Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 lipca 2008, 16:50

autor: Marek "Vercetti" Grochowski

E3 2008: Najciekawsze materiały filmowe i galerie z targów

Choć amerykańska impreza E3 Media & Business Summit 2008 za sprawą konferencji prasowych największych firm z branży zdążyła się już rozpocząć kilka dni temu, dopiero wczoraj w Los Angeles nastąpiło oficjalne otwarcie najsłynniejszych targów elektronicznej rozrywki. Z tej okazji zebraliśmy dla Was zestaw materiałów filmowych i galerii screenshotów, które od startu wystawy w hali Convention Center w

Choć amerykańska impreza E3 Media & Business Summit 2008 za sprawą konferencji prasowych największych firm z branży zdążyła się już rozpocząć kilka dni temu, dopiero wczoraj w Los Angeles nastąpiło oficjalne otwarcie najsłynniejszych targów elektronicznej rozrywki. Z tej okazji zebraliśmy dla Was zestaw materiałów filmowych i galerii screenshotów, które od startu wystawy w hali Convention Center w wyjątkowym stopniu przyciągają wzrok.

Waszej uwadze polecamy szczególnie video relacje nagrane przez naszych niestrudzonych wysłanników, którzy zobaczyli już Fallouta 3 i Resident Evil 5, a w międzyczasie porozmawiali rówineż z producentem gry Tomb Raider: Underworld, nagrali wywiad z szefem BioWare, a nawet spotkali się z samym Peterem Molyneux, czuwającym nad Fable II.

E3 2008: Najciekawsze materiały filmowe i galerie z targów - ilustracja #1

Mirror’s Edge ukaże nam świat z innego niż zwykle punktu widzenia.

 

Prócz tego dokonaliśmy dla Was przeglądu filmików z najciekawszych gier, które poznaliśmy jeszcze przed targami:

  • Fable II – czy to w śniegu, czy w blasku zachodzącego słońca, produkcja Lionhead Studios wszędzie może pochwalić się iście baśniowym klimatem.
  • Fallout 3 – jedyny filmik z targów, dla którego określenie „styl retro” to prawdziwy komplement. Nie ma to jak zabijać potwory przy akompaniamencie piosenki sprzed kilku dekad.
  • Gears of War 2 – wycinek fragmentów ze zbrojnych działań w wykonaniu Marcusa Fenixa świadczy o tym, że druga odsłona Gears of War może i będzie niekiedy wyciskać łzy, ale widowiskowych akcji na pewno w niej nie zabraknie.
  • God of War III – trailer wprost z wczorajszej konferencji prasowej Sony. Główny bohater gry, Kratos, nie wydaje być w najlepszym humorze i chce przejść od razu do szerzenia chaosu, więc w trzeciej części GoW-a czeka nas zapewne więcej ściętych aniżeli gadających głów.
  • Mirror's Edge – podręcznikowy przykład na to, jak powinna wyglądać gra z perspektywy pierwszej osoby. Okazuje się, że aby produkt był interesujący, wcale nie trzeba szpikować go pięćdziesięcioma rodzajami broni.
  • Prince of Persia – zwiastun pokazujący w akcji totalnie przebudowane Prince of Persia utwierdza w przekonaniu, że z pomocą zmienionej oprawy graficznej, spokojnej muzyki i nowego systemu walki, Ubisoft chce wprowadzić do swojej sagi zupełnie inny nastrój niż w poprzednich produkcjach.
  • Project Origin – Alma powraca w pełnej krasie. Duchowy spadkobierca F.E.A.R.-a już teraz straszy niczym podwyżki cen paliw i daje jasno do zrozumienia, że tegoroczny wrzesień nie będzie należał do spokojnych.
  • Quantum of Solace – Agent 007 powraca i nawet jeżeli ktoś po obejrzeniu filmiku z Quantum of Solace nie będzie czuł się wstrząśnięty, to do zmieszania z powodu nudnej rozgrywki wciąż będzie mu bardzo daleko.
  • Spore – historia o ewolucji życia podana ze szczyptą humoru – z polskimi napisami rzecz jasna. Choć pozbawiony graficznych fajerwerków, Spore zapowiada się na prawdziwy hit.
  • Wolfenstein – swastyki, paranormalne moce i powrót do czasów wojny – tylko tyle i aż tyle w dwudziestosekundowym trailerze kolejnych perypetii Williama Blazkowicza.

W swoich zasobach mamy też garść ciekawych galerii obrazków, które tylko pobudzają apetyt przed targami i z racji swojej specyfiki nie wymagają już osobnych komentarzy:

Wszystkie materiały pochodzące z Los Angeles będą publikowane na bieżąco w osobnym serwisie, który uruchomiliśmy dla Was specjalnie z myślą o tegorocznym E3 Media & Business Summit.