Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS2XBOX
Okładka Mortal Kombat: Shaolin Monks (PS2)

Mortal Kombat: Shaolin Monks

Shaolin Monks to najnowsza odsłona legendarnej już sagi Mortal Kombat. Tym razem, zamiast rasowej bijatyki mamy jednak do czynienia z całkowicie trójwymiarową grą przygodowo-zręcznościową, w której wydarzenia prezentowane są z perspektywy trzecioosobowej (TPP).

Akcji | TPP | multiplayer

Shaolin Monks to najnowsza odsłona legendarnej już sagi Mortal Kombat. Tym razem, zamiast rasowej bijatyki mamy jednak do czynienia z całkowicie trójwymiarową grą przygodowo-zręcznościową, w której wydarzenia prezentowane są z perspektywy trzecioosobowej (TPP).

Głównymi bohaterami produkcji są: Liu Kang i Kung Lao, tytułowi mnisi z klasztoru Shaolin. Zadaniem graczy jest pomyślne przeprowadzenie ich przez cały wątek fabularny przygotowany przez developerów ze studia Paradox Entertainment. Owi mistrzowie sztuk walki zostali oczywiście wyposażeni w szeroki wachlarz ciosów, których używają podczas licznych starć z oponentami (powietrzny „rowerek” czy wykorzystywanie broni), a także combosów kończących walkę, określanych mianem fatality. Ponadto, podczas zmagań możemy wykorzystywać również zupełnie nowe ataki dwuosobowe, z wykorzystaniem unikalnych zdolności obu wojowników.

Lokacje, jakie odwiedzamy w czasie rozgrywki znajdują się zarówno na Ziemi, jak i w Zaświatach. Kolejne zadania pozwalają graczom na spotkanie wielu postaci niezależnych, znanych dotychczas jedynie z aren bijatyk (Raiden, Baraka, Sub-Zero, i wiele innych). W MK: Shaolin Monks zaimplementowano szereg przeróżnych wątków pobocznych oraz, mniej lub bardziej skomplikowanych, zagadek do rozwiązania - główny wątek zabawy stanowi jedynie 40% całej gry. Warto także odnotować fakt obecności trybu multiplayer (rywalizacja przy jednej konsoli lub w sieci Internet).

Oprawa graficzna omawianej produkcji nie budzi żadnych zastrzeżeń. Modele postaci wykonano z dużej ilości poligonów, ich animacje prezentują dopracowany poziom, zaś miejsca, do których trafiamy w poszczególnych epizodach gry nie tylko nie wywołują wrażenia monotonii, ale i umieszczono na nich mnóstwo obiektów interaktywnych. Do tego wszystkiego dochodzi dynamiczna ścieżka dźwiękowa, której poszczególne utwory dobierane są w zależności od sytuacji, jaka panuje na ekranie telewizora.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Ocena gry 7,3 / 10 na podstawie 816 ocen czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą gry: 8 / 10 na podstawie 20 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 199,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Mortal Kombat: Shaolin Monks

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Mortal Kombat: Shaolin Monks

Sony PlayStation 2

Wykorzystuje: Network Adaptor

Microsoft Xbox

Wykorzystuje: Xbox Live!

Mortal Kombat: Shaolin Monks - testujemy przed premierą

Przed premierą 13 września 2005, 11:01

Bez czego nie może obyć się prawdziwy Mortal? Wszystkie ręce w górze, każdy przecież wie, że bez Fatalities oraz innych masakrujących wykończeń. Każdy z naszych bohaterów ma ich aż 10, do czego dochodzą słynne Stage Fatalities. W tym miejscu warto ujawnić jeden z największych smaczków Mnichów: wiele lokacji, w których przyjdzie nam obijać pyski potworów to bezpośrednie remake’i stage’y z MK2! Kapitalny pomysł, gracze dobrze kojarzący tamtejsze areny często zaliczać będą małe ‘deżawi’ (regulują coś w matrixie?). Nic nie będzie stało na przeszkodzie, by zrzucić przeciwnika z mostku prosto na śmiercionośne kolce, czy też wrzucić do pyska żywego drzewa na widocznym na screenie powyżej poziomie w lesie.

PS2
XBOX