Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePSPNDS
Okładka Black & White Creatures (PSP)
OkładkaBlack & White Creatures (PSP)

Black & White Creatures

Black & White Creatures to kolejna strategia, traktująca o walce dobra i złem. Pozycja ta pochodzi ze firmy Lionhead Studios i jest konsolowym odsłoną znanej z komputerów osobistych serii Black & White.

Strategiczne | fantasy | RTS | zabawa w boga

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Black & White Creatures Premiera

anulowana

PSP NDS

producent: Full-Fat wydawca: Majesco Entertainment

Black & White Creatures to kolejna strategia, traktująca o walce dobra i złem. Pozycja ta pochodzi ze firmy Lionhead Studios i jest konsolowym odsłoną znanej z komputerów osobistych serii Black & White. Akcja rozgrywa się w czasie rzeczywistym, a użytkownik staje się bogiem, decydującym czy mieszkańcy okolicznych wiosek powinni go kochać czy też nienawidzić. Developerzy przygotowali następujące tryby: poszukiwanie stworów, uwięzienie ich oraz walka w trybie multiplayer poprzez Wi-Fi. Dodatkowo w mini-grach udostępniono opcję organizacji zabaw tanecznych w rolach głównych z hodowanymi przez nas chowańcami. Całość dzieje się na terenie ośmiu wirtualnych wysp, zawierających takie środowiska jak pustynia, mroźna tundra czy iglasty las.

Gracz sam decyduje po której stronie konfliktu się opowiada. Gdy kwestia ta zostaje rozstrzygnięta, doradca pomaga mu w wykreowaniu oddziału monstrów. Udostępnione jest dziesięć wzorów stworzeń, zarówno tych znanych posiadaczom PeCetów, jak i nowych. Traktując interfejs użytkownika jako rękę boga, dowolnie zmieniać można wygląd owych postaci. Następnie przejść należy do etapy szkoleniowego, w którym uczy się kreatury, jak być skrajnie dobrym lub złym. Oczywiście nie obejdzie się tu bez systemu kar i nagród za określone uczynki. Omawiana pozycja oferuje szeroki zakres pojawiających się co rusz animacji. Ponadto sukcesywnie zbierane gadżety odblokowują wiele bonusów.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna  

Nośnik: 1 UMD

Oczekiwania czytelników: 7,1 / 10 na podstawie 18 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Black & White Creatures: 12+

Black & White Creatures Wymagania sprzętowe

PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 32 MB
PSP
NDS