Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 3 października 2008

Premiera FIFA 09
Premiera FIFA 09

vampire, 3 października 2008, 17:44

Już dzisiaj odbyła się polska premiera gry FIFA 09 - najnowszej odsłony serii piłkarskich symulacji. Firma Electronic Arts Polska wydała grę jednocześnie na wszystkich dostępnych platformach sprzętowych: PC, Xbox 360, PS3, PS2, PSP, Nintendo Wii i DS. W dodatku posiadacze pecetów, Xboxów 360 i "dużych" konsol Sony otrzymali grę w pełni zlokalizowaną.

Szczegóły na temat filmowej wersji Uncharted: Drake's Fortune
Szczegóły na temat filmowej wersji Uncharted: Drake's Fortune

fsm, 3 października 2008, 15:05

W maju informowaliśmy o dużym prawdopodobieństwie związanym z powstaniem kinowego filmu na bazie hitu z PS3 – Uncharted: Drake’s Fortune. Dziś wiadomo na pewno, że film powstanie. Nie tylko zresztą to.

Duke Nukem mierzy przede wszystkim w X360?
Duke Nukem mierzy przede wszystkim w X360?

fsm, 3 października 2008, 13:44

11 lat. Tyle mniej więcej czekają pecetowcy na kolejną, pełnoprawną odsłonę przygód „Atomowego Księcia”. Duke Nukem Forever został zapowiedziany po raz pierwszy w 1997 roku, a tymczasem dziś pojawiły się nieoficjalne doniesienia, jakoby nadchodząca gra miała być dostępna wyłącznie na platformie Xbox 360.

Restrukturyzacja Alten8
Restrukturyzacja Alten8

vampire, 3 października 2008, 12:53

Brytyjski wydawca i deweloper, Alten8, poinformował, że obecnie firma jest w trakcie restrukturyzacji. Od teraz będzie działać jako grupa medialna zajmująca się nie tylko tworzeniem gier, ale również filmów i zostanie podzielona na pięć oddziałów.

KotOR MMO już wkrótce zostanie ujawniony?

Hed, 3 października 2008, 11:35

Sieciowa wersja Knights of the Old Republic to jeden z najbardziej oczekiwanych przez wielu graczy projektów. Znajduje się on w produkcji już od prawie dwóch lat, jeśli wierzyć rozmaitym nieoficjalnym doniesieniem. Jak na razie bowiem, nie otrzymaliśmy zbyt wielu informacji o tym dziele – prace nad grą zostały co prawda potwierdzone, jednak na tym koniec. To ma się jednak niebawem zmienić.

Muramasa: The Demon Blade wyjdzie w USA
Muramasa: The Demon Blade wyjdzie w USA

Hed, 3 października 2008, 11:14

Chociaż o tym tytule pisaliśmy już prawie rok temu, dopiero teraz mamy pewność, że pojawi się on także poza Japonią (jak na razie tylko na rynku amerykańskim). Muramasa: The Demon Blade (Wii), bo tak brzmi angielska nazwa gry znanej w Japonii jako Oboro Muramasa Youtouden, to oczekiwana przez fanów produkcja Marvelous Entertainment i Vanillaware (producenta Odin Sphere wydanego na PS2).

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (3 października 2008)

Jiker, 3 października 2008, 11:05

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich doniesień z rynku elektronicznej rozrywki. Dzisiaj w menu: konwersja Secret Files 2, konsolowe demo PES 2009, nowy album w Rock Band, pierwsze noty Dead Space, zwiastun Halo Wars już jutro. Zapraszamy do lektury.

Eat Lead: The Return of Matt Hazard - nowa gra twórców Dead Head Fred

vampire, 3 października 2008, 10:53

Jakiś czas temu firma D3Publisher stworzyła dwie strony, DoYouRememberMattHazard i TheRealMattHazard, poświęcone podobno znanej postaci Matta Hazarda. Według podanych tam informacji był on bohaterem kilku gier wydanych na przestrzeni ostatnich 25 lat, począwszy od 8-bitowego tytułu z 1983 roku.

Jeszcze więcej ciekawych wieści z konferencji Nintendo
Jeszcze więcej ciekawych wieści z konferencji Nintendo

Jiker, 3 października 2008, 10:44

W trakcie wczorajszego dnia staraliśmy się informować Was na bieżąco o najciekawszych wieściach prezentowanych w trakcie japońskiej konferencji Nintendo. Dzisiaj chcielibyśmy uzupełnić owe wiadomości o kilka innych równie istotnych faktów, ujawnionych w San Francisco podczas Nintendo Media Summit.

Take-Two pozostanie niezależne
Take-Two pozostanie niezależne

Hed, 3 października 2008, 09:38

Zamieszanie związane z wydawcą Take-Two zaczęło się już kilka miesięcy temu. Sprawa dotyczy przede wszystkim wielokrotnych prób przejęcia tej firmy przez innego giganta – Electronic Arts. Rozmowy zakończyły się jednak niepowodzeniem. Chociaż krążyły plotki, że T2 poszukuje innych partnerów biznesowych to dziś otrzymaliśmy informację o zachowaniu niezależności firmy. Czy to koniec kłopotów?

Pecetowa wersja Silent Hill: Homecoming opóźniona

Ramsik, 3 października 2008, 09:32

Chociaż najnowsza odsłona słynnej serii Silent Hill miała zostać wydana jednocześnie na konsole i PC, to od 30 września grać mogą jedynie posiadacze tych pierwszych. W temacie wersji dla komputerów osobistych do tej pory panowała cisza, a pomimo oświadczenia prasowego Konami omawiana produkcja jeszcze się nie ukazała.