzymać poradę od mentora, który pomoże Ci podjąć właściwą decyzję – oczywiście w zależności od strony po której walczysz.
  • Uwikłasz się zapewne w niezliczone ilości potyczek i wyzwań, w których rozwiązaniu pomoże Ci zestaw czterech narzędzi.
  • Do wyboru pokaźna ilość zaklęć. Podnoszą swoją moc, gdy gromadzisz wiernych wyznawców Twojej wiary.

Ostatnia modyfikacja 22 stycznia 2015

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1 - 8  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 8,2 / 10 na podstawie 5202 głosów czytelników.

Black & White cena w dniu premiery: 119 PLN

Klasyfikacja PEGI Black & White

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Black & White Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 500MHz
  • 128MB RAM
  • akcelerator 3D