Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneWii
Okładka Mercury Meltdown Revolution (Wii)
OkładkaMercury Meltdown Revolution (Wii)

Mercury Meltdown Revolution Wii

Mercury Meltdown Revolution to gra logiczna, w której kierujemy kroplą rtęci, obracając przy tym całym poziomiem, na wzór gier z serii Super Monkey Ball.

Logiczne | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Mercury Meltdown Revolution Premiera Wii

8czerwca2007

producent: UTV Ignition Entertainment wydawca: UTV Ignition Entertainment Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Mercury Meltdown Revolution

World of Goo

Puzzle Quest: Challenge of the Warlords

Octomania

Mercury Meltdown – gra logiczna święcąca sukcesy na maszynach PSP i PS2, w której kierujemy niczym innym, a kroplą rtęci, uderzyła także w platformę Nintendo Wii. W Mercury Meltdown Revolution prowadzimy wspomnianą rtęć obracając całym levelem, na wzór gier z serii Super Monkey Ball. Skomplikowany i przemyślany design map sprawia jednak, iż gra określana jest jako logiczna, w odstępstwie od metki „zręcznościowa”.

W Mercury Meltown Revolution, dzięki możliwościom Wii-pilota, sterowanie nabrało zupełnie innego wymiaru. Twórcy już przy poprzednich wersjach programu myśleli nad produkcją specjalnych kontrolerów, czułych na ruch, jednak koszty okazały się niemożliwe do przeskoczenia. Naprzeciw tym oczekiwaniom wyszło Wii, dzięki czemu gra wygląda teraz tak, jak sobie to wyśnili twórcy – sterujemy z niebywałą precyzją i prędkością. Dla nowych w świecie Mercury Meltdown, developer udostępnił tryby Tutorial oraz Playground, gdzie możemy bezstresowo zapoznać się ze sterowaniem i zasadami panującymi w grze.

Na płycie z grą czeka na nas 160 nowych leveli. Nie brakuje w nich pułapek, kolców, przełączników drzwi czy przeróżnej maszynerii, utrudniającej nam dobrnięcie do końca planszy. Na najbardziej wytrwałych czekają do odkrycia bonusy w postaci np. mini-gier. Grafika dostosowana została do rozdzielczości 480p, zaimplementowano także zaawansowane techniki renderingu, przystosowujące oprawę wizualną do poziomu godnego konsoli Nintendo. Tytułowa rtęć występuje teraz w nowych stanach skupienia, przez co zmieniają się jej właściwości fizyczne – gracz zmuszony jest korzystać z różnorodnych strategii. Zgodnie z duchem czasu, gra pozwala na ściąganie dodatkowych treści z Internetu i oferuje szereg nowych trybów rozgrywki online.

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Mercury Meltdown Revolution

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.