Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 marca 2009, 12:20

autor: Jiker

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (24 marca 2009)

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: Wolfenstein na iPhone’a, UNO Rush od jutra w Xbox Live Arcade, Survival Pack do Left 4 Dead dopiero 21 kwietnia, 2 miliony DSi w Japonii, tajemnicze Xi opanowuje Home’a i inne. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: Wolfenstein na iPhone’a, UNO Rush od jutra w Xbox Live Arcade, Survival Pack do Left 4 Dead dopiero 21 kwietnia, 2 miliony DSi w Japonii, tajemnicze Xi opanowuje Home’a i inne. Zapraszamy do lektury.

Wolfenstein

John Carmack zdecydował się na publikację klasycznej strzelaniny FPP Wolfenstein 3D w wersji na iPhone’a (bezpośredni link do downloadu). Źródła gry są w pełni dostępne, więc edycja jest podatna na wszelkie modyfikacje ze strony fanów. W niedalekiej przyszłości podobny los spotka najprawdopodobniej również Dooma.

Hearts of Iron III

Rozpoczęły się zapowiadane od pewnego czasu beta testy strategii Hearts of Iron III. Z informacji udostępnionych przez Paradox Interactive wynika, że bierze w nich udział 10 tysięcy osób.

UNO Rush

Microsoft poinformował, że już jutro w ramach Xbox Live Arcade opublikowana zostanie gra karciana UNO Rush. Produkcja będąca kontynuacją bestsellerowego UNO będzie kosztować 800 punktów MS.

LightBox Interactive

Byli członkowie studia Incognito Entertainment (producenta Warhawka), w tym Dylan Jobe, poinformowali o założeniu nowej firmy deweloperskiej LightBox Interactive. Studio będzie produkować z myślą o platformach Sony. Pierwszą grą będzie prawdopodobnie strzelanina utrzymana w stylu Warhawka, osadzona w kosmosie.

Left 4 Dead

Survival Pack do strzelaniny Left 4 Dead w wersji na konsolę Xbox 360 zostanie wydany dokładnie 21 kwietnia. Zawartość zestawu opisywaliśmy już w jednej z naszych poprzednich wiadomości.

The Sims 3

Firma Electronic Arts rozpoczęła przyjmowanie zamówień przedpremierowych na The Sims 3, kolejną odsłonę jednej z najpopularniejszych gier w historii elektronicznej rozrywki. Do jej światowego debiutu dojdzie 2 czerwca.

Resident Evil 5

DLC oferujący sieciowy tryb Versus dla Resident Evil 5 ukaże się na rynku japońskim 9 kwietnia, kilkanaście dni później niż pierwotnie planowano. Do Europy i Ameryki zawita jeszcze później. Przypominamy, że dodatek kosztujący 400 punktów MS wzbudził wiele kontrowersji, ponieważ w jego skład wejdą elementy, które z powodzeniem można byłoby umieścić w podstawowej wersji gry.

Havok

W ramach najnowszej wersji silnika Havok wprowadzony został system odpowiedzialny za obliczanie sztucznej inteligencji. W tym miejscu znajdziecie dokładny opis zmian i nowości.

Lighthouse Interactive

Holenderski periodyk Het Parool donosi, że firma Lighthouse Interactive, znana z bycia wydawcą dla takich produkcji, jak Sword of the Stars oraz Ship Simulator, zbankrutowała i została zamknięta. Póki co nie wiemy, jaka przyszłość czeka obie wymienione wyżej marki.

Nintendo DSi

Nintendo DSi, najnowsza wersja przenośnej konsoli NDS, sprzedała się w Japonii już w dwumilionowym nakładzie, informuje magazyn Famitsu. Produkt wystartował na tamtejszym rynku w listopadzie. Do Europy trafi 3 kwietnia.

Xi

Sony wystartowało z „pierwszą światową konsolową produkcją z gatunku Alternate Reality Game ”. Rozgrywa się ją w całości w ramach systemu Home, podchodząc do graffiti zamieszczonego na jednej ze ścian. Wówczas to gracz zostaje przetransportowany do lokacji The Hub, w której rozpoczyna się rozgrywka, polegająca na poszukiwaniach zaginionego testera gier. Więcej informacji uzyskacie zagłębiając się w świat Home.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Puzzle Quest: Galactrix

Kroniki Riddicka: Assault on Dark Athena

StarCraft II: Wings of Liberty

Wolfenstein

Wiedźmin: Powrót Białego Wilka

Virtua Tennis 2009

The Path

Punch-Out!!

Leisure Suit Larry: Box Office Bust

Sherlock Holmes vs. Jack the Ripper

Star Wars: The Old Republic

Football Superstars

Ojciec chrzestny II

The Dark Eye: Demonicon

Parabellum

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Dragon Age: Początek

Demigod

Ojciec chrzestny II

Wheelman

Leisure Suit Larry: Box Office Bust #1

Leisure Suit Larry: Box Office Bust #2

gry