Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 14 lipca 2008

E3 2008: Nintendo przedstawia nowy gadżet dla konsoli Wii
E3 2008: Nintendo przedstawia nowy gadżet dla konsoli Wii

Michał Urbanek, 14 lipca 2008, 22:05

Niemal miesiąc temu przedstawiciel Nintendo, Marc Franklin obiecał, że firma nie zapomni o zagorzałych fanach Wii. Tytuły dla nich przeznaczone miały być zaprezentowane w trakcie tegorocznego E3. Teraz japoński koncern ujawnił nowe urządzenie, wspomagające zabawę na wspomnianej konsoli.

E3 2008: Black Sea Studios przejęte przez Crytek
E3 2008: Black Sea Studios przejęte przez Crytek

Michał Urbanek, 14 lipca 2008, 21:32

Rzekoma słaba sprzedaż Crysisa chyba nie bardzo dokucza Crytekowi, bo radzi sobie całkiem nieźle, przejmując kolejne studio developerskie. Tym razem do firmy dołączyło bułgarskie Black Sea Studios, które z nową nazwą – Crytek Black Sea nadal działać będzie w swojej poprzedniej siedzibie – stolicy Bułgarii, Sofii.

Poradnik: Beowulf

Redakcja GRYOnline.pl, 14 lipca 2008, 18:34

„Poradnik do zręcznościowej gry akcji Beowulf zawiera kompletny opis przejścia wszystkich epizodów gry wraz z informacjami dotyczącymi ukrycia legendarnych rodzajów broni oraz wskazówkami pomagającymi w walkach z bossami i dużymi grupami wroga."

E3 2008: Tajemnicza gra firmy Capcom ujawniona

Michał Urbanek, 14 lipca 2008, 17:44

Kilka dni temu informowaliśmy was o grach, które na targach E3 ma zamiar pokazać Capcom. Na liście znalazła się wtedy pozycja oznaczona jako „super-tajny projekt, znany jako Flock”. Dziś już wiemy, co kryło się pod tym hasłem – gra o nazwie Flock to swoista wariacja na temat klasycznej serii Lemmings.

Znamy datę premiery i cenę pierwszego dodatku do Metal Gear Online
Znamy datę premiery i cenę pierwszego dodatku do Metal Gear Online

Przemysław Zamęcki, 14 lipca 2008, 17:27

Na 17 lipca Konami zaplanowało premierę pierwszego dodatku do gry Metal Gear Online, zawierającego trzy nowe mapy, nowe postacie i jeden tryb gry.

E3 2008: Nowości w temacie Dragon Age: Origins

Michał Urbanek, 14 lipca 2008, 17:23

Zaledwie cztery dni temu pisaliśmy o dodaniu podtytułu Origins grze Dragon Age oraz o zawartości oficjalnej strony tej produkcji. Zapowiadaliśmy też jej trailer. Teraz studio BioWare ujawniło dodatkowe informacje na temat niniejszego tytułu.

Zapowiedziano kolekcjonerską edycję Saints Row 2
Zapowiedziano kolekcjonerską edycję Saints Row 2

Marek Grochowski, 14 lipca 2008, 15:58

W październiku bieżącego roku na peceta i konsole nowej generacji trafi nowa produkcja studia Volition, mierząca w detronizację serii GTA gra Saints Row 2. Nadchodząca pozycja ukaże się na rynku w dwóch edycjach – zwykłej i kolekcjonerskiej, wzbogaconej o zestaw kilku przydatnych gadżetów.

E3 2008: Kolejny Duke Nukem w produkcji
E3 2008: Kolejny Duke Nukem w produkcji

Marek Grochowski, 14 lipca 2008, 15:22

Po latach milczenia studio Apogee Software powraca z nowym przedsięwzięciem - i to nie byle jakim, bo wpisującym się w serię Duke Nukem. Nie chodzi tu jednak o tworzony przez ponad dekadę projekt z dopiskiem Forever, lecz przeznaczoną na handheldy grę Duke Nukem Trilogy.

Dema nie będzie, a Prince of Persia może się spóźnić – uprzedza UbiSoft
Dema nie będzie, a Prince of Persia może się spóźnić – uprzedza UbiSoft

Marek Grochowski, 14 lipca 2008, 14:43

Najnowsza, całkowicie odmieniona odsłona serii Prince of Persia może ukazać się na rynku później niż zapowiadano. Tę niepokojącą wiadomość przekazał redaktorom serwisu Eurogamer Ben Mattes, jeden z producentów gry. Pracownik studia UbiSoft Montreal powiedział także, że firma nie ma w planach wydania dema swojego dzieła.

Kolejna odsłona cyklu Race oficjalnie zapowiedziana
Kolejna odsłona cyklu Race oficjalnie zapowiedziana

Dorota Drużko, 14 lipca 2008, 14:13

Zgodnie z tym co niedawno pisaliśmy, deweloper SimBim pracuje obecnie nad nowym tytułem przeznaczonym jedynie Xboxa 360, ostatnio poznaliśmy już nieco więcej szczegółów na jego temat. Będzie to kontynuacja do tej pory zarezerwowanej dla pecetowców serii Race - bardzo realistycznych symulatorów wyścigów samochodowych. Gra powinna ukazać się pod koniec tego roku, a jej wydaniem zajmie się Atari.

Warren Spector współpracuje ze studiem Pixar

Marek Grochowski, 14 lipca 2008, 13:18

Równo przed rokiem korporacja Disney Interactive wykupiła założone przez Warrena Spectora studio Junction Point. Zespół dowodzony przez producenta serii Deus Ex pod nową egidą pracuje obecnie nad kilkoma nieujawnionymi projektami. Jak się wczoraj okazało, jeden z nich powstaje w kooperacji ze znanym studiem animacji Pixar.

Bioshock będzie wspierał usługę PlayStation Home?
Bioshock będzie wspierał usługę PlayStation Home?

Dorota Drużko, 14 lipca 2008, 12:47

Jeszcze dziś w amerykańskiej stacji telewizyjnej, SpikeTV, wyemitowany zostanie program poświęcony wydaniu Bioshocka na PS3. Czego możemy się w nim spodziewać? Przede wszystkim pierwszego prawdziwego gameplayu z tej wersji gry oraz prezentacji pewnych dodatkowych zawartości niedostępnych na innych platformach.

Seria Discworld wkrótce całkowicie za darmo
Seria Discworld wkrótce całkowicie za darmo

Przemysław Zamęcki, 14 lipca 2008, 12:28

Klasyczne przygodówki nie umarły i umrzeć nie zamierzają. Mało tego. Co jakiś czas kolejne tytuły wzbogacają katalog SCUMM VM, czyli oprogramowania pozwalającego uruchamiać stare gry na współczesnych systemach operacyjnych. Dzięki temu fanowskiemu projektowi, zabawa w stare przygodówki LucasArts czy Sierry w większości przypadków nie stanowi dzisiaj żadnego problemu. Wkrótce do tej śmietanki powinna dołączyć kolejna niezapomniana seria.

Kreator kosmosu wykorzystywany w Spore do pobrania
Kreator kosmosu wykorzystywany w Spore do pobrania

Dorota Drużko, 14 lipca 2008, 11:27

Pracownicy studia Maxis podczas tworzenia świata w Spore używali małych programików (prototypów), dzięki którym mogli przekonać się, jak pewne jego elementy będą wyglądać bez potrzeby implementacji ich do reszty gry. Teraz zdecydowali się na udostępnienie tych narzędzi.

Konkurs: Bierz co chcesz - gra za friko! zakończony (14/07/08)
Konkurs: Bierz co chcesz - gra za friko! zakończony (14/07/08)

Katarzyna Grysiewicz, 14 lipca 2008, 10:50

Zakończył się nasz mini konkurs dla posiadaczy aktywnych abonamentów MayClub, w którym nagrodą dla zwycięzcy była do wyboru jedna z trzech gier: Space Empires V, Stranglehold i Turok. W tym miesiącu szczęśliwy los uśmiechnął się do dwóch osób!

Premiery gier w Polsce (7-13 lipca)
Premiery gier w Polsce (7-13 lipca)

Marek Grochowski, 14 lipca 2008, 10:25

Jedenaście premierowych gier trafiło do polskich sklepów w ubiegłym tygodniu. Był wśród nich długo oczekiwany, w pełni spolonizowany Mass Effect, stworzona w hołdzie zespołowi Aerosmith edycja Guitar Hero oraz oficjalna gra nadchodzących igrzysk olimpijskich w Pekinie, Beijing 2008 - The Official Video Game of the Olympic Games.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (14 lipca 2008)
Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (14 lipca 2008)

Przemysław Zamęcki, 14 lipca 2008, 08:58

W dzisiejszych „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie”: terminy premier Dead Space, Empire: Total War, Demigod, co nowego na XBLA, Plunder zmienia nazwę, kto ratuje Atari i inne. Zapraszamy do lektury.

E3 2008: Już za chwileczkę, już za momencik
E3 2008: Już za chwileczkę, już za momencik

Redakcja GRYOnline.pl, 14 lipca 2008, 06:26

Dolecieliśmy. Po kilkunastogodzinnym locie jesteśmy już w okolicach Convention Center w Los Angeles – zwarci i gotowi, żeby przez najbliższe kilka dni na bieżąco relacjonować dla Was wydarzenia targów E3.