Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportoweX360
Okładka Pirates vs. Ninjas Dodgeball (X360)
OkładkaPirates vs. Ninjas Dodgeball (X360)

Pirates vs. Ninjas Dodgeball X360

Połączenie gry sportowej oraz dynamicznej zręcznościówki. Bawimy się w tzw. zbijaka, próbując wyeliminować członków innych drużyn. Mogą to być m.in. tytułowi wojownicy ninja czy piraci.

Sportowe | piraci | ninja | tytuły ekskluzywne Xbox

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Pirates vs. Ninjas Dodgeball Premiera X360

3września2008

producent: Blazing Lizard wydawca: Gamecock Media Group. Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Pirates vs. Ninjas Dodgeball

Fuzion Frenzy 2

Bomberman: Act Zero

Blood Bowl

Pirates vs. Ninjas Dodgeball jest zabawnym połączeniem gry sportowej oraz wyjątkowo dynamicznej i jednocześnie niezbyt wymagającej zręcznościówki. Opisywany produkt podejmuje tematykę zabawy określanej mianem zbijaka. Oznacza to, iż całość opiera się na wykorzystywaniu piłki do gry, dzięki której możemy eliminować zawodników z przeciwnej drużyny. Jednym z elementów wyróżniających Pirates vs. Ninjas Dodgeball na tle konkurencyjnych gier sportowych może być to, iż nie jesteśmy sztucznie ograniczani. Zamiast klasycznych stadionów czy hal przygotowano bowiem areny, po których można się do woli przemieszczać. Za opracowanie Pirates vs. Ninjas Dodgeball odpowiedzialne jest nowo powstałe studio developerskie Blazing Lizard, założone przez byłych pracowników firmy Volition (m.in. Saint’s Row i Summoner).

Do przedstawionych w grze zmagań przystępuje pięć różnych drużyn, wśród których nie mogło oczywiście zabraknąć tytułowych piratów oraz wojowników ninja. Członkowie każdej z zawartych w grze ekip wyróżniają się specyficznymi mocami oraz umiejętnościami, z których w celu odniesienia zwycięstwa należy oczywiście regularnie korzystać. Z myślą o pojedynczym graczu przygotowano trzy podstawowe tryby zabawy – opatrzony pełnoprawnym wątkiem fabularnym Story Mode, Exhibition Mode oraz pojedyncze wyzwania.

Główną atrakcją Pirates vs. Ninjas Dodgeball wydaje się być jednak możliwość uczestniczenia w ciekawie zaprojektowanych zmaganiach multiplayerowych. Może to odbywać się na dwa różne sposoby. Przy jednej konsoli może zgromadzić się czterech graczy. W tym przypadku zabawa jest oczywiście rozgrywana na podzielonym ekranie. Zdecydowanie ciekawiej wypada sieciowy multiplayer, albowiem do pojedynczych zawodów może przystąpić aż osiem osób. Ponadto przewidziano działanie w kooperacji, czyli z podziałem na członków różnych drużyn. Oprawa wizualna gry prezentuje wysoki poziom wykonania. Pirates vs. Ninjas Dodgeball napędzany jest autorskim silnikiem graficznym o nazwie Infyrno. Walki toczą się na sześciu różnych arenach, zlokalizowanych między innymi na plaży. Sterowanie jest bardzo proste, a poziom trudności zabawy niewygórowany.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / podzielony ekran   Liczba graczy: 1-8  

Klasyfikacja PEGI Pirates vs. Ninjas Dodgeball

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Pirates vs. Ninjas Dodgeball Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live