Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS3
Okładka The Punisher: No Mercy (PS3)
OkładkaThe Punisher: No Mercy (PS3)

The Punisher: No Mercy PS3

Punisher: No Mercy to gra akcji koncentrująca się na sieciowej walce rozgrywanej na kilku dostępnych arenach.

Akcji | FPP | FPS | komiksy | Marvel Comics | strzelanki | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Punisher: No Mercy Premiera PS3

2lipca2009

producent: ZEN Studios wydawca: ZEN Studios Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Punisher: No Mercy to gra akcji koncentrująca się na sieciowej walce rozgrywanej na kilku dostępnych arenach. Za kolejną adaptację przygód komiksowego antybohatera Franka Castle (znanego światu pod pseudonimem The Punisher) odpowiada węgierska firma Zen Studios, która wyprodukowała także kilka tytułów zręcznościowych (np. Rocky & Bullwinkle, czy Pinball FX).

Sednem tego produktu jest, rozgrywka sieciowa toczona pomiędzy współzawodniczącymi ze sobą graczami, których może być maksymalnie ośmiu. Całość opracowana została według klasycznej mechaniki – walkę prowadzimy na jednej z czterech aren przy pomocy rozmaitego oręża (zarówno broni palnej jak i białej), akcję obserwując z perspektywy pierwszej osoby. Przed każdą potyczką wybieramy postać z kilku dostępnych i dodatkowo decydujemy się na pewne specjalne umiejętności mające zarówno wady jak i zalety.

Punisher: No Mercy oferuje także nieco uproszczony tryb zabawy dla pojedynczego gracza. Polega on na pokonywaniu przeciwników w kilku meczach, dzięki czemu możemy odkryć poszczególne wydarzenia fabuły (prezentowanej oczywiście w postaci animowanych komiksów) i odblokować różne elementy gry. Walkę w tym trybie toczymy także na arenach a ostatecznym przeciwnikiem jest Jigsaw.

Pomysł na tę grę doprawiony został elementami charakterystycznymi dla świata znanego z komiksu – pojawią się między innymi kluczowe postacie, w tym wielu wrogów tytułowego mściciela. Wśród nich: Jigsaw (posiadacz szpetnej połatanej facjaty), Bushwacker (agent CIA wyposażony w cybernetyczną rękę), Barracuda (optymistyczny i psychopatyczny gangster) oraz Silver Sable (niezwykle urodziwa i niebezpieczna pani).

Graficznie tytuł prezentuje się bardzo okazale – w końcu napędza go Unreal Engine 3.0. Wiadomo więc czego można się spodziewać – zaawansowanych efektów, mgły, mnóstwa świateł, ładnych modeli postaci oraz nieco futurystycznego wystroju map. Do tego należy dodać dość dużą ilość występującej w grze krwi oraz zachowanie ciężkiej stylistyki charakterystycznej dla komiksów z Punisherem w roli głównej.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-8  

Ocena użytkowników: 6,3 / 10 na podstawie 52 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6.9 / 10 na podstawie 30 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI The Punisher: No Mercy

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.