Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 17 lipca 2008

Córka Terry’ego Pratchetta autorką scenariusza do Mirror’s Edge
Córka Terry’ego Pratchetta autorką scenariusza do Mirror’s Edge

Marek Grochowski, 17 lipca 2008, 16:20

Terry Pratchett to znany miłośnikom fantastyki autor cyklu Świat Dysku i zarazem jedna z barwniejszych postaci współczesnej literatury. Okazuje się, że w jego rodzinie nie tylko on zajmuje się profesjonalnie pisarstwem. Coraz częściej za pióro chwyta także córka Therry’ego, Rhianna.

Najlepiej sprzedające się gry w USA na PC (29 czerwca - 6 lipca)
Najlepiej sprzedające się gry w USA na PC (29 czerwca - 6 lipca)

Przemysław Zamęcki, 17 lipca 2008, 15:54

Oto najnowszy ranking dziesięciu najlepiej sprzedających się gier na komputery osobiste w Stanach Zjednoczonych w okresie od 29 czerwca do 6 lipca. Został on przygotowany przez amerykańską organizację NPD zajmującą się badaniem i analizą amerykańskiego rynku branży elektronicznej.

Autorski silnik twórców Boiling Point wspiera wielordzeniowe procesory

Dorota Drużko, 17 lipca 2008, 13:53

Ukraiński deweloper - Deep Shadows, znany szerszej publiczności jako autor Boiling Point: Road to Hell, po dołączeniu do partnerskiego programu Intela, zdecydował się na modyfikację swojego autorskiego silnika - Vital Engine, pod kątem obsługi procesorów wielordzeniowych. W tym celu wykorzystał intelowską bibliotekę Threading Building Blocks 2.0.

Guerilla i Big Huge Games w posiadaniu nowej technologii motion capture

Michał Urbanek, 17 lipca 2008, 13:44

Twórcy tak znanych marek jak Killzone oraz Rise of Nations podpisali właśnie umowę z firmą Xsens. Dzięki temu wykorzystają w swoich przyszłych grach nową technologię przechwytywania ludzkich ruchów o nazwie Moven.

City of Villains z City of Heroes teraz połączone
City of Villains z City of Heroes teraz połączone

Dorota Drużko, 17 lipca 2008, 13:35

Firma NCSoft zdecydowała się na połączenie dwóch powiązanych ze sobą MMORPGów studia Cryptic - City of Villains oraz City of Heroes w jedną spójna całość. Do tej pory posiadacze pierwszej z nich mogli wcielić się jedynie w złoczyńcę natomiast tej drugiej w pozytywnego superbohatera, w dodatku nie mieli oni możliwości budowy bazy, która została wprowadzona w Villains.

E3 2008: 1 sierpnia wystartuje w Europie Platynowa Seria gier dla PlayStation 3
E3 2008: 1 sierpnia wystartuje w Europie Platynowa Seria gier dla PlayStation 3

Przemysław Zamęcki, 17 lipca 2008, 13:03

Od 1 sierpnia w Europie pojawią się pierwsze tytuły na PlayStation 3 w Platynowej Serii – potwierdził szef europejskiego oddziału Sony, David Reeves.

E3 2008: Szczegóły na temat Duke Nukem Trilogy
E3 2008: Szczegóły na temat Duke Nukem Trilogy

Filip Grabski, 17 lipca 2008, 12:44

W poniedziałek Apogee Software obudziło się z letargu i ujawniło, że prócz Duke Nukem Forever, świat może oczekiwać kolejnej gry o przygodach „Atomowego Księcia”. Projekt ten nosi nazwę Duke Nukem Trilogy i jest skierowany do posiadaczy konsol przenośnych – PlayStation Portable oraz Nintendo DS.

E3 2008: Ratchet & Clank Future: Quest for Booty w Europie również na płycie Blu-Ray

Przemysław Zamęcki, 17 lipca 2008, 12:18

Zaprezentowane po raz pierwszy w trakcie konferencji Sony nowe przygody Ratcheta i Clanka, czyli Quest for Booty, w Europie trafią również do normalnej, sklepowej sprzedaży – informuje serwis Eurogamer.

E3 2008: Guitar Hero: World Tour ma obsługiwać instrumenty z gry Rock Band
E3 2008: Guitar Hero: World Tour ma obsługiwać instrumenty z gry Rock Band

Filip Grabski, 17 lipca 2008, 11:55

Podczas trwających targów E3 w Los Angeles korporacja Activision ogłosiła, że czwarta część serii Guitar Hero – World Tour będzie współpracować nie tylko z dedykowanymi jej kontrolerami. Ma ona bowiem obsługiwać także instrumenty z konkurencyjnej pozycji pt. Rock Band.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (17 lipca 2008)

Przemysław Zamęcki, 17 lipca 2008, 11:53

Dzisiaj w „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie”: Jade Empire dołącza do usługi Xbox Originals, brak trybu kooperacji w Golden Axe, kto będzie pracował nad trybem multiplayer w nowym Wolfensteinie, przyszłość Mortal Kombat, ułatwienia w Rock Band 2 oraz data premiery Rock Revolution i Yakuza 2. Zapraszamy do lektury.

E3 2008: Powstają nowe odsłony klasyków Nintendo - Mario, Pikmin i Zeldy

Dorota Drużko, 17 lipca 2008, 11:35

Jak się okazuje właśnie trwają prace nad nowymi edycjami takich klasyków Nintendo jak Zelda, Mario i Pikmin. Już podczas konferencji prasowej firmy jej prezes, Satoru Iwata, wyjawił, że obecnie ludzie odpowiedzialni za kolejne odsłony dwóch pierwszych serii zajęci są przygotowywaniem nowych tytułów na konsolę Wii.

E3 2008: Zapowiedziano grę na podstawie filmu Wanted - Ścigani
E3 2008: Zapowiedziano grę na podstawie filmu Wanted - Ścigani

Michał Urbanek, 17 lipca 2008, 11:11

Całkiem niedawno, przy okazji kinowej premiery filmu Wanted - Ścigani, informowaliśmy Was o przeglądarkowej grze opatrzonej tytułem Wanted: Fan Immersion Game. Okazuje się jednak, że to nie jedyna tego typu inicjatywa, inspirowana tym filmem i komiksem Marka Millara. W trakcie trwania targów E3 zapowiedziano bowiem oficjalnie grę Wanted na PC, Xboxa 360 i PlayStation 3.

E3 2008: Ujawnienie nowej gry Bungie odwołane

Filip Grabski, 17 lipca 2008, 10:23

Niektórzy pewnie zauważyli, że tajemnicze odliczanie obecne za stronie studia Bungie z tejże strony zniknęło. A wraz z nim planowane ogłoszenie nowego tytułu. Wszystko przez wydawcę, współpracującego z tą firmą.