Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 października 2013, 11:38

Mortal Kombat: Shaolin Monks – bijatyka ukaże się w odświeżonej wersji HD?

Czy Shaolin Monks, jedna z odsłon legendarnej sagi Mortal Kombat, zostanie udostępniona w odsłonie HD? Tak chyba należy rozumieć wpis Eda Boona, twórcy kultowej serii i dyrektora kreatywnego studia NetherRealm.

Szata graficzna Mortal Kombat: Shaolin Monks faktycznie się zestarzała. Czy kuracja HD pomoże? - Mortal Kombat: Shaolin Monks – bijatyka ukaże się w odświeżonej wersji HD? - wiadomość - 2013-10-31
Szata graficzna Mortal Kombat: Shaolin Monks faktycznie się zestarzała. Czy kuracja HD pomoże?
Mortal Kombat: Shaolin Monks:
  • Shaolin Monks to odsłona legendarnej sagi Mortal Kombat, wydana w 2005 roku na PlayStation 2 i Xboksa.
  • Produkcja odeszła od stylu rasowej bijatyki na rzecz gry przygodowo-zręcznościowej z widokiem TPP.
  • Ed Boon zasugerował, że możliwe jest wydanie gry w odświeżonej wersji HD.

Ed Boon opublikował na Twitterze wpis, który powinien zainteresować wszystkich fanów serii Mortal Kombat. Wynika z niego, że Mortal Kombat: Shaolin Monks ukaże się w przyszłości w odświeżonej wersji HD. Ed Boon podzielił się tą informacją w specyficznym stylu, pisząc pod zdjęciem przedstawiającym okładkę poradnika do tej części Mortal Kombat:

Ktoś położył to na moim biurku. WTF? Czy oni myślą, że pracujemy nad wersją HD do ściągnięcia… hm… czy coś. 8|

Ciężko uznać tę lekką wypowiedź za oficjalną deklarację, ale nie ma też powodu by wątpić, że w przyszłości otrzymamy możliwość powrotu do klasycznej gry z serii Mortal Kombat. A w kontekście starzejącej się oprawy graficznej, odświeżenie jej to faktycznie ważna sprawa. Przydałoby się także dodanie komputerów PC jako platformy, na której będzie można uruchomić grę. Czy tak się stanie? Tego dowiemy się w przyszłości, może w… bardziej oficjalny sposób.

Mortal Kombat: Shaolin Monks – bijatyka ukaże się w odświeżonej wersji HD? - ilustracja #2Seria Mortal Kombat została zapoczątkowana w 1992 roku, gdy Ed Boon i John Tobias z firmy Midway Games stworzyli pierwszą jej odsłonę przeznaczoną na automaty arcade. Rozgłos tytułowi zapewniła duża dawka brutalności i fatality, czyli widowiskowe egzekucje na pokonanych przeciwnikach. Mortal Kombat: Shaolin Monks z 2005 roku był popularnym spin-offem serii, który zebrał pozytywne opinie. Najnowsza część sagi zatytułowana po prostu Mortal Kombat ukazała się w 2011 roku, a od 2013 roku jest dostępna także na komputerach PC.