Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Zabawa w boga

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Najpopularniejsze gry o tematyce zabawa w boga.

PC
PC Windows27 WWW1
PlayStation
Sony PlayStation 5
Sony PlayStation 43 Sony PlayStation 33
Sony PlayStation 2
Sony PlayStation 11 PlayStation Portable2
PlayStation Vita
Xbox
Microsoft Xbox Series X/S
Microsoft XBOX ONE1 Microsoft Xbox 3602
Microsoft Xbox
Mobile
Android2 Apple iOS2
Windows Phone
Nintendo
Nintendo Switch1
Nintendo Wii
Nintendo DS2
Nintendo Wii U
Nintendo 3DS
Game Boy Advance
Nintendo GameCube
WIĘCEJ
MNIEJ

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

zabawa w boga
Black & White
Black & White

Strategiczne 28 marca 2001

Opracowana przez brytyjskie Lionhead Studios pod wodzą legendy branży, Petera Molyneux, nietypowa gra strategiczna z elementami RPG. Akcja Black & White przenosi nas świata zwanego Edenem, gdzie odwieczną harmonię i równowagę człowieka z naturą zakłóca pojawienie się licznych bogów, których niepohamowana żądza władzy prowadzi do licznych konfliktów i wojen.

PC

Black & White 2
Black & White 2

Strategiczne 7 października 2005

Kontynuacja oryginalnej gry strategicznej Petera Molyneux, oferującej graczom możliwość zabawy w boga. Akcja Black & White 2 osadzona została w tym samym świecie co pierwowzór, a naszym zadaniem jest ponownie sprawowanie boskiej władzy nad wybranym plemieniem wyznawców. Sama mechanika rozgrywki nie uległa drastycznym zmianom, choć w porównaniu do pierwszej, druga część gry jest produkcją zorientowaną w znacznie większym stopniu na walkę.

PC

Reus 2
Reus 2

Strategiczne 28 maja 2024

Gra strategiczna z podgatunku god game (zabawa w boga), w której jako potężni giganci kształtujemy rozwój cywilizacji. Reus 2 stanowi rozszerzenie formuły znanej z pierwszej odsłony, wydanej w 2013 roku.

PC

The Universim
The Universim

Strategiczne 22 stycznia 2024

Opracowana przez debiutujące studio Crytivo Games strategia czasu rzeczywistego, w której rozwijamy naszą społeczność - począwszy od małego plemienia, aż do wielkiego galaktycznego imperium. Rozgrywka w The Universim oparta została na typowych dla gatunku fundamentach, zaś do głównych zadań gracza należy poprowadzenie swojego ludu przez kolejne epoki rozwoju technologicznego i przeobrażenie go w mocarstwo zdolne do kolonizowania całych systemów planetarnych.

PC

WorldBox: God Simulator
WorldBox: God Simulator

Strategiczne 6 września 2018

RTS typu „god game”, w którym wcielamy się w bóstwo sprawujące kontrolę nad światem. W WorldBox: God Simulator tworzymy krainę od podstaw i oglądamy poczynania jej mieszkańców; możemy też interweniować, zsyłając na świat rozmaite plagi.

PCANDiOS

Populous: The Beginning
Populous: The Beginning

Strategiczne 30 listopada 1998

Trzecia odsłona popularnej serii strategicznej, która była jednym z prekursorów gatunku powszechnie nazywanego „symulatorem boga”. Gra przynosi masę nowości, w tym po raz pierwszy prezentuje akcję w pełnym trójwymiarze.

PCPS3PS1PSP

Black & White 2: Wojny Bogów
Black & White 2: Wojny Bogów

Strategiczne 24 kwietnia 2006

Pierwsze oficjalne rozszerzenie do RTS-a Black & White 2. Wprowadza m.in. zupełnie nowego Chowańca, dwie premierowe krainy, cztery niewidziane wcześniej cuda i sześć wyzwań. Od nowa napisano też sztuczną inteligencję. Do działania dodatek wymaga posiadania podstawowej wersji gry.

PC

Dominions 6: Rise of the Pantokrator
Dominions 6: Rise of the Pantokrator

Strategiczne 17 stycznia 2024

Szósta część zapoczątkowanej w 2001 roku serii strategii turowych typu 4X, w której wcielamy się w bóstwo próbujące zdominować cały świat. W Dominions 6: Rise of the Pantokrator zajmujemy się zarówno dbaniem o rozwój swojego dominium, jak i toczeniem bitew z siłami wroga. Tytuł pozwala na zabawę w pojedynkę lub na rozgrywkę w trybie multiplayer (przez Internet, w sieci lokalnej lub w ramach „gorącego krzesła”).

PC

Populous
Populous

Strategiczne 1 stycznia 1989

Populous to nowatorska gra strategiczna z 1989 roku, za której powstanie odpowiada dowodzona przez Petera Molyneux firma Bullfrog Productions. Brytyjski produkt, pierwszy reprezentant tytułów określanych mianem „god game”, pozwala wcielić się w rolę bóstwa i sprawować opiekę nad wyznającym go plemieniem.

PC

From Dust
From Dust

Strategiczne 27 lipca 2011

Stworzona pod kierownictwem Erica Chahi, autora kultowego Another World, rozbudowana strategia, w której gracze próbują okiełznać siły przyrody, by zapewnić bezpieczeństwo i rozwój plemienia ludzi.

PCX360PS3WWW

Populous II: Trials of the Olympian Gods
Populous II: Trials of the Olympian Gods

Strategiczne 1 września 1991

Kontynuacja oryginalnej gry strategicznej Petera Molyneux, w której wcielając się w rolę bóstwa prowadzimy grupę naszych poddanych przeciwko wyznawcom innego boga. W porównaniu do poprzedniczki gra osadzona została w realiach mitologii greckiej, oferując ulepszoną oprawę wizualną, blisko 4-krotnie większą liczbę boskich mocy oraz aż 1000 zróżnicowanych map.

PC

Black & White: Creature Isle
Black & White: Creature Isle

Strategiczne 23 stycznia 2002

Dodatek do gry strategicznej, w której wcielamy się w bóstwo kontrolujące olbrzymią bestię. W rozszerzeniu twórcy starali się rozwinąć motyw wyborów pomiędzy dobrem i złem, aby dać graczom jeszcze więcej możliwości. Akcja rozgrywa się na nowej wyspie, zamieszkałej przez różne stworzenia. Jedną z nowości jest żeński chowaniec o imieniu Ewa.

PC

Reus
Reus

Strategiczne 16 maja 2013

Reus to RTS autorstwa zespołu Abbey Games. Gracze wcielają się w bóstwo, które musi dbać o swoich wyznawców. Autorzy postawili na nietypowe dwuwymiarowe mechanizmy rozgrywki. Na mapie cały czas widoczny jest boski olbrzym, który może poruszać się jedynie w lewą lub prawą stronę ekranu.

PCPS4XONE

Black & White Creatures
Black & White Creatures

Strategiczne prace wstrzymane

Black & White Creatures to kolejna strategia, traktująca o walce dobra i złem. Pozycja ta pochodzi ze firmy Lionhead Studios i jest konsolowym odsłoną znanej z komputerów osobistych serii Black & White. Akcja rozgrywa się w czasie rzeczywistym, a użytkownik staje się bogiem, decydującym czy mieszkańcy okolicznych wiosek powinni go kochać czy też nienawidzić.

PSPNDS

Godus
Godus

Strategiczne 13 września 2013

Strategia czasu rzeczywistego (RTS) wyprodukowana przez studio 22 Cans pod kierownictwem Petera Molyneux. Godus pozwala wcielić się w rolę boga, który musi zadbać o dobrobyt i bezpieczeństwo swoich wyznawców, a przy okazji pozbyć się konkurentów. Zabawa polega głównie na tworzeniu idealnych warunków do rozwoju niewielkiej społeczności, w czym pomocne okazują się różnego rodzaju boskie zdolności. Wraz ze wzrostem liczby wiernych rośnie również moc boga, co pozwala na ekspansję.

PCANDiOS

Fata Deum
Fata Deum

Strategiczne jeszcze nie ogłoszona (wczesny dostęp od 2024)

Strategia czasu rzeczywistego typu „god game”, w której wcielamy się w bóstwo próbujące pozyskać jak najwięcej wyznawców. W Fata Deum możemy stać się zarówno dobrym bogiem dbającym o dobro ludzi, jak i krwawym tyranem siejącym postrach wśród śmiertelników.

PC

Godhood
Godhood

Strategiczne 11 sierpnia 2020

Strategia czasu rzeczywistego (RTS) od twórców gry Reus, w której wcielamy się w boga zakładającego własny kult. Poprzez sugestie i odpowiednio ułożone zasady gracz może naginać zachowania wyznawców do własnej woli. Jednocześnie za pomocą sakramentów oraz nadprzyrodzonych mocy rywalizuje z innymi bożkami o religijną dominację w regionie.

PC

Populous: The Beginning - Undiscovered Worlds
Populous: The Beginning - Undiscovered Worlds

Strategiczne 30 listopada 1998

Oficjalny dodatek do gry Populous: The Beginning, będącej trzecią odsłoną zapoczątkowanej w 1989 roku serii tzw. 'god games'. Dodatek nie wprowadza żadnych zmian w mechanice rozgrywki, oferując 12 całkiem nowych misji, przeznaczonych do zabawy w trybie single- i multiplayer.

PC

Wood & Weather
Wood & Weather

Symulacje październik 2024

Humorystyczna produkcja, w której wcielamy się w boga i wpływamy na życie mieszkańców niewielkiego miasteczka. W Wood & Weather możemy ingerować w warunki atmosferyczne, doprowadzając m.in. do trwałych zmian klimatycznych.

PC

Birthdays the Beginning
Birthdays the Beginning

Symulacje 9 maja 2017

Łącząca elementy takich tytułów jak Spore czy Minecraft, oryginalna gra sandboksowa, powstała we współpracy firmy Arc System Works ze studiem TOYBOX Inc., na którego czele stanął twórca serii Harvest Moon - Yasuhiro Wada. Birthdays the Beginning pozwala nam wcielić się w rolę kreatora światów, którego zadaniem jest stworzenie własnej planety wraz ze sprawnie działającym, bogatym ekosystemem.

PCPS4Switch

Babel Rising
Babel Rising

Zręcznościowe 13 czerwca 2012

Babel Rising to niecodzienna gra zręcznościowa, w której wcielamy się w boga i powstrzymujemy ludzi przed zbudowaniem Wieży Babel, korzystając z różnorodnych nadprzyrodzonych mocy. Wersja pecetowa odznacza się ponadto ulepszoną, w stosunku do pierwowzoru przeznaczonego na urządzenia mobilne, oprawą graficzną.

PCX360PS3

Godus Wars
Godus Wars

Strategiczne 3 lutego 2016

Ulepszona wersja gry Godus – duchowego spadkobiercy serii Populous – czyli strategii czasu rzeczywistego pozwalającej się wcielić w boga. Grę stworzyło studio 22 Cans, założone przez Petera Molyneux, twórcę serii Dungeon Keeper, Black & White i Fable. W Godus Wars wcielamy się w jedno z czterech grywalnych bóstw i musimy zadbać o dobrobyt i bezpieczeństwo swoich wyznawców, wykorzystując swe boskie moce. Każdy z bogów dysponuje unikalnymi mocami oraz oferuje odmienny styl gry.

PC

Populous DS
Populous DS

Strategiczne 11 listopada 2008

Populous, DS jest odnowioną wersją produktu o tej samej nazwie, stworzonego przez firmę Bullfrog w 1989 roku. Nad jej powstaniem pracował znany brytyjski twórca Peter Molyneux (współtwórca między innymi Black & White czy Dungeon Keeper) Producentem konsolowej wersji jest EA Japan, japoński oddział Electronic Arts.

NDS

Lithic
Lithic

Strategiczne prace wstrzymane

Lithic to połączenie strategii i gry cRPG, osadzone w nietypowych realiach fantasy przypominających epokę kamienia łupanego. Wcielamy się w półboską istotę i przejmujemy pośrednią kontrolę nad prymitywnym plemieniem, starając się przekazać jego członkom wiedzę na temat technologii, kultury, magii etc. Mowa tu o debiutanckim dziele niezależnego studia Flintlock Games.

PC