Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneNDS
Okładka Populous DS (NDS)

Populous DS NDS

Populous, DS jest odnowioną wersją produktu o tej samej nazwie, stworzonego przez firmę Bullfrog w 1989 roku.

Strategiczne | zabawa w boga | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo DS
Okładka Populous DS (NDS)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji NDS:

11listopada2008

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Populous, gra wydana na Nintendo DS, jest odnowioną wersją produktu o tej samej nazwie, stworzonego przez firmę Bullfrog w 1989 roku. Nad jej powstaniem pracował znany brytyjski twórca Peter Molyneux (współtwórca m.in. Black & White czy Dungeon Keeper) Producentem konsolowej wersji jest EA Japan, japoński oddział Electronic Arts.

Gra jest strategią, w której wcielamy się w postać boga niepodzielnie panującego nad swoim ludem. Naszym głównym zadaniem jest poszerzanie terytorium plemienia nad którym panujemy oraz podbijanie innych ludów. Dokonanie tego wiąże się z ciągłym rozbudowywaniem naszej osady, zagarnianiem terenów niezamieszkałych oraz ciągłą ekspansja na wrogie tereny. Jako bogowie, obdarzeni jesteśmy charakterystycznymi mocami, które wywołują potężne żywioły, siejące popłoch na nieprzyjaznym terytorium. Do takich kataklizmów należy m.in. trzęsienie ziemi, powódź, armagedon czy bagna pochłaniające budynki. Populous oferuje wszystkim początkującym graczom samouczek, dzięki któremu szybko zapoznają się oni z zasadami oraz realiami świata gry.

Grafika produktu jest bardzo skromna. Twórcy zrezygnowali z poprawiania tego elementu względem pierwowzoru, toteż Populous prezentuje się ascetycznie pod względem wizualnym. Mapy, na których przyjdzie nam grać, przenoszą nas w różne środowiska – pustynne, polarne, a także stepowe. Populous oferuje także tryb multiplayer, dzięki któremu będziemy mogli stoczyć batalię z trzema graczami online poprzez Nintendo Wi-Fi Connection.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna     Liczba graczy: 1-4  

Oczekiwania czytelników: 10 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Populous DS

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Electronic Arts zabiera się za stare marki?

wiadomość11 sierpnia 2009

W lipcu zastanawialiśmy się, czy Electronic Arts powróci do marek studia Bullfrog. Harvey Elliott z EA Bright Light mówił wtedy, że chętnie zabrałby się za takie projekty, bo dzieła firmy założonej przez Petera Molyneux były wybitne. Jeden z blogów zauważył właśnie wnioski patentowe złożone przez wydawcę i obejmujące nazwy Populous, Theme Park, Wing Commander oraz Road Rash.

Czy stare marki Bullfroga powrócą?
Czy stare marki Bullfroga powrócą?

wiadomość22 lipca 2009

Jeden z serwisów (Videogamer) napisał, że jest nadzieja na przypomnienie przez Electronic Arts starszych produkcji studia Bullfrog, założonego między innymi przez Petera Molyneux. Taki wniosek wysunięto po rozmowie z szefem EA Bright Light. Harvery Elliott, jak sam mówi, został zatrudniony kilka lat temu przez wydawcę właśnie w celu przywrócenia do życia którejś ze starych marek.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (27 października 2008)

wiadomość27 października 2008

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich doniesień z rynku elektronicznej rozrywki. Dzisiaj w menu: problemy z Guitar Hero: World Tour, demonstracja Valkyria Chronicles w ofercie PlayStation Network, pecetowy Bully z kłopotami, Populous DS w fazie złota, przetestuj New Xbox Experience przed premierą. Zapraszamy do lektury.

Remake gry Populous trafi na NDS

wiadomość20 września 2007

Starsi gracze z pewnością pamiętają stworzoną przez Bullfrog (a więc pod czujnym okiem Petera Molyneux) w 1989 roku grę Populous. Była to ciekawa strategia, w której wcielaliśmy się w rolę boga, a naszym zadaniem była opieka nad ludem. Jak się okazało, ten klasyczny tytuł doczeka się remake’u i ukaże się na przenośną konsolę NDS.