Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Sword of the Stars (PC)

Sword of the Stars PC

Kosmiczna gra strategiczna zrealizowana w konwencji 4X.

Strategiczne | science fiction | RTS | 4X | kosmiczne | indie

PC Windows
Okładka Sword of the Stars (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

22sierpnia2006

24września2007

pudełko PL

Sword of the Stars to kosmiczna gra strategiczna zrealizowana w konwencji 4X (Xplore, Xpand, Xploit i Xterminate). Znajdziemy w niej zarówno rozległą, trójwymiarową mapę przestrzeni kosmicznej, stanowiącą centrum naszych poczynań, turowy system budowy imperium, możliwość eksploracji planet, a także specjalny tryb walki gwiezdnej przywodzący na myśl takie gry jak Homeworld (pełne 3D, czas rzeczywisty). Cel rozgrywki jest dokładnie taki sam jak w innych przedstawicielach gier strategicznych typu 4X (jak np. Master of Orion czy Galactic Civilizations), tzn. objęcie pieczy nad jedną z nacji i podbój kosmosu. W tej produkcji możemy zająć się dowodzeniem jednej z czterech ras: Ludzi, Hiverian, Tarkasian i Liirian. Wszystkie diametralnie różnią się między sobą wizualne i technologicznie, a także posiadają swoje mocne i słabe punkty. Każda z nich wykorzystuje także inny sposób podróży pomiędzy systemami gwiezdnymi, np. Hiverianie poruszają się z prędkością podświetlną, a Ludzie wykorzystują specjalnie punkty załamania się przestrzeni.

Ważnym elementem gry jest postęp. Autorzy proponują ponad 150 ulepszeń do odkrycia. Drzewo wynalazków nie jest za każdym razem takie samo – w każdej rozgrywce jego trzon pozostaje niezmienny, lecz już poszczególne gałęzie czy grupy wynalazków generowane są losowo. Jak łatwo zauważyć, taki zabieg bardzo urozmaica nasze zmagania. Niemniej istotnym aspektem jest budowa floty. W sumie możemy konstruować okręty zaliczane do trzech klas: niszczyciele, krążowniki i potężne okręty liniowe (tzw. Dreadnought), dobierając w tym celu poszczególne części i rodzaje wyposażenia, bronie, pancerze, silniki, czy sekcje kadłuba. Asortyment uzbrojenia składa się sponad 40 broni podzielonych na sześć klas (m.in.: wieżyczki defensywne i potężne działa energetyczne).

Sword of the Stars oferuje szereg scenariuszy i kampanii przeznaczonych dla pojedynczego gracza, jak i pełnoprawny tryb wieloosobowy pozwalający na równoczesną zabawę ośmiu osób za pośrednictwem sieci lokalnej oraz Internetu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1-8  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,4 / 10 na podstawie 124 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.9 / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 49,90 PLN

Gry podobne do Sword of the Stars

Klasyfikacja PEGI Sword of the Stars

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci.

Wymagania sprzętowe Sword of the Stars

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 4 1.5 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki 128 MB (GeForce 4 Ti4200 lub lepsza), Windows 2000/XP

Sword of the Stars 2 - nowe informacje i pierwsze screeny
Sword of the Stars 2 - nowe informacje i pierwsze screeny

wiadomość18 czerwca 2010

W styczniu firma Paradox Interactive ujawniła, że trwają pace nad kontynuacją kosmicznej strategii Sword of the Stars. Twórcy tego tytułu obecni byli na tegorocznym E3 i wzięli udział w wywiadzie z fanami. Dzięki temu otrzymaliśmy sporo nowych informacji oraz pierwsze screeny.

Sword of the Stars II oraz inne nowe gry Paradox Interactive
Sword of the Stars II oraz inne nowe gry Paradox Interactive

wiadomość23 stycznia 2010

Pisaliśmy już o Paradox Interactive Convention 2010, czyli imprezie zorganizowanej przez znanego głównie ze skomplikowanych gier strategicznych szwedzkiego wydawcę. Zlot dobiegł już końca, przynosząc nam masę ciekawych wieści. Wśród nich znalazły się także informacje o nowych tytułach, jakie Paradox ma obecnie w produkcji.

Wieści ze świata (Age of Conan, Sword of the Stars, PixelJunk) 26/05/09

wiadomość26 maja 2009

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: trzecie rozszerzenie do Sword of the Stars, Bionic Commando Rearmed na Xboksa 360 za pół ceny, konkurs Age of Conan: Hyborian Adventures i inne. Zapraszamy do lektury.

Powstanie kontynuacja Sword of the Stars
Powstanie kontynuacja Sword of the Stars

wiadomość16 października 2008

Z informacji ujawnionych przez Chrisa Gerspachera w wywiadzie udzielonym serwisowi GameShark wynika, że twórcy popularnej strategii kosmicznej Sword of the Stars, firma Kerberos Productions, planują już deweloping oficjalnej kontynuacji historii czterech ras: Ludzi, Hiverian, Tarkasian i Liirian.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (10 kwietnia 2008)

wiadomość10 kwietnia 2008

Edycja Kolekcjonerska Sword of the Stars w złocie, BBC Player dla Wii już dostępny, kampania reklamowa Kane & Lynch zablokowana, premiera Pirates vs. Ninjas Dodgeball opóźniona, kolejna łatka do Burnout Paradise już wkrótce – zapraszamy Was do lektury codziennych „Wieści ze świata w telegraficznym skrócie”.