Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGNDS
Okładka Luminous Arc 2 (NDS)
OkładkaLuminous Arc 2 (NDS)

Luminous Arc 2 NDS

Gra stanowiąca połączenie RPG-a oraz strategii turowej. Wcielamy się w postać dzielnego rycerza, ruszając na ratunek baśniowej krainie. Bawimy się w pojedynkę lub w multiplayerze.

RPG | fantasy | turowe | widok izometryczny | taktyczne | jRPG | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Luminous Arc 2 Premiera NDS

18listopada2008

producent: Image Epoch wydawca: Atlus Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Oficjalna kontynuacja wydanej w 2007 roku gry Luminous Arc. Ponowne mamy do czynienia z połączeniem RPG-a oraz turowej strategii. Gra przygotowana została wyłącznie z myślą o użytkownikach przenośnej konsoli Nintendo DS.

Akcja kontynuacji rozgrywa się w baśniowym królestwie Carnava, znanym miłośnikom pierwszej części cyklu. Przez ostatnie cztery tysiąclecia za sprawą sojuszu zawartego z wiedźmami w krainie panował spokój. Właściwa gra rozpoczyna się niedługo po tym jak jedna z wiedźm, Fatima, wykorzystuje swoje zdolności magiczne do przejęcia kontroli nad strefą zakazaną – Granend’em. Świat gry w krótkim okresie staje na krawędzi chaosu.

Zabawa koncentruje się na przedstawieniu przygód młodego giermka Rolanda, który zdołał posiąść tajemnicze moce. Królowa zwraca się do głównego bohatera z prośbą o zaprowadzenie porządku w krainie. Luminous Arc 2 podzielone zostało na kilkadziesiąt rozdziałów, cechując się liniowym przebiegiem rozgrywki. Warto jednak dodać, iż producent przewidział kilka możliwych zakończeń. Ukończenie gry wymaga poświęcenia jej około trzydziestu godzin.

Warstwa RPG powiązana jest z przemierzaniem krainy oraz wykonywaniem zlecanych przez postaci niezależne questów. Gracz w trakcie swojej zabawy napotyka wielu ciekawych NPC-ów. Niektóre z tych postaci powinny być dobrze znane sympatykom poprzedniej odsłony cyklu. Kluczowy element rozgrywki stanowią jednak bitwy, które rozgrywane są w systemie turowym. Nabywcy sequela mogą liczyć między innymi na nowe zagrania taktyczne. Roland może także łączyć swoje moce z zaprzyjaźnionymi wiedźmami, odpalając w ten sposób potężne ataki lub uzyskując profity do głównych współczynników.

Oprócz kampanii singleplayer Luminous Arc 2 zawiera także pełnoprawny multiplayer, dzięki któremu możliwe staje się stawanie do pojedynków z innymi graczami, celem wyłonienia najlepszych rycerzy. Na potrzeby omawianej kontynuacji nieznacznie przemodelowano interfejs użytkownika, czyniąc go bardziej przejrzystym. W dalszym ciągu wiele czynności wykonuje się z użyciem ekranu dotykowego i rysika. Akcja obserwowana jest w rzucie izometrycznym. Na drugim ekranie mogą być natomiast wyświetlane statystyki czy mapa najbliższej okolicy.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna   Liczba graczy: 1-2  

Klasyfikacja PEGI Luminous Arc 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.