Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePS2
Okładka WWE SmackDown! Here Comes The Pain (PS2)
OkładkaWWE SmackDown! Here Comes The Pain (PS2)

WWE SmackDown! Here Comes The Pain PS2

Zmagania zapaśników i zapaśniczek w kolejnej odsłonie serii WWE Smackdown. Na sześciu arenach jako jedna z 69 sław światowego prowrestlingu można rozłożyć przeciwnika na łopatki, rąbnąć go krzesłem, a nawet upuścić mu trochę krwi.

Sportowe | wrestling | na 2 osoby | podzielony/wspólny ekran | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

WWE SmackDown! Here Comes The Pain Premiera PS2

14listopada2002

producent: Yuke's wydawca: THQ Inc. Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do WWE SmackDown! Here Comes The Pain

Def Jam: Fight for NY

WWE SmackDown vs. Raw 2011

Def Jam Vendetta

Seria WWE Smackdown wita w swojej piątej już odsłonie, noszącej podtytuł „Here Comes the Pain”. Gracz ma możliwość wcielenia się w jedną z 69 gwiazd światowego prowrestlingu, w tym w takie sławy jak: Undertaker, Chris Jericho, Brock Lesnar, Bill Goldberg, Booker T i inni. Oczywiście nie wszyscy są dostępni od razu i we wszystkich trybach gry, ale liczba ta robi wrażenie. Każdy zapaśnik różni się od pozostałych nie tylko wyglądem i gabarytami, ale także wachlarzem ciosów specjalnych.

Autorzy przygotowali sześć aren, wyposażonych w to, co używa każdy szanujący się wrestler: stołki, barierki, kosze na śmieci, odbiorniki telewizyjne i cala masę innych gadżetów. Gra zawiera trzy całkiem nowe tryby zabawy: Bra and Panties, First Blood i Elimination Chamber. Pierwszy z nich to zapasy umięśnionych pan, których zadaniem jest... zdarcie z przeciwniczki ubrania! Jest to dość oryginalne podejście do tematu i niewątpliwie dla panów bardzo atrakcyjne. Tryb First Blood po raz pierwszy w historii serii pozwala upuścić trochę krwi z przeciwnika. Zastosowano tu odmienny od głównego modelu system obrażeń postaci, dzięki któremu z niektórych części ciała można upuścić farby. Esteci nie maja się czym martwic, bowiem zgodnie z nazwa pojedynek toczy się tylko do pierwszej krwi. Trzeci tryb – Elimination Chamber - to doskonała zabawa dla kilku osób. Na arenie może znaleźć się aż sześciu osiłków naraz, każdy sterowany przez innego gracza. Młócką kończy się w momencie, gdy na polu walki pozostanie jeden zwycięski zapaśnik. Poza wspomnianymi wyżej trybami, przed graczem pozostaje szereg znanych i lubianych rodzajów zabawy: walki jeden na jednego lub w dwójkach, rozgrywki turniejowe, sezonowe, walki w klatkach, rozróby przy pomocy „sprzętu” (tryb TLC – ładowanie rywala krzesłami, drabinkami, stołami i czym tam jeszcze popadnie), walki uliczne itd. Na specjalna uwagę zasługuje tryb Story Mode, pozwalający zaplanować i kształtować przebieg własnej kariery. Na początku wybiera się jednego z dostępnych wrestlerów lub tworzy od podstaw całkiem nowego, określając jego wymiary, wygląd, charakter (dobry lub zły) i umiejętności. W trakcie trwania sezonu należy zadbać o kondycje i formę podopiecznego, umawiać go na spotkania z menadżerami i kontraktować walki z innymi zawodnikami. Istotny jest tzw. współczynnik popularności, który trzeba starać się utrzymywać na wysokim poziomie, np. poprzez wygrywanie walk z dobrymi rywalami. Zwycięstwa są potrzebne nie tylko dla zdobycia sławy, ale i pieniędzy. Kasę można wydać w specjalnym sklepie kupując nowe ciosy i chwyty, a także „pompując” własne umiejętności. Sam system walki został lekko zmodyfikowany. Zmieniono sposób wykonywania chwytów i kontratakowania, wiec gracze grający w poprzednie części WWE Smackdown muszą trochę potrenować. Grafika w grze zasługuje na uznanie, postacie są trójwymiarowymi, bogato teksturowanymi i wygładzonymi bryłami, a areny zawierają dużo szczegółów. Ciekawy jest sposób przedstawiania pojedynków, stylizowany na transmisje telewizyjna. Na porządku dziennym są ujęcia, zmiany kata ustawienia kamery itd. Dźwięk wykorzystuje możliwości przestrzenne PS2, szum i doping widowni oraz odgłosy walk brzmią realistycznie, a glosy wrestlerów podkładane są przez ich oryginalne odpowiedniki.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1-6  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 6,6 / 10 na podstawie 307 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI WWE SmackDown! Here Comes The Pain

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

WWE SmackDown! Here Comes The Pain Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
  • Multitap