Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 lipca 2008, 17:19

autor: vampire

Luminous Arc 2 zostanie wydany w USA

Amerykański oddział firmy Atlus, poinformował wczoraj, że Luminous Arc 2, kontynuacja hybrydy roleplaya i turowej strategii autorstwa studia Image Epoch, zostanie wydana także w Stanach Zjednoczonych. Powinna ukazać się tam 18 listopada tego roku, czyli pół roku później względem japońskiej premiery.

Amerykański oddział firmy Atlus, poinformował wczoraj, że Luminous Arc 2, kontynuacja hybrydy roleplaya i turowej strategii autorstwa studia Image Epoch, zostanie wydana także w Stanach Zjednoczonych. Powinna ona ukazać się tam 18 listopada tego roku, czyli sześć miesięcy później względem japońskiej premiery. Z pewnością jednak fanów serii ucieszy wiadomość, iż sprzedawana będzie w komplecie z płytą CD zawierającą soundtrack z gry.

Luminous Arc 2 zostanie wydany w USA - ilustracja #1

Akcja osadzona została w Królestwie Carnava, którego mieszkańcy przez wiele lat cieszyli się pokojem i dobrobytem, dodatkowo na jego rozkwit wpłynęła współpraca ze stowarzyszeniem Wiedźm. Niestety czasy się zmieniły - jedna z nich wystąpiła przeciwko dawnym sojusznikom i przejęła kontrolę nad Zakazaną Krainą - Granend, co pogrążyło państwo w chaosie. Ostatnią szansą na przywrócenie ładu jest młody dziedzic Roland.

Luminous Arc 2 zostanie wydany w USA - ilustracja #2

Luminous Arc 2 składa się z trzydziestu rozdziałów, w czasie których spotkamy zarówno starych znajomych z poprzedniej części jak i zupełnie nowe postaci, w tym wspomniane już Wiedźmy, pełniące rolę nauczycielek. W stosunku do poprzedniej części poziom trudności został nieco podniesiony, a elementy strategiczne zbalansowane, przez co potyczki stały się bardziej satysfakcjonujące. Według twórców gra dostarczy ponad trzydzieści godzin rozgrywki, co jest już całkiem sporą liczbą. Jeśli jednak weźmiemy pod uwagę, że przygotowanych zostało kilka zakończeń, to otrzymamy produkcję, której poznanie zajmie wiele dni. Ponadto gdy znudzi nam się zabawa w pojedynkę, to zawsze możemy zmierzyć się z żywym przeciwnikiem za pośrednictwem sieci. Oprawę graficzną ponownie stanowią ładne, ręcznie rysowane postaci i plansze.