Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 lipca 2008, 11:53

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (17 lipca 2008)

Dzisiaj w „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie”: Jade Empire dołącza do usługi Xbox Originals, brak trybu kooperacji w Golden Axe, kto będzie pracował nad trybem multiplayer w nowym Wolfensteinie, przyszłość Mortal Kombat, ułatwienia w Rock Band 2 oraz data premiery Rock Revolution i Yakuza 2. Zapraszamy do lektury.

Dzisiaj w „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie”: Jade Empire dołącza do usługi Xbox Originals, brak trybu kooperacji w Golden Axe, kto będzie pracował nad trybem multiplayer w nowym Wolfensteinie, przyszłość Mortal Kombat, ułatwienia w Rock Band 2 oraz data premiery Rock Revolution i Yakuza 2. Zapraszamy do lektury.

Xbox Originals

Microsoft ujawnił, że kolejną grą, która trafi do usługi Xbox Originals będzie Jade Empire studia Bioware. Premiera nastąpi 21 lipca, zaś cenę wyznaczono jak zwykle na 1200 punktów Microsoftu.

Wolfenstein

Nad trybem rozgrywki wieloosobowej powstającego w trzewiach Raven Software Wolfensteina pracować będzie dopiero co powstała firma Endrant Studios. Jednym z jej założycieli jest Ben Smedstad, były producent w ekipie Relic Entertainment i Bioware.

Mortal Kombat vs DC Universe

Jak przekonuje koordynator tej produkcji, Hector Sanchez, w nowym Mortal Kombat powinno znaleźć się 20-25 postaci do wyboru. Zapewne połowa z nich należeć będzie do uniwersum DC. Po wydaniu gry możemy spodziewać się dodatkowych paczek do ściągnięcia (zapewne za drobną opłatą) zawierających nowe kostiumy, a być może nawet dodatkowe postacie.

Rock Band 2

Harmonix w Rock Band 2 pójdzie na rękę niedzielnym graczom. Otóż po odblokowaniu specjalnej opcji w menu programu będą mogli oni dowolnie fałszować w trakcie wykonywania utworu, który pomimo tego faktu i tak dopiegnie do końca. Zwykle bowiem jest tak, że wraz z nie trafianiem w odpowiednie klawisze instrumentu publiczność zaczynała nas wygwizdywać i występ kończył się przed czasem. Oczywiście hardkorowcy mogą o tej opcji zapomnieć i bawić się nadal tak jak dotychczas.

Golden Axe

Osoby, które straciły majątek na żetonach połykanych przez maszynę do gry Golden Axe zapewne doskonale pamiętają, że tryb kooperacji był tam jednym z kluczowych elementów wspólnej zabawy. W powstającym właśnie w studiu Secret Level remake'u starego hitu zatytułowanym Golden Axe: Beast Rider tego elementu niestety zabraknie. Dlaczego? Bo deweloper chciałby popchnąć grę w innym kierunku, cokolwiek to może oznaczać. Jednocześnie pada zastrzeżenie, że jeżeli gra okaże się sukcesem, to wtedy być może panowie wrócą do niej raz jeszcze i zastanowią się nad dodaniem odpowiedniej opcji. Szkoda tylko, że takie zapowiedzi brzmią trochę tak, jakby już dzisiaj sami nie wierzyli w to, że produkcja będzie udana.

Bioshock

W ponad rok po pierwotnym wydaniu na Xboksa 360 i pecety Bioshock trafi również do posiadaczy PlayStation 3. Wydawca gry, firma 2K Games zapewniła, że w tym wydaniu program doczeka się zawartości dodatkowej w postaci tzw. Challenge Rooms. Będą to specjalne plansze, na których przy pomocy plazmidów oprócz pozbywania się przeciwników będziemy również rozwiązywać zagadki logiczne. Brzmi jak Portal w podwodnym mieście.

Yakuza 2

Sega ujawniła datę premiery gry Yakuza 2 w USA i Europie. Będzie to odpowiednio 9 i 28 września tego roku. Przypomnijmy, że w Japonii tytuł ten ukazał się już w roku 2006.

Rock Revolution

Konami ujawniło, że ich nowa gra muzyczna zatytułowana Rock Revolution ujrzy światło dzienne na początku przyszłego roku. Jak zapowiada producent w zestawie znajdzie się możliwie najwierniej przypominająca oryginalny instrument perkusja, zaś sama gra należeć będzie do najbardziej zaawansowanych w swoi gatunku.

Galeria obrazków

Zapraszamy również do zapoznania się z ostatnio uzupełnionymi galeriami obrazków…

Coffeetime Crosswords

Galaga Legions

Geometry Wars: Retro Evolved 2

Uno Rush

My Aquarium

Alpha Protocol

The Sims 3

Galeria filmów

... oraz najnowszymi filmikami.

Resistance 2

Motorstorm: Pacific Rift - E3 2008 - gameplay

Prince of Persia - E3 2008 - gameplay

Darksiders: Wrath of War - E3 2008 - Cinematic Intro

Star Wars: The Force Unleashed - E3 2008 - Rancor

Star Wars: The Force Unleashed - E3 2008 - Junk Titan

Quantum of Solace - E3 2008 - gameplay

Sonic Unleashed - E3 2008 - Beastly

Far Cry 2 - E3 2008 - gameplay

I Am Alive - E3 2008 - #1

Animal Crossing: City Folk - E3 2008 - gameplay

Wii Music - E3 2008 - gameplay

Lock's Quest: Construction Combat - E3 2008 - gameplay

Unreal Tournament III - What's New

Warhammer 40,000: Dawn of War 2 - E3 2008 - Cinematic Intro

gry