Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 lipca 2008, 11:35

autor: Dorota Drużko

E3 2008: Powstają nowe odsłony klasyków Nintendo - Mario, Pikmin i Zeldy

Jak się okazuje właśnie trwają prace nad nowymi edycjami takich klasyków Nintendo jak Zelda, Mario i Pikmin. Już podczas konferencji prasowej firmy jej prezes, Satoru Iwata, wyjawił, że obecnie ludzie odpowiedzialni za kolejne odsłony dwóch pierwszych serii zajęci są przygotowywaniem nowych tytułów na konsolę Wii.

Jak się okazuje właśnie trwają prace nad nowymi edycjami takich klasyków Nintendo jak Zelda, Mario i Pikmin. Już podczas konferencji prasowej firmy jej prezes, Satoru Iwata, wyjawił, że obecnie ludzie odpowiedzialni za kolejne odsłony dwóch pierwszych serii zajęci są przygotowywaniem nowych tytułów na konsolę Wii. I to było w zasadzie wszystko co wtenczas na ich temat usłyszeliśmy, na szczęście Shigeru Miyamoto wyjawił nieco więcej informacji.

Redaktorom z serwisu IGN udało się zamienić z nim kilka słów. Wtedy też przyznał, że w chwili obecnej osoby pracujące zazwyczaj nad DS-owymi wcieleniami Księżniczki dołączeni zostali do zespołu przygotowującego wersje na Wii i razem obmyślają nową odsłonę Zeldy. Według Miyamoto seria ta odświeżenia jak najbardziej potrzebuje, jednak nie powinniśmy obawiać się tak drastycznych zmian, jakie miały miejsce w przypadku prezentowanego podczas ubiegłorocznego GDC eksperymentalnego projektu. Jak pamiętamy, mogliśmy wtedy ujrzeć The Legend of Zelda: Twilight Princess przedstawianą z perspektywy pierwszej osoby. Natomiast na wymagającym zaproszenia spotkaniu deweloperów z prasą Shigeru dodał jeszcze że w fazie produkcji znajduje się także nowy Pikmin.