Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 30 lipca 2008, 09:26

autor: artoor

Sony Computer Entertainment wychodzi na prostą

Sony Computer Entertainment pochwaliło się najnowszymi danymi, dotyczącymi wyników finansowych firmy w pierwszym kwartale tego roku fiskalnego.

Sony Computer Entertainment pochwaliło się najnowszymi danymi, dotyczącymi wyników finansowych firmy w pierwszym kwartale tego roku fiskalnego. Sama konsola PlayStation 3 w okresie od 1 kwietnia do 30 czerwca znikła z półek sklepowych w liczbie 1,56 miliona egzemplarzy, co jest wzrostem o 123% względem roku poprzedniego. Dobrze sprzedał się także handheld PlayStation Portable, zaliczając wynik 3,72 miliona sztuk. Większe zainteresowanie jest również widoczne w sektorze oprogramowania na PS3. W pierwszym kwartale liczba sprzedanych tytułów wyniosła 22,8 miliona, co jest skokiem aż o 385%, w stosunku do sytuacji mającej miejsce rok temu.

Dobra polityka względem maszynki PS3 oraz mocna pozycja PSP zadecydowały o tym, że Sony Computer Entertainment wyszło na prostą, przynosząc zysk w postaci 51 milionów dolarów. Dla porównania, w zeszłym roku w analogicznym okresie japoński koncern odniósł straty w wysokości 237 milionów. Dodatkową informacją jest to, że od premiery rynkowej PS3, czyli 7 listopada 2006 roku, sprzedanych zostało już 14.41 milionów sztuk tej konsoli. Niestety to wciąż nic w porównaniu z Xboxem 360, który trafił do rąk 20 milionów graczy, czy Nintendo Wii z grupą 30 milionów użytkowników.

Sony wierzy, że jeszcze wiele można zmienić, a ambitne plany Kaza Hirai, który wyznaczył sobie cel sprzedania 150 milionów sztuk konsoli PS3, są chyba na to najlepszym dowodem.