Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 8 lipca 2008

Poradnik: Sins of a Solar Empire: Grzechy Imperium Słońca

Redakcja GRYOnline.pl, 8 lipca 2008, 21:13

„Witam serdecznie w poradniku do gry Sins of the Solar Empire. Ze względu na jej charakter, a mianowicie brak liniowej kampanii, znajdziecie w nim głównie przybliżenie mechaniki gry, porady oraz liczne zestawienia tabelaryczne różnych rodzajów jednostek. Sam poradnik został przygotowany przede wszystkim z myślą o początkujących graczach."

Królewska 57 - odc. 6 - Minimalnie za duże
Królewska 57 - odc. 6 - Minimalnie za duże

Antoni Łuchniak, 8 lipca 2008, 15:44

Nie da się ukryć, że dawno minęły piękne czasy gdy komputer wystarczał na kilka lat grania w nowe gry. Czasem jednak dopada nas wrażenie, że sprawy zabrnęły już za daleko i niekiedy wręcz ocierają się o absurd.

Muzyka z gier wykonywana w ramach koncertów Video Games Live trafi na płytę CD
Muzyka z gier wykonywana w ramach koncertów Video Games Live trafi na płytę CD

Przemysław Zamęcki, 8 lipca 2008, 15:33

Video Games Live to cykl koncertów organizowanych w trakcie największych imprez związanych z przemysłem gier video. Imprezy gromadzą zwykle setki widzów i cieszą się jak najbardziej zasłużoną estymą. Do tej pory, aby zapoznać się z VGL musieliśmy wybrać się na koncert. Od dzisiaj, dzięki podpisaniu umowy z wytwórnią EMI, to się zmieni.

Bezprzewodowa perkusja w Rock Band 2 dla X360
Bezprzewodowa perkusja w Rock Band 2 dla X360

Maciej Myrcha, 8 lipca 2008, 15:23

Przyznać trzeba, iż informacje na temat Rock Band 2, pochodzące od producenta oraz wydawcy są nader skąpe. Wygląda to tak, jakby przedstawiciele wspomnianych firm nabrali wody w usta i do ostatniej chwili chcieli trzymać fanów w niepewności. Ale od czego mamy Internet i różnego rodzaju „przecieki”.

Najlepiej sprzedające się gry w Wielkiej Brytanii (29 czerwca - 5 lipca)
Najlepiej sprzedające się gry w Wielkiej Brytanii (29 czerwca - 5 lipca)

Przemysław Zamęcki, 8 lipca 2008, 14:01

Oto najnowsze notowanie najlepiej sprzedających się gier w Wielkiej Brytanii według organizacji Charttrack. Obejmuje ono okres między 29 czerwca a 5 lipca.

EMPiK - Top Lista - tydzień 27 (08/07/08)

Przemysław Zamęcki, 8 lipca 2008, 13:27

Przed Wami kolejne notowania najlepiej sprzedających się gier w salonach EMPiK. Na liście znajdują się tytuły wydane na komputery osobiste oraz konsole PS2, PS3 i Xbox 360. Dane pochodzą z okresu pomiędzy 30 czerwca a 6 lipca i zostały zebrane w 117 salonach sieci.

Endless Universe – zapowiedziano kolejny dodatek do Galactic Civilizations II

Maciej Myrcha, 8 lipca 2008, 13:23

Walka o galaktyczną dominację trwa! Jak poinformowali przedstawiciele firmy Kalypso Media, znakomita strategia turowa Galactic Civilizations II doczeka się kolejnego, samodzielnego dodatku, o podtytule Endless Universe. Zawierać ma on dwa poprzednie rozszerzenia: Dark Avatar i Twilight Of the Arnor.

Pierwszy przeznaczony na NDS tytuł studia Mistwalker jesienią
Pierwszy przeznaczony na NDS tytuł studia Mistwalker jesienią

Dorota Drużko, 8 lipca 2008, 11:57

Jesienią tego roku w końcu powinien ukazać się przeznaczony na Nintendo DS jRPG autorstwa założonego przez ojca serii Final Fantasy, Hironobu Sakaguchi’ego, studia deweloperskiego Mistwalker. Nosi on tytuł Away Shuffle Dungeon i doczekał się w końcu wydawcy, którym ostatecznie została firma Majesco.

Strój z The Sims 2 w sklepach sieci H&M
Strój z The Sims 2 w sklepach sieci H&M

Marek Grochowski, 8 lipca 2008, 11:40

Przed rokiem na rynku zadebiutował specjalny zestaw przedmiotów do gry The Sims 2, zatytułowany Moda z H&M. Pakiet wzbogacający pozycję Electronic Arts o kilkadziesiąt ubrań sygnowanych logiem firmy Hennes & Mauritz, cieszył się na tyle dużą popularnością, że jego autorzy wpadli na pomysł, by ponownie nawiązać współpracę z producentem markowej odzieży.

Fable II również w edycji kolekcjonerskiej
Fable II również w edycji kolekcjonerskiej

Przemysław Zamęcki, 8 lipca 2008, 10:33

Wydania Fable II spodziewamy się w październiku (choć oficjalna data nie została jeszcze podana), ale już w sierpniu gracze będą mieli okazję zagrać w trzy gry dostępne w usłudze Xbox Live Arcade i ściśle powiązane z nowym dziełem Petera Molyneux. Microsoft i Lionhead Studios zapowiedziały także, że Fable II ukaże się w amerykańskich sklepach w dwóch wersjach: zwykłej i kolekcjonerskiej.

Oficjalna zapowiedź MySims na PC
Oficjalna zapowiedź MySims na PC

Maciej Myrcha, 8 lipca 2008, 10:10

W lutym tego roku, podczas przedstawiania swoich przyszłych produkcji, firma Electronic Arts poinformowała, iż przymierza się do wydania MySims w wersji na komputery osobiste. Wpływ na to miała znakomita sprzedaż wspomnianego tytułu na konsolach Wii oraz DS. Teraz nareszcie oficjalnie potwierdzono tę wiadomość – MySims w wersji PC zawita na półki sklepowe w październiku tego roku.

Ignition Entertainment tworzy FPS-a na silniku Unreal Engine 3
Ignition Entertainment tworzy FPS-a na silniku Unreal Engine 3

Marek Grochowski, 8 lipca 2008, 10:00

Ignition Entertainment, firma, która nie zasłynęła dotąd w branży szczególnie głośnymi tytułami, ma wreszcie szansę na odniesienie pierwszego, znaczącego sukcesu. Spółka podała właśnie do wiadomości, że na mocy umowy zawartej ze studiem Epic Games już wkrótce dane jej będzie wyprodukować strzelaninę wykorzystującą możliwości silnika Unreal Engine 3.

Niska cena Crysis: Warhead
Niska cena Crysis: Warhead

Dorota Drużko, 8 lipca 2008, 09:55

Jak pamiętamy, nowa odsłona Crysisa opatrzona podtytułem Warhead trafi na sklepowe półki dopiero jesienią. Już teraz jednak w sklepach internetowych Amazon oraz GameStop możemy dokonać jej przedpremierowego zakupu. Nie jest to z pewnością zaskakująca wiadomość, ale co innego jednak możemy powiedzieć o cenie. Otóż dzieło studia Crytek sprzedawane będzie już za 29,99 USD.

Miś Uszatek wkracza w wirtualny świat
Miś Uszatek wkracza w wirtualny świat

Robert Duraj, 8 lipca 2008, 09:44

Nicolas Games, polskie studio deweloperskie, poinformowało, iż wkroczy na rynek z grą, której głównym bohaterem będzie jedna z najpopularniejszych postaci filmów dla dzieci – Misiem Uszatkiem.

Infinity Ward potwierdza: trwają prace nad nową marką
Infinity Ward potwierdza: trwają prace nad nową marką

Przemysław Zamęcki, 8 lipca 2008, 09:10

Przed dwoma tygodniami informowaliśmy Was o anonimowym źródle, które twierdziło, że Infinity Ward pracuje obecnie nad grą w konwencji science-fiction. Plotka wydaje się potwierdzać, przynajmniej w tej części, która dotyczy stworzenia całkowicie nowej marki.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (8 lipca 2008)

Przemysław Zamęcki, 8 lipca 2008, 08:40

Pora na codzienną dawkę „Wieści ze świata w telegraficznym skrócie”. Dzisiaj serwujemy informacje o nowej stronie FIFA 09, nowościach na Xbox Live Arcade i WiiWare, zakończeniu trylogii X, zapowiedziach Bungie i innych. Zapraszamy do lektury.