Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS2PS3PS4X360XBOXANDWiiiOS
Okładka Bully: Scholarship Edition (PC)
OkładkaBully: Scholarship Edition (PC)

Bully: Scholarship Edition

Canis Canem Edit | Bully

Bully (znana także pod nazwą Canis Canem Edit) to kontrowersyjny program studia Rockstar Games. Akcja gry przenosi nas do fikcyjnej szkoły Bullworth Academy, będącej połączeniem elitarnej placówki oświatowej z miejscem resocjalizacji dla młodocianych bandytów.

Akcji | TPP | sandbox | elementy zręcznościowe

Bully: Scholarship Edition Premiera

anulowana

XBOX

17paź2006

PS2

4mar2008

X360 Wii

21paź2008

PC

19gru2012

PS3

22mar2016

PS4

8gru2016

AND iOS

producent: Rockstar Games wydawca: Rockstar Games wydawca PL: Cenega S.A. Strona oficjalna

Gry podobne do Bully: Scholarship Edition

Grand Theft Auto IV

Mafia II

Mafia: The City of Lost Heaven

Bully: Scholarship Edition to połączenie gry akcji z elementami zręcznościowymi osadzone w szkolnych realiach. Jest to dzieło firmy Rockstar Games.

Wcielamy się w postać piętnastoletniego Jimmiego Hopkinsa. To młody urwis, który w przeszłości był wyrzucany z wielu szkół. Teraz trafił do Akademii Bullworth. Celem gry jest przetrwanie oraz zyskanie popularności w nowym miejscu. W tym czasie musimy radzić sobie z tradycyjnymi trudnościami, które czyhają na nastolatków. Główny wątek fabularny trwa około 20 godzin, podczas gdy ukończenie całej gry w 100% zajmie nam około 40 godzin rozgrywki.

Bohatera oglądamy z perspektywy trzeciej osoby. Chodzimy na zajęcia, a każdy przedmiot to osobna minigierka. Na chemii musimy mieszać ze sobą różne składniki w celu otrzymania danego związku, na biologii przeprowadzać sekcję zwłok zwierząt przy pomocy skalpela i pęsety, a na wychowaniu fizycznym uczyć się nowych ciosów. Czas pomiędzy lekcjami spędzamy z kolei na eksploracji terenu szkoły i pobliskiego miasteczka oraz na wykonywaniu najrozmaitszych zadań. Za zaliczanie licznych bonusowych misji otrzymujemy pieniądze. Ponadto nasze poczynania sprawiają, że wraz z rozwojem fabuły odblokowujemy nowe ciuchy oraz różne przedmioty i bronie dla Jimmiego.

Szkoła żyje. Spotkamy zarówno typowych kujonów jak i osiłków. Z uczniami możemy rozmawiać pracując na ich sympatię albo wprost przeciwnie, zrażać do siebie tyranizowaniem. Nasze uczynki wpływają na to, jaki stosunek mają do naszego bohatera poszczególne grupy uczniów. Kolegując się ze słabeuszami na pewno nie zaprzyjaźnimy się z mięśniakami i vice versa. Nieraz dojdzie też do bójki (my walczymy w obronie słabszych). Im dalej w głąb historii, tym więcej ciosów możemy odblokować. Oczywiście wymiana uderzeń nigdy nie kończy się zabójczo dla żadnej ze stron. Pod koniec pojedynku posługujemy się tak zwanym „finishing move”, który ma za zadanie upokorzyć przegranego przeciwnika i pokazać mu jego miejsce w szeregu. Poprzez zwyciężanie w bójkach zyskujemy dobrą reputację na terenie szkoły. Trzeba jednak pamiętać, że panują w niej określone zasady. Korytarze są patrolowane przez dyżurnych i nauczycieli, których – gdy wagarujemy – musimy unikać.

Postacie oraz otoczenie w Bully są stworzone w pełnym 3D. Twórcy przyłożyli wielka wagę do imitacji szkolnego życia. Chodząc po korytarzach nie zobaczymy dwóch takich samych twarzy, a uczniowie są do siebie podobni jedynie przez szkolne mundurki.

Ostatnia modyfikacja 12 kwietnia 2016

Tryb gry: single / multiplayer  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 8,2 / 10 na podstawie 2545 głosów czytelników.

Bully: Scholarship Edition cena w dniu premiery: 129,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Bully: Scholarship Edition

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Bully: Scholarship Edition Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

 • Wykorzystuje:
 • karta pamięci 8 MB
PC Windows

PC Windows

 • Zalecane:
 • Pentium 4 3 GHz
 • 1 GB RAM
 • karta grafiki 512 MB (GeForce 7800 lub lepsza)
 • 4.7 GB HDD
 • Windows XP/Vista
Sony PlayStation 4

PlayStation 4

 • Wykorzystuje:
 • PlayStation Store
Sony PlayStation 3

PlayStation 3

 • Wykorzystuje:
 • PlayStation Store
PS2
XBOX
X360
Wii
PC
AND
iOS
PS4
PS3