Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 1 października 2008

Premiery gier w Polsce (22-28 września)
Premiery gier w Polsce (22-28 września)

Vercetti, 1 października 2008, 19:03

Z lekkim opóźnieniem, jednak z pełną dbałością o detale, przygotowaliśmy dla Was listę gier, które ukazały się na polskim rynku w minionym tygodniu. Tym razem w zestawieniu znalazło się pięć pozycji, z czego tylko dwie powędrowały do posiadaczy pecetów.

Złoty Dead Space
Złoty Dead Space

Przemysław Zamęcki, 1 października 2008, 15:20

Pozytywne zmiany, jakie jakiś czas temu objawiły się w działalności jednego z największych potentatów rynku elektronicznej rozrywki, koncernu Electronic Arts, zaczęły przynosić korzyści. Ich owocem jest między innymi Dead Space, czyli całkowicie nowa marka w ofercie firmy, która miejmy nadzieję, zasłuży na co najmniej równie wysokie oceny, jak szum medialny, jaki udało się do tej pory wokół niej wywołać. Miło nam wobec tego zakomunikować, że gra osiągnęła złoty status, a fabryka pracuje pełną parą, aby wytłoczyć dostateczną ilość srebrnych krążków na premierę.

dtp Entertainment zapowiada grę MMO zatytułowaną Otherland
dtp Entertainment zapowiada grę MMO zatytułowaną Otherland

Przemysław Zamęcki, 1 października 2008, 14:27

Światy filmu, literatury popularnej i gier video w dzisiejszym, coraz bardziej kurczącym się świecie zmuszone są do pokojowej koegzystencji w ramach szeroko pojętego zjawiska popkultury. Nic więc dziwnego w tym, że wzajemnie stanowią dla siebie inspiracje i coraz częściej przeplatają się łącząc siły i starając się dotrzeć do nowych odbiorców. Tym razem, tymi odbiorcami mają być fani gier MMORPG, a szczególnie ci, którzy nad ratowanie smoków przed marudnymi księżniczkami upodobali sobie nowoczesną technologię, elektroniczne gadżety, a przede wszystkim Sieć. Dwoma słowami, estetykę cyberpunkową.

Najlepsze mapy z Gears of War także w dwójce?
Najlepsze mapy z Gears of War także w dwójce?

Jiker, 1 października 2008, 14:26

Jeśli wierzyć informacjom przedstawionym na łamach forum serwisu EvilAvatar, firma Epic Games planuje publikację darmowego dodatku do Gears of War 2, w skład którego wejdzie pięć map multiplayer znanych z pierwszej odsłony cyklu. Zestaw ma być aktywowany przy pomocy jednorazowego kodu.

Czym zaskoczy nas następca Nintendo Wii?
Czym zaskoczy nas następca Nintendo Wii?

Jiker, 1 października 2008, 13:52

Na łamach serwisu What They Play zamieszczony został artykuł, w którym autor podejmuje temat następcy Nintendo Wii. Odnosząc się do wielu anonimowych źródeł i analizując ostatnie raporty finansowe japońskiego koncernu dochodzi do wniosku, że kolejna platforma do gier marki Nintendo ukaże się na półkach sklepowych w 2011 roku.

Nowy trailer Alana Wake'a rozpocznie seans filmowego Maxa Payna
Nowy trailer Alana Wake'a rozpocznie seans filmowego Maxa Payna

vampire, 1 października 2008, 13:15

Przeszło trzy lata temu, podczas targów E3, zrobiło się głośno o nowym dziele studia Remedy, znanego z obydwu części świetnej gry akcji - Maxa Payne'a. Wtedy właśnie twórcy ci przedstawili nam Alan Wake, ciekawie zapowiadający się survival-horror, w którym tym, czego naprawdę powinniśmy się obawiać byłyby ciemności, a najskuteczniejszą bronią w walce z nimi jakiekolwiek źródło światła.

Śmierć w Diablo III
Śmierć w Diablo III

vampire, 1 października 2008, 12:15

Na oficjalnym forum Battle.netu, w sekcji poświęconej Diablo III jeden z przedstawicieli Blizzarda, posługujący się nickiem Bashiok, przedstawił jak będzie wyglądał system respawnów w tej produkcji. Otóż tym razem twórcy postanowili wprowadzić checkpointy rozrzucone po świecie gry i występujące na końcu każdego poziomu złożonych lochów.

Będą dodatki do Star Wars The Force Unleashed
Będą dodatki do Star Wars The Force Unleashed

Jiker, 1 października 2008, 11:37

Star Wars: The Force Unleashed niemal bez wysiłku uzyskało miano najszybciej sprzedającej się produkcji osadzonej w realiach uniwersum Gwiezdnych Wojen. Nie dziwi więc fakt, że twórcy, firma LucasArts, zdecydowali się na szybkie wykorzystanie sytuacji i zapowiedzieli opublikowanie w sieci dwóch, najpewniej płatnych rozszerzeń, dzięki którym będą w stanie zarobić na swej złotej kurze kilka dodatkowych dolarów.

Twórcy serii Fight Night trafiają pod skrzydła Activision Blizzard
Twórcy serii Fight Night trafiają pod skrzydła Activision Blizzard

Jiker, 1 października 2008, 11:26

Część byłych członków zamkniętego w listopadzie 2007 roku studia EA Chicago zdecydowała się na założenie swojej własnej niezależnej firmy deweloperskiej. Rozpoczęli również produkcję nienazwanej jeszcze pozycji sportowej, której wydawcą będzie nie kto inny, tylko Activision Blizzard.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (1 października 2008)

Jiker, 1 października 2008, 10:45

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich doniesień z rynku elektronicznej rozrywki. Dzisiaj w menu: edytor poziom w Far Cry 2, reklamy w grach Activision, dodatki do Mercenaries 2, Hinterland na Steamie, Ratner reżyserem filmu God of War, 11 nowych gier na PS3 w trakcie TGS 2008, sprzedaż konsol w Wielkiej Brytanii. Zapraszamy do lektury.

Amerykańska premiera Silent Hill: Homecoming
Amerykańska premiera Silent Hill: Homecoming

vampire, 1 października 2008, 10:20

We wtorek, 30 września odbyła się amerykańska premiera najnowszej części Silent Hilla, po raz pierwszy więc seria trafiła na najnowsze konsole - Xboxa 360 i PS3. Według wcześniejszych zapowiedzi (i danych na oficjalnej stronie), również wczoraj pecetowy Homecoming powinien być już dostępny dla mieszkańców Stanów Zjednoczonych za pośrednictwem Steamu.

Tiberium anulowane
Tiberium anulowane

Jiker, 1 października 2008, 10:15

Zapowiedziana w grudniu zeszłego roku pierwszoosobowa strzelanina Tiberium została anulowana przez Electronic Arts. Powodów tak drastycznej decyzji jest kilka. Najważniejsze wydają się być jednak dwa, wymienione przez rzecznika prasowego Electronic Arts – niezadowalająca jakość produkcji oraz przekroczenie zakładanego budżetu.

Nowy trailer i termin premiery dodatku do Gothic 3

Ramsik, 1 października 2008, 09:17

W sieci pojawiły się kolejne materiały dotyczące Gothic 3: Forsaken Gods, pierwszego oficjalnego rozszerzenia do trzeciej części tego cyklu gier cRPG. Wydawca postanowił opublikować nowy trailer, precyzując w nim datę premiery dodatku.

Lista utworów w SingStarze poświęconemu zespołowi ABBA
Lista utworów w SingStarze poświęconemu zespołowi ABBA

Ramsik, 1 października 2008, 08:32

Dzięki najnowszym doniesieniom z obozu Sony wiemy już, przy jakich piosenkach będziemy wysilać nasze struny głosowe po zakupie SingStar ABBA. Ujawniona została bowiem oficjalna lista utworów, jakie znajdą się w najnowszej odsłonie serii. Wielkich hitów nie zabrakło – w zestawieniu figurują Waterloo, Super Trouper, Mamma Mia, Gimme! Gimme! Gimme! czy Money Money Money.