Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka The Guild 2: Venice (PC)

The Guild 2: Venice PC

Drugie rozszerzenie do gry The Guild 2 – hybrydy strategii czasu rzeczywistego i RPG-a, opracowanej przez zespół 4Head Studios.

To jest dodatek do gry The Guild 2.

Strategiczne | ekonomiczne | średniowiecze

PC Windows
Okładka The Guild 2: Venice (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

10października2008

The Guild 2: Venice to drugie, po Piratach Starego Świata, rozszerzenie do strategii ekonomicznej The Guild 2. Produkt został zaprojektowany w całości przez autorów pierwowzoru, a jego akcja pozwala nam przenieść się do XV-wiecznej Wenecji.

W związku z umiejscowieniem fabuły w nowej lokacji dane jest nam przemierzać kluczowe części miasta położonego na stu wyspach. W trakcie rozgrywki odwiedzamy więc plac św. Marka, pałac Dożów, natrafiamy na najważniejsze muzea i biblioteki, a do wszystkich tych miejsc dostajemy się za pośrednictwem głównego środka lokomocji – gondoli.

The Guild 2: Venice daje nam okazję, by zasmakować połączenia strategii ekonomicznej z gatunkiem cRPG i wcielić się w postać wybranego bohatera, mającego za zadanie znaleźć swoje miejsce w renesansowej rzeczywistości. Misja to niełatwa, bo produkcja grupy 4Head Studios zmusza gracza do ciągłego dbania o finansowe aspekty jego działalności, czyli uzyskanie stałego źródła dochodu, a także o sferę prywatną, w tym zakładanie rodziny. Romantyczny klimat i niepowtarzalny urok Wenecji pozwalają ponadto nadać prowadzonej postaci charakter Casanovy, który zasłynął w historii miłosnymi podbojami.

Tradycyjnie dla serii dodatek do The Guild 2 oferuje też udział w nowej kampanii oraz sposobność do korzystania z szeregu narzędzi służących do rozwijania rozmaitych intryg i sabotażu. W swoich działaniach programiści starali się też możliwie realistycznie sportretować wizerunek włoskiego miasta, kładąc szczególny nacisk na odwzorowanie toni wodnej i sieci kanałów oplatających Wenecję.

Zobacz pełny opis gry

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,8 / 10 na podstawie 217 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.8 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe The Guild 2: Venice

12+

Wymagania sprzętowe The Guild 2: Venice

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 4 3 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki 128 MB (GeForce 6600 lub lepsza), 2.5 GB HDD, Windows XP

Zapowiedziano trzeci dodatek do The Guild 2
Zapowiedziano trzeci dodatek do The Guild 2

wiadomość10 maja 2010

Firma JoWooD Entertainment zapowiedziała oficjalnie nowy, samodzielny dodatek do strategicznej gry fabularnej The Guild 2, wydanej oryginalnie w 2006 roku. Wraz z The Guild 2 – Renaissance otrzymamy okazję zapoznania się ze zmianami, jakie w świadomości ludzi i konstrukcji świata wprowadziła epoka Odrodzenia.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (1 października 2008)

wiadomość1 października 2008

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich doniesień z rynku elektronicznej rozrywki. Dzisiaj w menu: edytor poziom w Far Cry 2, reklamy w grach Activision, dodatki do Mercenaries 2, Hinterland na Steamie, Ratner reżyserem filmu God of War, 11 nowych gier na PS3 w trakcie TGS 2008, sprzedaż konsol w Wielkiej Brytanii. Zapraszamy do lektury.

Nie będzie beta testów Guild Wars 2 w tym roku

wiadomość29 czerwca 2008

Firma Arena.net, odpowiedzialna za stworzenie popularnej gry MMO, Guild Wars, zaktualizowała sekcję pytań i odpowiedzi dotyczącą drugiej części swojego produktu, Guild Wars 2. Niestety, w tym roku nie będzie nam dane wziąć udziału w beta testach wspomnianej produkcji.

Kolejne firmy nie wezmą udziału w tegorocznych E3
Kolejne firmy nie wezmą udziału w tegorocznych E3

wiadomość7 maja 2008

Po tym jak Activision Blizzard postanowił nie pojawić się na tegorocznych targach E3 do listy nieobecnych dopisać możemy kolejne ważne dla branży firmy. Na pewno nie ujrzymy na nich NCsoftu (twórcy Guild Wars i Lineage), Foundation 9 (Virtua Tennis 3 dla X360, Outrun 2006: Coast to Coast) oraz Atlusa (seria Shin Megami Kensei).

Urodzinowa loteria Guild Wars
Urodzinowa loteria Guild Wars

wiadomość29 kwietnia 2008

W ubiegły poniedziałek Guild Wars obchodził swoje trzecie już urodziny, z tej też okazji twórcy - ArenaNet zaplanowali specjalne święto, które rozpoczęło się 24 kwietnia a zakończy dziś. Poza atrakcjami takimi jak na przykład torty pozostawiane przez pokonanych przeciwników, czy prezenty dla postaci będących w grze od 3 lat ogłoszona została specjalna loteria.