Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 kwietnia 2008, 10:40

autor: Jiker

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (10 kwietnia 2008)

Edycja Kolekcjonerska Sword of the Stars w złocie, BBC Player dla Wii już dostępny, kampania reklamowa Kane & Lynch zablokowana, premiera Pirates vs. Ninjas Dodgeball opóźniona, kolejna łatka do Burnout Paradise już wkrótce – zapraszamy Was do lektury codziennych „Wieści ze świata w telegraficznym skrócie”.

Edycja Kolekcjonerska Sword of the Stars w złocie, BBC Player dla Wii już dostępny, kampania reklamowa Kane & Lynch zablokowana, premiera Pirates vs. Ninjas Dodgeball opóźniona, kolejna łatka do Burnout Paradise już wkrótce – zapraszamy Was do lektury codziennych „Wieści ze świata w telegraficznym skrócie”.

Sword of the Stars

Firma Lighthouse Interactive ogłosiła, że kolekcjonerska edycja półtorarocznej Sword of the Stars trafiła do tłoczni i już w przyszłym miesiącu wyląduje na amerykańskich i kanadyjskich półkach sklepowych. W jej skład wejdą: podstawowa wersja gry, rozszerzenie Born of Blood, 150-stronicowa powieść The Deacon's Tale autorstwa Arinn Dembo oraz dodatkowa płyta z materiałami multimedialnymi. Sword of the Stars zostanie ponadto zaktualizowana do wersji 1.52.

BBC iPlayer

BBC udostępniło użytkownikom Nintendo Wii system iPlayer, umożliwiający ściąganie oraz streamowanie programów telewizyjnych przygotowanych przez brytyjski koncern medialny. Z pobranego programu można korzystać za pośrednictwem Wii Internet Channel. Oglądanie materiałów filmowych jest w pełni darmowe.

Kane & Lynch: Dead Men

Brytyjska organizacja Advertising Standards Authority zdecydowała się na zablokowanie najnowszej kampanii reklamowej Kane & Lynch: Dead Men. Doszło do tego po tym, jak do biura ASA wpłynęło 26 skarg na reklamy telewizyjne i prasowe programu wyprodukowanego przez IO Interactive i wydanego przez Eidos/SCi. Reklamy były podobno szokujące i niezwykle brutalne.

Sonic Unleashed

Yoshihisa Hashimoto, główny projektant Sonic Unleashed, zapewnia wszystkich fanów Ponaddźwiękowego Jeża, że najnowsza produkcja mu poświęcona nie poniesie takiej porażki, jak Sonic the Hedgehog czy Sonic and the Secret Rings. Dokonuje tego w wywiadzie zamieszczonym w ostatnim numerze Official Nintendo Magazine. Czytamy w nim m.in., że Sonic Unleashed będzie spadkobiercą najlepszych cech cyklu Sonic Adventure – pozycji należących do grona najlepszych gier wydanych na platformę Sega Dreamcast. Sonic Unleashed zostanie wydany na konsole Xbox 360, PlayStation 3 oraz Nintendo Wii w drugiej połowie bieżącego roku.

Gry w Stanach Zjednoczonych

Z danych opublikowanych przez firmę badawczą OTX wynika, że aż 49 milionów Amerykanów kupuje używane gry. Tego typu transakcje, zabronione przez wydawców, z roku na rok stają się coraz bardziej powszechne. W 2007 amerykańscy gracze wpłynęli poprzez swoje działania na wzrost wartości owego rynku, który aktualnie wart jest aż 1,3 miliarda dolarów. Gry wyłącznie nowe kupuje w Stanach Zjednoczonych 28,5 miliona graczy. Pełną wersję raportu znajdziecie na łamach serwisu Gamasutra.

Pirates vs. Ninjas Dodgeball

Gamecock Media Group poinformowała, że pozycja o tytule Pirates vs. Ninjas Dodgeball zostanie wydana dopiero za kilka tygodni. Opóźnienie związane jest z chęcią dodania jeszcze jednego trybu rozgrywki sieciowej. Produkcja trafi na rynek w wersjach na konsole Xbox 360 (Xbox Live Arcade) oraz Nintendo Wii.

Commander In Chief

Grupa IGS zapowiedziała wydanie nowego politycznego symulatora, w którym wcielimy się w postać głowy rządu jednego z kilkudziesięciu największych krajów świata. Commander In Chief umożliwi podejmowanie kluczowych decyzji budżetowych, politycznych i socjalnych, zarządzanie państwem w sytuacji kryzysowej oraz ciągłą walkę o utrzymanie popularności. Produkcja zostanie wydana w drugim kwartale 2008 roku.

Darksiders: Wrath of War

Oficjalny serwis internetowy poświęcony Darksiders: Wrath of War zadebiutował w sieci. Oferuje odwiedzającym szereg informacji o opisywanej przygodowej grze akcji, zestaw zrzutów ekranowych oraz zwiastun. Darksiders: Wrath of War zostanie wydane jeszcze w tym roku. Produkcja firmy THQ powstaje z myślą o posiadaczach konsol Xbox 360 i PlayStation 3.

Burnout Paradise

24 kwietnia dojdzie do publikacji kolejnej aktualizacji Burnout Paradise. Wraz z jej instalacją usunięte zostaną najbardziej uciążliwe błędy wykryte przez fanów w ciągu ostatnich tygodni. Pełną listę zmian znajdziecie pod tym adresem.

SimCity Społeczności

Najnowsza łatka do gry Simcity Społeczności została opublikowana. Patch ważący 123 MB nie tylko usuwa najbardziej uciążliwe błędy, ale także dodaje do bazy kilkanaście nowych budynków oraz dwa kataklizmy. Pełną listę zmian (a także sam patch) znajdziecie na łamach naszego serwisu.

Obsidian Entertainment

Obsidian Entertainment, studio odpowiedzialne za powstanie m.in. Neverwinter Nights 2 oraz Star Wars: Knights of the Old Republic II - The Sith Lords, poszukuje pracownika na stanowisko projektanta nieujawnionej jeszcze pozycji cRPG opartej o licencję filmu Alien. Więcej informacji na temat znajdziecie pod tym adresem. Dodatkowe wieści o samej grze poznamy zapewne już wkrótce.

Galeria obrazków

Kończąc „Wieści ze świata” proponujemy Wam kilka najciekawszych zestawów zrzutów ekranowych z poprzedniego dnia. Dzisiaj polecamy:

Fallen Empire: Legions

King's Bounty: The Legend

World in Conflict: Soviet Assault

Wiedźmin: Edycja Rozszerzona

SingStar Summer Party

Castlevania: The Dracula X Chronicles

The Black Mirror 2

Requiem: Bloodymare

Metal Gear Solid: Portable Ops Plus

Galeria filmów

Zapraszamy Was również do zapoznania się z porcją najnowszych filmów opublikowanych na łamach naszego serwisu GOL Video. Dzisiaj proponujemy Wam seans z:

Ninja Gaiden II - Sonia

Iron Man - fabuła

Sherlock Holmes kontra Arsene Lupin

Pirates vs. Ninjas Dodgeball - dzienniki

gry