Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 października 2008, 10:45

autor: Jiker

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (1 października 2008)

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich doniesień z rynku elektronicznej rozrywki. Dzisiaj w menu: edytor poziom w Far Cry 2, reklamy w grach Activision, dodatki do Mercenaries 2, Hinterland na Steamie, Ratner reżyserem filmu God of War, 11 nowych gier na PS3 w trakcie TGS 2008, sprzedaż konsol w Wielkiej Brytanii. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich doniesień z rynku elektronicznej rozrywki. Dzisiaj w menu: edytor poziom w Far Cry 2, reklamy w grach Activision, dodatki do Mercenaries 2, Hinterland na Steamie, Ratner reżyserem filmu God of War, 11 nowych gier na PS3 w trakcie TGS 2008, sprzedaż konsol w Wielkiej Brytanii. Zapraszamy do lektury.

Far Cry 2

Gaetan Richard, producent Far Cry 2, poinformował, że edytor poziomów, który zostanie wydany wraz z pecetową edycją gry, będzie posiadał funkcjonalność podobną do dev kitów, przy pomocy których autorzy stworzyli swoje najnowsze dzieło. Sprawdzimy to już 24 października, kiedy to zorganizowana zostanie polska premiera gry.

Activision Blizzard

Firma Activision Blizzard podpisała wieloletnią umowę z grupą IGA. Dostarczy ona jednemu z największych wydawców gier narzędzia, dzięki którym wprowadzi on do swych produkcji w wersjach na konsolę PlayStation 3 system dynamicznych reklam wewnątrzgrowych. Pierwszą pozycją, która zostanie w niego wyposażona, będzie Guitar Hero: World Tour.

Mercenaries 2: World In Flames

Już 13 października w ramach Xbox Live i 20 w PlayStation Network opublikowany zostanie pierwszy dodatek do Mercenaries 2: World In Flames, noszący nazwę Total Payback. Wprowadzi on do gry sześć nowych grywalnych postaci, tryb kooperacji przez sieć, a także opcję „cheats”.

Hinterland

W ramach Steama opublikowana została produkcja o tytule Hinterland – miks strategii i cRPG wyprodukowany przez Tilted Mill Entertainment, twórców m.in. Immortal Cities: Children of the Nile, Caesar IV, czy SimCity Societies. W grze przejmiemy kontrolę nad małą społecznością i postaramy się poprowadzić ją właściwą ścieżką rozwoju.

Wielka Brytania

W Wielkiej Brytanii jest już 3,6 miliona egzemplarzy Nintendo Wii. Platforma japońskiego koncernu wyprzedziła pod tym względem zarówno Xboxa 360 (2,3 miliony), jak i PlayStation 3 (1,4 milion sztuk). Wszystkich pokonał jednak przenośny Nintendo DS, którego nabyło już 7,1 milionów egzemplarzy. Brytyjczykom podoba się również PSP. Od chwili jego premiery zakupili 2,9 miliony sztuk tej platformy.

Valkyria Chronicles

Europejski oddział firmy SEGA poinformował, że Valkyria Chronicles, gra taktyczna z elementami akcji i jRPG powstająca na konsolę PlayStation 3, ukaże się na europejskim rynku 14 listopada. Natomiast w przyszłym tygodniu w ramach PlayStation Network wydana zostanie wersja demonstracyjna.

The Guild 2: Venice

W ramach serwisu GamersGate opublikowane zostało The Guild 2: Venice, drugie rozszerzenie do strategii ekonomicznej The Guild 2. Jego cena ustalona została na poziomie 29,99 euro.

Mortal Kombat: Kollection

Midway wprowadził do sprzedaży na terenie Stanów Zjednoczonych zestaw Mortal Kombat: Kollection w wersji na konsolę PlayStation 2. W jego skład weszły trzy produkcje Mortal Kombat: Deception, Mortal Kombat: Armageddon oraz Mortal Kombat: Shaolin Monks. Produkcja kosztuje 29,99 dolarów.

Marble Saga: Kororinpa

Hudson Entertainment przedstawiło kolejne informacje o Marble Saga: Kororinpa, kontynuacji udanej pozycji logicznej Kororinpa: Marble Mania wydanej na Nintendo Wii. W grze znajdziemy m.in. tryb rozgrywki wieloosobowej dla czterech osób, wsparcie dla Wii Balance Board i opcję sieciową. Do premiery Marble Saga: Kororinpa dojdzie wiosną 2009 roku.

God of War

Pod koniec lipca poinformowaliśmy Was, że Brett Ratner, reżyser znany z serii Godziny Szczytu i jednej z ekranizacji komiksów X-Men, zajmie się najpewniej wyreżyserowaniem obrazu opartego na cyklu God of War. Wczoraj sam Ratner potwierdził te informacje. Niedługo w produkcji znajdzie się też czwarta część Gliniarza z Beverly Hills.

Tokyo Game Show 2008

W trakcie tegorocznych Tokyo Game Show koncern Sony zaprezentuje zgromadzonym pierwsze materiały o jedenastu zupełnie nowych produkcjach powstających na PlayStation 3. Oprócz tego widzowie będą mogli się zapoznać z informacjami na temat trzech nieznanych dotąd pozycji przeznaczonych dla PSP.

Neighborhood Games

THQ zapowiedziało grę o tytule Neighborhood Games. Złożą się na nią 24 najpopularniejsze gry podwórkowe, w które zagramy oczywiście przy wykorzystaniu kontrolerów Wii. Premiera zestawu odbędzie się w styczniu przyszłego roku.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Guitar Hero: World Tour Wii

Dead Mountaineer Hotel

Luminous Arc 2

Resident Evil 5

X-Blades

WWII Battle Tanks: T-34 vs. Tiger

SingStar Country

Guitar Hero: World Tour PS3

Bomberman Blast

Bioshock

Duke Nukem Forever

Gears of War 2

SingStar Vol. 2

Punisher: No Mercy

Children of the Nile: Alexandria

Galeria filmów

... a także najnowsze filmy z gier:

Skate 2

Quantum of Solace

Blitz: The League II

Tom Clancy's EndWar

Banjo-Kazooie: Nuts & Bolts

Brothers in Arms: Hell's Highway

gry