Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 30 lipca 2008

"Wyprawa na Games Convention” - ostatnie godziny naszego konkursu!

Redakcja GRYOnline.pl, 30 lipca 2008, 18:42

Już tylko godziny dzielą nas od zakończenia naszego wielkiego konkursu „Wyprawa na Games Convention”. W najbliższy piątek oficjalnie ogłosimy listę zwycięzców.

Fenomenalne zyski Nintendo

Szymon Liebert, 30 lipca 2008, 17:03

Japoński gigant przemysłu rozrywki elektronicznej – Nintendo – ogłosił wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2008 roku rozliczeniowego. Są imponujące. Zyski za okres kwiecień-czerwiec zwiększyły się o 34% w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego, a pochodzą głównie ze sprzedaży konsoli Wii i akcesoriów. Firma zarobiła prawie miliard dolarów (996 milionów).

EA Sports wraca do pecetów
EA Sports wraca do pecetów

Dorota Drużko, 30 lipca 2008, 15:18

W kwietniu dowiedzieliśmy się, że tegoroczne edycje kilku znanych serii gier sportowych (na przykład Madden NFL 09 oraz NBA Live) tworzonych przez Electronic Arts nie pojawią się w wersjach pecetowych. Podczas wczorajszej konferencji prasowej, szef EA Sports, Peter Moore, poinformował, że w przyszłym roku wspomniane serie powrócą w odmienionej formie na komputery.

Larian Studios pracuje nad kontynuacją Divine Divinity
Larian Studios pracuje nad kontynuacją Divine Divinity

Marek Grochowski, 30 lipca 2008, 13:15

Za sprawą niemieckiego pisma PC Games dowiedzieliśmy się, że w siedzibie zespołu Larian Studios powstaje gra Divinity 2: Ego Draconis.

Spore jest już prawie gotowe

Przemysław Zamęcki, 30 lipca 2008, 13:12

Thomas Vu, producent Spore, powiedział w rozmowie z redaktorem serwisu cnet.com, że gra jest już właściwie gotowa i w ciągu najbliższego tygodnia osiągnie status gold, dzięki czemu 7 września będzie mogła trafić do czytników w naszych komputerach.

Kilka informacji o planach Ubisoftu, Tom Clancy's HAWX opóźniony
Kilka informacji o planach Ubisoftu, Tom Clancy's HAWX opóźniony

Dorota Drużko, 30 lipca 2008, 12:18

Wczoraj serwis EuroGamer podał kilka informacji na temat najbliższych planów wydawniczych Ubisoftu. Niestety firma nie ma dobrych wieści dla fanów symulatorów lotu, którzy wyczekiwali wrześniowej premiery najnowszej produkcji tego typu. Tom Clancy's HAWX zadebiutuje dopiero w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Warhammer Online: Age of Reckoning gotowy do wydania
Warhammer Online: Age of Reckoning gotowy do wydania

Dorota Drużko, 30 lipca 2008, 11:38

Z pewnością wszystkich oczekujących premiery Warhammer Online: Age of Reckoning - nadchodzącego MMORPGa ze stajni Electronic Arts - zainteresuje fakt, iż gra jest już ukończona i w zasadzie gotowa do wydania. Tak przynajmniej możemy przeczytać w zamieszczonej w serwisie VideoGaming247 wypowiedzi Paula Barnetta ze studia EA Mythic.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (30 lipca 2008)
Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (30 lipca 2008)

Przemysław Zamęcki, 30 lipca 2008, 11:29

W dzisiejszych „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie”: premiera darmowego dodatku do Mass Effect, bilety na BlizzCon, premiera The Mummy, strony internetowe STALKERA i Armed Assault II, Nancy Drew na DS-a i inne. Zapraszamy do lektury.

Nintendo już pracuje nad następcą Wii

Filip Grabski, 30 lipca 2008, 10:53

Konsole następnej generacji szybko stały się „obecną generacją”. Naturalnym jest więc, że za jakiś czas nadejdzie kolejna „następna generacja”. Wszystko to jednak są wciąż odległe plany, aczkolwiek nie dla wszystkich.

Ruszyły betatesty Red Alert 3

Przemysław Bartula, 30 lipca 2008, 10:09

Wyczekiwany przez fanów serii Command & Conquer moment nadszedł – rozpoczęły się multiplayerowe betatesty Red Alert 3. Dla przypomnienia – udział w nich wziąć mogły osoby, które nabyły Kane’s Wrath (dodatek do C&C3: Tiberium Wars) i zarejestrowały klucz dostępny wraz z nim.

Brutal Legend i Ghostbusters z pewnością ... się pojawią
Brutal Legend i Ghostbusters z pewnością ... się pojawią

Maciej Myrcha, 30 lipca 2008, 09:58

Grozą wczoraj powiało, gdy zarząd nowego-starego giganta elektronicznej rozrywki, Activision Blizzard, zapowiedział daleko idące zmiany w polityce firmy. Ofiarą połączenia spółek paść miały wewnętrzne studia i tworzone przez nie tytuły, jednak okazuje się, iż nie jest tak źle jak to może wyglądać.

Powstaną komiksy na podstawie serii Resident Evil i Devil May Cry

Artur Nowak, 30 lipca 2008, 09:42

Coraz częściej gry są inspiracją dla filmowców, autorów książek czy komiksów. Wydawnictwo DC Comics w niedalekiej przeszłości podjęło się stworzenia komiksów w oparciu o takie tytuły, jak: Mirror's Edge, Dead Space, Hellgate: London, Gears of War czy Prototype. Jak się dziś dowidzieliśmy, firma podpisała również umowę z japońskim Capcomem, na mocy której powstaną ilustrowane historie Resident Evil i Devil May Cry.

Dystrybucja online vs dystrybucja klasyczna na przykładzie Electronic Arts

Przemysław Zamęcki, 30 lipca 2008, 09:39

Pisaliśmy już dzisiaj, że Electronic Arts najwięcej zarabia na konsolach PlayStation 3 i komputerach PC. Jeżeli jednak wziąć pod uwagę dystrybucję cyfrową, to okaże się, że w przypadku EA ma się ona równie dobrze, jeśli nie lepiej, co tradycyjna sprzedaż pudełkowa.

Sony Computer Entertainment wychodzi na prostą

Artur Nowak, 30 lipca 2008, 09:26

Sony Computer Entertainment pochwaliło się najnowszymi danymi, dotyczącymi wyników finansowych firmy w pierwszym kwartale tego roku fiskalnego.

Komputery dla graczy prosto od Elektroników

Przemysław Zamęcki, 30 lipca 2008, 08:13

To jeszcze nie koniec na dzisiaj doniesień z obozu Electronic Arts. Amerykański koncern zamierza bowiem, wraz z premierą Crysis Warhead, zacząć sprzedawać… komputery, które w założeniu będą mogły poradzić sobie z udźwignięciem tego tytułu.

Electronic Arts najwięcej zarabia na PlayStation 3 i pecetach

Przemysław Zamęcki, 30 lipca 2008, 07:39

Gry przeznaczone na konsolę PlayStation 3 i komputery PC przyniosły koncernowi Electronic Arts największy przychód netto w pierwszym kwartale roku fiskalnego 2009, który łącznie, dla całej sprzedaży wszytstkich produktów firmy w tym okresie wyniósł 804 miliony dolarów.

Electronic Arts opóźnia premiery Battlefield Heroes i Tiberium

Przemysław Zamęcki, 30 lipca 2008, 07:14

Premiery Battlefield Heroes i Tiberium zostaną opóźnione, poinformował na specjalnej konferencji, przedstawiającej inwestorom wyniki finansowe za pierwszy kwartał bieżącego roku fiskalnego, koncern Electronic Arts.