Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCX360PS3
Okładka Terminator Salvation: The Videogame (PC)

Terminator: Ocalenie

Terminator Salvation: The Videogame

Terminator: Ocalenie to gra akcji, stanowiąca adaptację kinowego przeboju. Produkcja powstała w studio deweloperskim Grin. Fabuła przedstawia wydarzenia po nuklearnej zagładzie.

Akcji | TPP | postapokalipsa | filmy | TPS | strzelanki

Okładka Terminator Salvation: The Videogame (PC)

data premiery gry:

19maj2009

X360 PS3 PC

Terminator: Ocalenie to gra będąca swoistym wprowadzeniem fabularnym do filmu pod tym samym tytułem. Za opracowanie dzieła odpowiada studio Grin (Bionic Commando, Wanted: Weapons of Fate). Zarówno obraz kinowy, jak i produkcja elektroniczna stanowią kolejną odsłonę serii Terminator, rozpoczętej w latach 80-tych XX wieku filmem Jamesa Camerona.

Gra przenosi nas do Los Angeles w roku 2016. Wcielamy się w postać Johna Connora, czyli legendarnego przywódcy ruchu oporu, walczącego przeciwko okrutnym maszynom po zagładzie nuklearnej. W Terminator: Ocalenie poznajemy wczesne przygody Johna, który powoli przeistacza się w charyzmatycznego wodza. Fabuła tej produkcji rozgrywa się pomiędzy wydarzeniami znanymi z filmów Terminator 3: Bunt maszyn i Terminator: Ocalenie.

Terminator: Ocalenie to strzelanka TPP, w której podstawą jest chowanie się za zasłonami. W większości przypadków walczymy z doskonale opancerzonymi robotami, terminatorami i machinami, które pokonać można tylko i wyłącznie trafieniami w odsłonięte miejsca. Wymusza to na graczu poszukiwanie słabych punktów przeciwników i lawirowanie pomiędzy elementami pola bitwy. W zabawie pomagają Blair Williams, partner z drużyny, oraz inni bojownicy ruchu oporu.

Do dyspozycji graczy oddano zróżnicowane wyposażenie – od zwykłych karabinów aż po wyrzutnie rakiet, granatnik, czy ciężką strzelbę. Pojawiają się również charakterystyczne bomby domowej roboty i granaty. Podczas czterogodzinnej przygody musimy zmierzyć się z groźnymi przeciwnikami, jak np. machinami T-600. Bierzemy też udział w kilku widowiskowych scenach, jak np. ucieczce jeepem przed robotami Skynetu.

Główną kampanię gry można rozgrywać zarówno w pojedynkę, jak i z drugim graczem (na podzielonym ekranie), który wciela się w postać Blaira Williamsa. Oprawa wizualna produkcji stoi na przyzwoitym poziomie. Warto dodać, że podczas rozgrywki pojawia się charakterystyczna ścieżka dźwiękowa znana z filmów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 6,4 / 10 na podstawie 1233 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 119,90 PLN

Gry podobne do Terminator: Ocalenie

Klasyfikacja PEGI Terminator: Ocalenie

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Terminator: Ocalenie

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

Wykorzystuje: Xbox Live

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Core 2 Duo 2.13 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 lub lepsza), 7 GB HDD, Windows XP SP2/Vista

Terminator: Ocalenie - recenzja gry
Terminator: Ocalenie - recenzja gry

Recenzja 27 maja 2009, 12:02

Teraz wyobraźcie sobie, że ten schemat walki trzeba powtórzyć dwadzieścia czy trzydzieści razy w ciągu pięciu godzin, czyli w czasie, w którym spokojnie Terminatora można skończyć. Nie najlepiej, co? Tym bardziej, że za tę wątpliwą przyjemność przychodzi zapłacić niemałą kasę. Zabawę urozmaica nieco kilka misji, w których zamiast biegać, musimy ostrzeliwać z jakiegoś pojazdu (np. pociągu czy jeepa) ścigających nas przeciwników. W tym czasie gra ze strzelaniny TPP staje się typowym celowniczkiem na szynach. Przyznam szczerze, że podobały mi się te elementy i choć ich jakość nie pretendowała do miana ekstraklasy, to jednak były one sympatycznym urozmaiceniem po bieganiu pomiędzy osłonami.

X360
PS3
PC