Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS2XBOX
Okładka Mortal Kombat: Shaolin Monks (PS2)
OkładkaMortal Kombat: Shaolin Monks (PS2)

Mortal Kombat: Shaolin Monks

Shaolin Monks to najnowsza odsłona legendarnej już sagi Mortal Kombat. Tym razem, zamiast rasowej bijatyki mamy jednak do czynienia z całkowicie trójwymiarową grą przygodowo-zręcznościową, w której wydarzenia prezentowane są z perspektywy trzecioosobowej (TPP).

Akcji | TPP | bardzo brutalne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Mortal Kombat: Shaolin Monks Premiera

20wrz2005

PS2 XBOX

Gry podobne do Mortal Kombat: Shaolin Monks

Def Jam: Fight for NY

Def Jam Vendetta

Berserk

Shaolin Monks to najnowsza odsłona legendarnej już sagi Mortal Kombat. Tym razem, zamiast rasowej bijatyki mamy jednak do czynienia z całkowicie trójwymiarową grą przygodowo-zręcznościową, w której wydarzenia prezentowane są z perspektywy trzecioosobowej (TPP).

Głównymi bohaterami produkcji są: Liu Kang i Kung Lao, tytułowi mnisi z klasztoru Shaolin. Zadaniem graczy jest pomyślne przeprowadzenie ich przez cały wątek fabularny przygotowany przez developerów ze studia Paradox Entertainment. Owi mistrzowie sztuk walki zostali oczywiście wyposażeni w szeroki wachlarz ciosów, których używają podczas licznych starć z oponentami (powietrzny „rowerek” czy wykorzystywanie broni), a także combosów kończących walkę, określanych mianem fatality. Ponadto, podczas zmagań możemy wykorzystywać również zupełnie nowe ataki dwuosobowe, z wykorzystaniem unikalnych zdolności obu wojowników.

Lokacje, jakie odwiedzamy w czasie rozgrywki znajdują się zarówno na Ziemi, jak i w Zaświatach. Kolejne zadania pozwalają graczom na spotkanie wielu postaci niezależnych, znanych dotychczas jedynie z aren bijatyk (Raiden, Baraka, Sub-Zero, i wiele innych). W MK: Shaolin Monks zaimplementowano szereg przeróżnych wątków pobocznych oraz, mniej lub bardziej skomplikowanych, zagadek do rozwiązania - główny wątek zabawy stanowi jedynie 40% całej gry. Warto także odnotować fakt obecności trybu multiplayer (rywalizacja przy jednej konsoli lub w sieci Internet).

Oprawa graficzna omawianej produkcji nie budzi żadnych zastrzeżeń. Modele postaci wykonano z dużej ilości poligonów, ich animacje prezentują dopracowany poziom, zaś miejsca, do których trafiamy w poszczególnych epizodach gry nie tylko nie wywołują wrażenia monotonii, ale i umieszczono na nich mnóstwo obiektów interaktywnych. Do tego wszystkiego dochodzi dynamiczna ścieżka dźwiękowa, której poszczególne utwory dobierane są w zależności od sytuacji, jaka panuje na ekranie telewizora.

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: single / multiplayer  

Ocena użytkowników: 8,2 / 10 na podstawie 858 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,2 / 10 na podstawie 12 głosów czytelników.

Mortal Kombat: Shaolin Monks cena w dniu premiery: 199,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Mortal Kombat: Shaolin Monks

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Mortal Kombat: Shaolin Monks Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • Network Adaptor
Microsoft Xbox

Xbox

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live!
PS2
XBOX