Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskieX360
Okładka UNO Rush (X360)

UNO Rush X360

Elektroniczna wersja cieszącej się dużą popularnością gry karcianej. Opisywana wersja Rush szczególnie duży nacisk kładzie na zabawę w szerszym gronie osób.

Towarzyskie | hazardowe | karciane | tytuły ekskluzywne Xbox

Microsoft Xbox 360
Okładka UNO Rush (X360)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji X360:

25marca2009

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Uno Rush jest elektroniczną wersją cieszącej się dużą popularnością gry karcianej. To już drugi produkt z tej serii, który zdecydowano się wydać na konsolę Xbox 360. Podobnie jak w przypadku poprzednika, Uno Rush rozprowadzany jest w ramach sieciowej usługi Xbox Live Arcade.

Zasady rozgrywki pozostają w zgodzie z prawdziwą grą karcianą i są bardzo zbliżone do makao. W trakcie zabawy wykorzystuje się specjalnie przygotowaną talię, składającą się z dwóch rodzajów kart. Karty zwykłe występują w czterech różnych kolorach i są ponumerowane od 1 do 9. Rozgrywka urozmaicana jest natomiast przez karty funkcyjne, dzięki którym możliwe staje się między innymi wymuszanie tury następnego gracza, odwracanie kolejności gry czy zmienianie koloru kart. Główne założenie zabawy polega na pozbyciu się wszystkich własnych kart, zanim zdołają dokonać tego konkurenci.

Autorzy Uno Rush szczególny nacisk położyli na zapewnienie dobrej rozrywki w szerszym gronie i z udziałem graczy casualowych. Oznacza to między innymi maksymalnie zwiększenie przejrzystości interfejsu użytkownika. W ramach ciekawostki warto dodać, iż gra współpracuje z Big Button Padem, cechującym się większymi przyciskami od standardowego kontrolera konsoli Xbox.

W zabawie maksymalnie mogą uczestniczyć cztery osoby. Gracze mogą zgromadzić się przy jednej konsoli lub grać w Sieci. W tym drugim przypadku można liczyć na szereg atrakcji – obsługę avatarów, okien czatu, a także kamery internetowej (Xbox Live Vision Camera), dzięki czemu widzi się pozostałych uczestników rozgrywki.

Oprawa wizualna Uno Rush prezentuje typowy dla produkcji z tego gatunku poziom wykonania, niemniej warto zwrócić uwagę na żywą kolorystykę oraz ciekawe efekty graficzne towarzyszące wykonywaniu ruchów przez poszczególnych graczy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran     Liczba graczy: 1-4  

Oczekiwania czytelników: 5.2 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Gry podobne do UNO Rush

Klasyfikacja PEGI UNO Rush

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe UNO Rush

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
  • Xbox Live Vision
Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (24 marca 2009)

wiadomość24 marca 2009

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: Wolfenstein na iPhone’a, UNO Rush od jutra w Xbox Live Arcade, Survival Pack do Left 4 Dead dopiero 21 kwietnia, 2 miliony DSi w Japonii, tajemnicze Xi opanowuje Home’a i inne. Zapraszamy do lektury.