Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 października 2008, 12:17

autor: Jiker

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (27 października 2008)

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich doniesień z rynku elektronicznej rozrywki. Dzisiaj w menu: problemy z Guitar Hero: World Tour, demonstracja Valkyria Chronicles w ofercie PlayStation Network, pecetowy Bully z kłopotami, Populous DS w fazie złota, przetestuj New Xbox Experience przed premierą. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich doniesień z rynku elektronicznej rozrywki. Dzisiaj w menu: problemy z Guitar Hero: World Tour, demonstracja Valkyria Chronicles w ofercie PlayStation Network, pecetowy Bully z kłopotami, Populous DS w fazie złota, przetestuj New Xbox Experience przed premierą. Zapraszamy do lektury.

Guitar Hero: World Tour

Kupiłeś Guitar Hero: World Tour, wydałeś sporo pieniędzy, a gra i tak nie działa, jak powinna? Możesz czuć się oszukanym. Takie właśnie wrażenie odnieśli zapewne jedni z pierwszych posiadaczy najnowszego dzieła Activision i Neversoft, o których wspomina serwis Kotaku. Problem związany jest jednym z padów plastikowej perkusji. Według relacji właścicieli World Tour, nie wykrywa on w sposób odpowiedni siły uderzeń, a w ekstremalnych sytuacjach potrafi nawet przestać reagować na naszą grę. Nie działa zatem jedna z kluczowych innowacji, mających odróżnić perkusję od tej zastosowanej w przypadku pierwszej odsłony Rock Banda (czyli pomiar siły uderzenia). W chwili obecnej nie wiemy w jaki sposób Activision zamierza rozwiązać tę kwestię. Pewnym jest natomiast, że dotyczy ona zarówno edycji na Xboxa 360, jak i PlayStation 3 oraz Wii. Mamy nadzieję, że z europejską wersją gry nie będzie żadnych kłopotów. Jej premiera odbędzie się 7 listopada.

Valkyria Chronicles

W ofercie PlayStation Network znalazła się wersja demonstracyjna produkcji o tytule Valkyria Chronicles. Dzieło firmy SEGA to gra taktyczna z elementami akcji oraz cRPG. Jej europejska premiera odbędzie się już 14 listopada.

Bully: Scholarship Edition

Użytkownicy Steama donoszą, że pecetowa odsłona Bully: Scholarship Edition posiada kilka istotnych niedociągnięć, które uniemożliwiają rozgrywkę. Podobno gra zatrzymuje się na jednym z ekranów ładowania i ani myśli ruszyć. Problem pojawia się zarówno w przypadku kart graficznych firmy NVIDIA, jak i ATI. W chwili obecnej czekamy na oświadczenie producenta, firmy Rockstar, które rzuci na sprawę nieco światła.

Populous DS

Konwersja Populousa na przenośną konsolę Nintendo DS osiągnęła fazę złota, by 11 listopada trafić do sklepów w Stanach Zjednoczonych. Pozycja wesprze obsługę ekranu dotykowego, a gracz będzie w stanie wpływać na zachowanie pięciu bóstw. Populous DS zaoferuje także tryb rozgrywki wieloosobowej, przeznaczony dla maksymalnie czterech osób. Produkcja EA Games zostanie wydana w Europie w pierwszym kwartale 2009 roku.

New Xbox Experience

Chciałbyś przetestować New Xbox Experience przed 19 listopada, a więc oficjalnym dniem debiutu usługi? Nic trudnego, wystarczy, ze zgłosisz się do udziału w jej beta-testach, do których powinno dojść już niebawem. W tym celu powinieneś udać się w to miejsce. Uwaga – rejestrację mogą przeprowadzić jedynie te osoby, które są posiadaczami aktywnego konta Xbox Live (Gold lub Silver).

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Real Soccer 2009

King's Bounty: Legenda

Mortal Kombat vs DC Universe

Rock Revolution

Football Manager 2009

Order Up!

Project Aftermath

Dance Dance Revolution Universe 3

Damnation

Club Penguin: Elite Penguin Force

League of Legends: Clash of Fates

Tiger Woods PGA Tour 09

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Grand Theft Auto IV

50 Cent: Blood on the Sand

Command & Conquer: Red Alert 3

Empire: Total War

Soul Calibur IV

Dead Space

Tomb Raider: Underworld

Guitar Hero: World Tour

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

gry