Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweWii
Okładka Kororinpa (Wii)
OkładkaKororinpa (Wii)

Kororinpa Wii

Kororinpa: Marble Mania

Kororinpa: Marble Mania to pozycja, sprawdzająca koordynację oko-ręka, w której zadanie polega na przebrnięciu przez labirynt. Głównym bohaterem jest mała piłeczka, posiadająca unikalny wzór oraz odznaczająca się zmiennym zachowaniem.

Zręcznościowe | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Kororinpa Premiera Wii

20marca2007

pudełko PL

23lutego2007

producent: Hudson Soft wydawca: Konami wydawca PL: Stadlbauer Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Kororinpa: Marble Mania to pozycja, sprawdzająca koordynację oko-ręka, w której zadanie polega na przebrnięciu przez labirynt. Głównym bohaterem jest mała piłeczka, posiadająca unikalny wzór oraz odznaczająca się zmiennym zachowaniem. W miarę sprawnego zaliczania kolejnych leveli, gama dostępnych kreacji rozrasta się, a gracz ma do dyspozycji między innymi wygląd biedronki, pingwina, kota, a nawet świnki.

Użytkownik w odpowiedni sposób posługując się Wii-pilotem operuje nachyleniem terenu, aby wprawić kulkę w ruch. Dane środowisko maksymalnie obraca się o sto osiemdziesiąt stopni. Sterowanie opiera się na intuicji - należy jednak wziąć poprawkę na prawa grawitacji, gdyż łatwo można stracić kontrolę nad piłeczką. Wypadnięcie z trasy jednoznaczne jest z rozpoczęciem zabawy od linii startu.

Z początku dostępnych jest jedynie pięć rodzajów otoczenia, z których każdy posiada własny styl wraz z dopasowaną do niego muzyką. Dzięki sukcesywnemu zbieraniu czerwonych kryształów, możliwe jest odblokowanie pięćdziesięciu nowych plansz do zabawy. Omijając gęsto porozstawiane przeszkody trzeba też bacznie rozglądać się za szkiełkami w kolorze zielonym - dają one szansę na odkrycie sekretnych środowisk oraz dodatkowych poziomów.

Developerzy, udostępniając tryb multiplayer, pozwolili dwóm użytkownikom stanąć w szranki i wykazać sie posiadanymi umiejętnościami. W trakcie takiej rozgrywki podzielony na pół ekran (horyzontalnie bądź wertykalnie) wyznacza trasy obu zawodników. Zadanie polega na przemierzeniu labiryntu na czas, pamiętając o zbieraniu niezbędnych gadżetów.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran   Liczba graczy: 1-2  

Ocena użytkowników: 4,4 / 10 na podstawie 21 głosów czytelników.

Kororinpa cena w dniu premiery: 175 PLN

Klasyfikacja PEGI Kororinpa

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.