Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka The Guild 2: Venice (PC)
OkładkaThe Guild 2: Venice (PC)

The Guild 2: Venice PC

Drugie rozszerzenie do gry The Guild 2 – hybrydy strategii czasu rzeczywistego i RPG-a, opracowanej przez zespół 4Head Studios.

To jest dodatek do gry The Guild 2.

Strategiczne | ekonomiczne | średniowiecze

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Guild 2: Venice Premiera PC

10października2008

producent: 4Head Studios wydawca: JoWooD Entertainment AG Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

The Guild 2: Venice to drugie, po Piratach Starego Świata, rozszerzenie do strategii ekonomicznej The Guild 2. Produkt został zaprojektowany w całości przez autorów pierwowzoru, a jego akcja pozwala nam przenieść się do XV-wiecznej Wenecji.

W związku z umiejscowieniem fabuły w nowej lokacji dane jest nam przemierzać kluczowe części miasta położonego na stu wyspach. W trakcie rozgrywki odwiedzamy więc plac św. Marka, pałac Dożów, natrafiamy na najważniejsze muzea i biblioteki, a do wszystkich tych miejsc dostajemy się za pośrednictwem głównego środka lokomocji – gondoli.

The Guild 2: Venice daje nam okazję, by zasmakować połączenia strategii ekonomicznej z gatunkiem cRPG i wcielić się w postać wybranego bohatera, mającego za zadanie znaleźć swoje miejsce w renesansowej rzeczywistości. Misja to niełatwa, bo produkcja grupy 4Head Studios zmusza gracza do ciągłego dbania o finansowe aspekty jego działalności, czyli uzyskanie stałego źródła dochodu, a także o sferę prywatną, w tym zakładanie rodziny. Romantyczny klimat i niepowtarzalny urok Wenecji pozwalają ponadto nadać prowadzonej postaci charakter Casanovy, który zasłynął w historii miłosnymi podbojami.

Tradycyjnie dla serii dodatek do The Guild 2 oferuje też udział w nowej kampanii oraz sposobność do korzystania z szeregu narzędzi służących do rozwijania rozmaitych intryg i sabotażu. W swoich działaniach programiści starali się też możliwie realistycznie sportretować wizerunek włoskiego miasta, kładąc szczególny nacisk na odwzorowanie toni wodnej i sieci kanałów oplatających Wenecję.

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 8,7 / 10 na podstawie 220 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.8 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe The Guild 2: Venice: 12+

The Guild 2: Venice Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 3 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 6600 lub lepsza)
  • 2.5 GB HDD
  • Windows XP