Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Hinterland: Orc Lords (PC)
OkładkaHinterland: Orc Lords (PC)

Hinterland: Orc Lords PC

Hinterland jest hybrydą dwóch gatunków: strategii i RPG, autorstwa niezależnego studia Tilted Mill Entertainment.

Strategiczne | fantasy | RTS

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Hinterland: Orc Lords Premiera PC

30września2008

producent: Tilted Mill Entertainment wydawca: Got Game Entertainment Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Hinterland jest hybrydą dwóch gatunków: strategii i RPG, autorstwa niezależnego studia Tilted Mill Entertainment. Twórcy ci mają spore doświadczenie w dziedzinie gier strategicznych, wśród innych przygotowanych przez nich produkcji znajdują się takie tytuły jak Immortal Cities: Children of the Nile, Caesar IV, czy SimCity Societies.

Podobnie jak w wymienionych wyżej grach, także tutaj musimy zadbać o dobrobyt naszej lokalnej społeczności. Zajmujemy się rozbudową niewielkiej wioski znajdującej się na dzikich obrzeżach pewnego królestwa osadzonego w świecie średniowiecznego fantasy. Oczywiście w miarę upływu czasu i w wyniku naszych działań, osada rozrasta się i staje coraz bardziej okazała. By zapienić jej niezachwiany rozwój potrzebujemy niemałą ilość środków finansowych i surowców. Ich zdobycie nie jest wcale takie proste i wymaga eksploracji niebezpiecznych terenów otaczających nasze miasteczko. Wybieramy więc spośród naszych osadników grupkę bohaterów i wyruszamy na poszukiwania. Oczywiście w czasie kolejnych wypraw herosi zmierzą się z licznymi potworami i wykonają różnego rodzaju questy.

W miarę postępów w grze nasi bohaterowie zdobywają kolejne poziomy doświadczenia stając się tym samym coraz potężniejszymi. Możemy także nauczyć ich wielu umiejętności, między innymi wykuwania broni lub przygotowania specjalnych przedmiotów i mikstur. W Hinterland mamy do czynienia z taktycznym systemem walki, w którym premiowana jest współpraca pomiędzy członkami drużyny składającej się z trzech lub czterech postaci. Odpowiednie wykorzystanie ich możliwości nieraz okazuje się mieć kluczowe znaczenie dla losów potyczki.

Świat, który tu przemierzymy jest bardzo obszerny, a w dodatku generowany losowo przy każdym rozpoczęciu nowej gry. Dzięki temu możemy swoją przygodę możemy rozpoczynać wielokrotnie i za każdym razem mieć do czynienia z nieco innymi wyzwaniami.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 6,9 / 10 na podstawie 60 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.0 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Hinterland: Orc Lords: 12+

Hinterland: Orc Lords Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 1.8 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 64 MB (GeForce 4 Ti4200 lub lepsza)
  • 250 MB HDD
  • Windows XP/Vista